منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش تنظیمات اینترنت در آیفون و آی او اس

آموزش تنظیمات اینترنت در آیفون و آی او اس

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش تنظیمات اینترنت در آیفون و آی او اس

300x250 - inPost

راه اندازی اینترنت در آیفون بر اساس اپراتورهای مختلف یکی از چالش های کاربران محصولات اپل است. تنظیمات اینترنت به طور کلی یکسان است، اما برخی از جزئیات بین اپراتورها متفاوت است. برای مثال نحوه دریافت تنظیمات اینترنت اپراتورها متفاوت است و برای هر کدام باید از روش خاصی استفاده کنید. در این مقاله از سیب اپ با تنظیمات اینترنت آیفون و آی او اس آشنا می شویم و مراحل تعمیر را به صورت گام به گام توضیح می دهیم. اگر در این زمینه مشکل دارید یا به این تنظیمات در گوشی خود نیاز دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مشکل تنظیم اینترنت در آیفون

بسیاری از مردم فکر می کنند که گوشی های آیفون همیشه تنظیمات پیچیده تری نسبت به گوشی های اندرویدی دارند. در صورتی که این تنظیمات اصلا سخت نیست و فقط با گوشی های دیگر فرق دارد. یکی از تنظیماتی که بعد از خرید آیفون برای شما مشکل ایجاد می کند تنظیمات اینترنت است. کاربران iOS در iPhone و iPad ممکن است در استفاده از اینترنت روی سیم کارت خود با مشکل مواجه شوند. در ادامه آموزش اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل قدم به قدم این تنظیمات اولیه را توضیح خواهیم داد.

پس از راه اندازی تلفن جدید و قرار دادن سیم کارت، این اپراتورها تنظیمات اینترنت خود را برای شما ارسال می کنند. همچنین می توانید درخواست کنید که این تنظیمات برای شما ارسال شود.

اولین قدم برای راه اندازی اینترنت در آیفون این است که ابتدا یک بسته اینترنت برای سیم کارت خود تهیه کنید تا بتوانید تمام مراحل را انجام دهید.

راه اندازی اولین اینترنت همراه در آیفون

اگر سیم کارت شما متعلق به اپراتور همراه اول است، برای دریافت تنظیمات اینترنت باید از دستور خاصی استفاده کنید. چندین روش برای این وجود دارد.

 • ابتدا به سایت رسمی موبایل اول رفته و تنظیمات مربوطه را دریافت کنید.
 • روش دوم ارسال یک پیام متنی خالی به 8088 است.
 • روش سوم و آخر شماره گیری #1*3*2*111 است.

پس از انجام یکی از این روش ها، تنظیمات اینترنت مربوط به گوشی شما ارسال می شود.

راه اندازی اینترنت ایرانسل در آیفون

ایرانسل یکی دیگر از اپراتورهای ایرانی است که برای دریافت تنظیمات اینترنت گوشی خود به دستور ویژه این شرکت نیاز دارید. افرادی که سیم کارت ایرانسل دارند برای ارسال تنظیمات اینترنت باید کد دستوری 130*3*6 را شماره گیری کنند. در این فرآیند، ممکن است مجبور شوید روز را سپری کنید. در صورت مشاهده این پیام، رمز عبور 1234 را وارد کنید.

راه اندازی اینترنت رایتل در آیفون

اپراتور Writel این کدهای دستوری را ندارد. بنابراین، برای دریافت تمام اطلاعات و تنظیمات اینترنت، باید به وب سایت رسمی آن ها رفته و درخواست خود را برای دریافت داده های اینترنتی در آیفون ثبت کنید. سپس این تنظیمات بلافاصله برای شما ارسال می شود.

مراحل تنظیمات اینترنت و ورود به APN

برای انجام این تنظیمات مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد قسمت Menu شوید.
 2. سپس تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. حالا در تنظیمات General و سپس network را انتخاب کنید.
 4. در مرحله بعد به قسمت Cellular رفته و Cellular Data را فعال کنید. اگر قصد دارید از GPRS خود استفاده کنید، Cellular Date باید فعال و سایر گزینه ها غیرفعال شود.
 5. بعد، در تب شبکه داده سلولی، باید تب Access Point Name را پیدا کنید.

تنظیمات نام نقطه دسترسی

تنظیمات APN برای اپراتورهای مختلف مانند ایرانسل، همراه اول و رایتل به شرح زیر است.

 • APN اپراتور ایرانسل: mtnirancell
 • (نام کاربری و رمز عبور را خالی بگذارید)
 • نام: Irancell_GPRS
 • پورت: 8080

برای مدل های دارای WAP: 2.0

 • پروکسی: 10.131.26.138
 • پورت: 8080
 • APN اپراتور همراه اول: mcinet
 • نام: MCI_GPRS
 • پروکسی: 192.168.194.073
 • پورت: 8080
 • APN برای اپراتور رایتل: رایتل

می توانید بخش های دیگر را خالی بگذارید. در نهایت پس از انجام تمام موارد گفته شده، روی Save ضربه بزنید تا تنظیمات شما ذخیره شود.

اکنون می توانید از هر مرورگری که می خواهید استفاده کنید و از اینترنت روی سیم کارت خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که قبل از راه اندازی بسته اینترنتی مورد نظر خود را باید خریداری کنید. پس از فعال سازی اینترنت، E، H، 3G، 4G در بالای صفحه در کنار آنتن نمایش داده می شود.

داده های تلفن همراه در آیفون

ممکن است تعجب کنید که داده های تلفن همراه کجاست. برای دسترسی به داده ها باید به تنظیمات بروید و سپس داده های تلفن همراه را پیدا کنید. در این بخش می توانید خدمات مختلفی را مشاهده کنید.

ریست اینترنت آیفون

پس از انجام این تنظیمات، ممکن است در آینده به تنظیمات جدیدی نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، شما اپراتور خود را تغییر داده اید و باید اطلاعات آنها را تغییر دهید. برای این کار همانطور که مشخص است باید اطلاعاتی را که قبلا در قسمت APN وارد کرده اید تغییر دهید. حال در صورت نیاز به انجام این تغییرات می توانید به راحتی مجددا وارد این قسمت شده و تمامی تنظیمات قبلی را ریست کرده و اطلاعات جدید را وارد نمایید.

تنظیمات نام نقطه دسترسی چیست؟

برای اینکه دستگاه‌های هوشمند با قابلیت اینترنت بتوانند داده‌ها را در یک فضای امن تبادل کنند، باید به یک APN متصل شوند. اما APN چیست؟ نام نقطه دسترسی یا به اختصار APN مسیر شبکه را برای اتصال به داده تلفن همراه مشخص می کند. APN دروازه بین ارائه دهنده خدمات و اینترنت است.

نتیجه

در این مقاله از سیب اپ با آموزش گام به گام تنظیمات اپراتورهای مختلف اینترنت در آیفون آشنا می شوید. اگر این آموزش را به درستی انجام دهید، آیفون شما بدون مشکل روی سیم کارت به اینترنت متصل می شود و می توانید از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که پرش آنتن هیچ ارتباطی با داده های تلفن همراه شما ندارد. اگر پس از فعال سازی اینترنت، آنتن شما به طور کامل یا موقت خاموش شد، باید به مراکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.