منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آمریکا تحریم خدمات اینترنتی در ایران را لغو کرد

آمریکا تحریم خدمات اینترنتی در ایران را لغو کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آمریکا تحریم خدمات اینترنتی در ایران را لغو کرد

همه ما از تحریم های اعمال شده علیه ایران به ویژه تحریم های اینترنتی آمریکا علیه کشورمان آگاه هستیم. این کشور در فوریه 2012 خدمات اینترنت را در ایران ممنوع کرد و بنا به دلایلی در سال های اخیر مجوزی به نام General License D-1 (General License D-1) برای این ممنوعیت خدمات اولیه اینترنت اعمال کرده است. این مجوز اولیه برخی از تحریم های اعمال شده را کاهش داد.

در حال حاضر در مهرماه سال جاری مجوزی به نام مجوز عمومی D-2 برای تحریم های اینترنتی ایران اعمال شد که در این مقاله توسط آنارماگوس بیایید به برخی از ویژگی های جدید آن نگاهی بیندازیم.

لغو ممنوعیت خدمات اینترنتی

در این آپدیت جدید کاربران به تمامی شبکه های اجتماعی، تلفن های ماهواره ای، ابزارهای ارتباطی، مودم ها، خدمات آموزشی و … دسترسی دارند. علاوه بر این، شرکت های جهانی مانند اپل، گوگل و متا نیز می توانند به طور کامل به کاربران ایرانی خدمات رسانی کنند.

مهمترین تغییرات اعمال شده در ممنوعیت خدمات اینترنتی، امکان استفاده از فضای ابری برای تبادل اطلاعات و چشم پوشی از تعهد “استفاده ی شخصی” F. این بدان معنی است که همه کاربران، اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی مانند شرکت های محلی، می توانند به راحتی از اینترنت جهانی استفاده کنند. بهبود کسب و کار اینترنتی و در نتیجه چرخه اقتصادی خودت استفاده کن

این تغییرات توسط وزارت خزانه داری آمریکا ارائه شده است به دلیل افزایش فشار دولت ایران برای سانسور و قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی ایجاد شد.

فرماندار ادیمنو به عنوان معاون وزیر خزانه داری آمریکا اظهار داشت:

ما در تلاش هستیم تا تبادل اطلاعات بین کاربران ایرانی و جهان را افزایش دهیم. بنابراین، با ایجاد تغییراتی در تحریم خدمات اینترنتی حاکم بر ایران، از مبارزه ایرانیان علیه سانسور و فشار دولتی حمایت می‌کنیم.

هدف لغو تحریم های آمریکا علیه اینترنت و فناوری ایران است

هدف از اجرای این تغییرات و استثنائات تنها دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جامعه جهانی است. به این ترتیب، با توجه به رفع تحریم خدمات اینترنتی، دسترسی کاربران ایرانی به پلتفرم‌های ویدئو کنفرانس، قندشکن، آنتی‌ویروس‌ها و هر آنچه که مربوط به ارتباط آنها با دنیاست، آسان خواهد بود.

استارلینک در ایران

استارلینک در ایران

در آغاز افزایش فشار بر دولت ایران، خود ایلان ماسک قصد داشت ارائه کند استارلینک کاهش تحریم خدمات اینترنتی در ایران. نمایندگان کنگره آمریکا با این سخنان ایلان ماسک موافقت کردند مجوز صادرات برخی تجهیزات اینترنتی به ایران صادر شد.

تصمیم نهایی

اکنون آنتوان بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، اعلام کرد که واشنگتن برای گسترش ارتباطات مردم ایران با جهان خارج و ایجاد فضای آزاد برای تبادل اطلاعات اقدام موثری انجام داده است.

لازم به ذکر است که سخنان آنتوان بلینکن مبنی بر رفع تحریم خدمات اینترنتی در قالب یک توئیت منتشر شد و ایلان ماسک به اظهار نظر پرداخت. فعال سازی استارلینک از این اقدام حمایت کرد. این نظر یعنی شرایط استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران در حال آماده شدن است است.

اگر برنامه ریزی می کنید راهکارهای جدید ایلان ماسک در اینستاگرام برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی مقاله مرتبط کلیک کنید.