منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آشنایی با بلاک شدن در واتس اپ توسط شخصی

آشنایی با بلاک شدن در واتس اپ توسط شخصی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آشنایی با بلاک شدن در واتس اپ توسط شخصی

واتس‌اپ یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در حال حاضر در جهان است که با ویژگی‌های مفید مختلف، پیام‌های رمزگذاری شده و ویژگی‌های قابل تنظیم حریم خصوصی، روزانه مورد استفاده بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. یکی از این گزینه ها مسدود کردن است. اما تشخیص اینکه آیا شخصی شما را در واتس اپ بلاک کرده است یا خیر آسان نیست، زیرا در این صورت اعلان دریافت نخواهید کرد. در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس ما به شما آموزش می دهیم که چگونه بفهمید در واتس اپ بلاک شده اید یا خیر.

یاد بگیرید چگونه بفهمید در واتس اپ بلاک شده اید یا خیر

عکس پروفایل فرد قابل مشاهده نیست

اگر عکس نمایه یک فرد خاکستری باشد، دو حالت وجود دارد: او یا عکس پروفایل خود را حذف کرده یا شما را بلاک کرده است. اگر بین این دو شک دارید، مورد بعدی را بررسی کنید تا دریابید که آیا در واتس اپ بلاک شده اید یا خیر.

آخرین حضور و وضعیت آنلاین کاربر قابل مشاهده نیست

آخرین وضعیت آنلاین در واتس اپ وضعیت فعالیت یک کاربر و همچنین آخرین بار آنلاین بودن آنها را نشان می دهد. هنگامی که شخصی شما را در واتس اپ بلاک می کند، آخرین وضعیت آنلاین او به طور خودکار ناپدید می شود. این مراحل برای بررسی آخرین باری که شخصی در واتس اپ آنلاین بوده است، آمده است:

 1. واتس اپ روی گوشی خود اجرا کنید.
 2. به چت فرد مورد نظر بروید.
 3. اکنون در صفحه چت، آخرین باری که آن شخص به نام خود آنلاین بوده است را بررسی کنید.
آخرین حضور و وضعیت آنلاین کاربر قابل مشاهده نیست

آخرین حضور و وضعیت آنلاین کاربر قابل مشاهده نیست

به لطف ویژگی‌های حریم خصوصی WhatsApp، کاربران می‌توانند آخرین وضعیت آنلاین خود را با استفاده از تنظیمات خاصی مخفی کنند. همچنین، اگر آخرین بار آنلاین خود را از دیگران پنهان کرده باشید، نمی توانید آخرین وضعیت فعالیت دیگران را ببینید. پس از برخورد با مانع دیگر، مرحله بعدی را ببینید.

شما نمی توانید به روز رسانی وضعیت را ببینید

WhatsApp Status یک راه آسان و سرگرم کننده برای به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها با دیگران است. عملکرد آن همانند اسنپ چت و استوری اینستاگرام مثل این است که فیلم ها یا عکس ها را در جایی آپلود می کنید و بعد از 24 ساعت ناپدید می شوند. وقتی شخصی شما را در واتس اپ بلاک می کند، وضعیت او برای شما قابل مشاهده نخواهد بود.

اما مانند دو مورد قبلی، کاربر می تواند وضعیت واتس اپ خود را از طریق تنظیمات حریم خصوصی مخفی کند.

امکان افزودن کاربر به گروه WhatsApp وجود ندارد

اگر کاربری را مسدود کرده اید، نمی توانید او را به گروه WhatsApp اضافه کنید. بنابراین با بررسی این حالت می توانید احتمال بلاک شدن واتس اپ خود توسط شخصی را بررسی کنید. اگر پس از تلاش برای اضافه کردن یک شخص به یک گروه با یک پیام افزودن ناموفق بود <потребител> به گروه یا نمی توانید یک شرکت کننده اضافه کنید تاریخ، یعنی او شما را بلاک کرده است.

امکان افزودن کاربر به گروه WhatsApp وجود ندارد

امکان افزودن کاربر به گروه WhatsApp وجود ندارد

البته از طریق تنظیمات حریم خصوصی می توان افراد را از اضافه شدن به گروه ها محدود کرد.

پیام های ارسالی شما فقط یک تیک دریافت خواهند کرد

اگر نمی‌توانید تصویر نمایه، فعالیت‌ها و وضعیت‌های اخیر کاربر را ببینید یا حتی آنها را به یک گروه اضافه کنید، ممکن است تنظیمات حریم خصوصی خود را تغییر داده باشند. احتمال کمی وجود دارد که کسی تمام این تنظیمات را انجام دهد، اما شما هنوز فرصت دارید که بررسی کنید. علامت خوانده شده پیام های ارسالی خود را بررسی کنید. برای این کار کافی است یک پیام ساده در واتس اپ به فرد مورد نظر ارسال کنید و سپس یک علامت را در کنار او قرار دهید:

 • تک تیک خاکستری: پیام از دستگاه شما برای شخص ارسال شده است.
 • تیک خاکستری دوتایی: پیام به دستگاه کاربر تحویل داده می شود.
 • تیک آبی دوتایی: کاربر پیام شما را خوانده است.
پیام های ارسالی شما فقط یک تیک دریافت خواهند کرد

پیام های ارسالی شما فقط یک تیک دریافت خواهند کرد

اگر برای مدت طولانی یک تیک خاکستری در کنار پیام مشاهده کردید، مطمئن شوید که آن شخص شما را بلاک کرده است.

تماس واتساپ امکان پذیر نیست

آخرین راه حل تماس با فرد است. اگر تماس شما برقرار نشد، او شما را بلاک کرده است.

 1. واتس اپ باز کن.
 2. به چت مورد نظر بروید و با او تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید.
 3. اگر وضعیت تماس خروجی تماس بله، یعنی تماس هنوز وصل نشده است. اگر بعد از چند لحظه وضعیت بله زنگ زدن تغییر کرد، به این معنی که فرد تماس را دریافت کرده است.
 4. اگر تماس از Calling به Ringing تغییر نکرد، به این معنی است که آن شخص شما را مسدود کرده است.
تماس واتساپ امکان پذیر نیست

تماس واتساپ امکان پذیر نیست

اگر اتصال اینترنت کاربر برقرار نیست، حالت تماس تماس باقی.

نتیجه

اگر تمام مراحل بالا برای شما جواب نداد، بدانید که آن شخص شما را در واتس اپ بلاک کرده است. با این حال بهتر است سعی نکنید از طریق پیام رسان های دیگر با او تماس بگیرید زیرا ممکن است مشکل دیگری پیش بیاید. دلیل اصلی عدم اطلاع کاربران مبنی بر مسدود شدن آنها در واتس اپ یا سایر پلتفرم های اجتماعی، جلوگیری از درگیری و محافظت از حریم خصوصی مسدود کننده ها است.

امیدواریم مقاله بالا برای شما مفید بوده باشد. در مقاله دیگری توسط نحوه استفاده از یک شماره واتساپ در چندین دستگاه پرداخت کرده اند. برای خواندن این مقاله روی لینک کلیک کنید.