آموزش جامع نصب و استفاده از WhatsApp در iPad

آموزش جامع نصب و استفاده از WhatsApp در iPad

واتس اپ یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان امروزی در جهان است. با کمک این برنامه می توانید پیام ارسال کنید، گروه های چت ایجاد کنید، تماس های صوتی و تصویری برقرار کنید و سایر عملکردهایی که باید با آنها آشنا باشید. صرف نظر از تعداد کاربران واتس اپمتاسفانه کاربران آیپد نمی توانند این برنامه را روی دستگاه های خود نصب کنند. اما نگران نباشید زیرا می توانید از طریق نسخه تحت وب از واتس اپ در iPad خود استفاده کنید. همچنین می توانید یک میانبر وب واتس اپ در صفحه اصلی iPad خود ایجاد کنید. در این مقاله توسط آنارماگوس ما از شما می خواهیم WhatsApp را روی iPad نصب کنید برای ملاقات

واتس اپ وب چیست؟

نحوه نصب واتس اپ روی آیپد

اگرچه واتس اپ برنامه مخصوص به خود را برای نصب روی iPad ندارد، اما می توانید از آن استفاده کنید واتس اپ وب آن را در iPad خود داشته باشید. واتس اپ وب یک راه حل گزارش مبتنی بر مرورگر است واتساپ در هر مرورگری دسترسی داشته باشید.

به غیر از تلفن همراه اصلی خود، می توانید حساب واتس اپ خود را از طریق واتس اپ وب به حداکثر چهار دستگاه دیگر متصل کنید. برای راه اندازی اولیه به تلفن همراه خود نیاز دارید. پس از تکمیل فرآیند، حتی زمانی که موبایل شما به اینترنت متصل نیست، می توانید ادامه دهید واتس اپ وب به حساب خود دسترسی داشته باشید. دریافت یا ارسال پیام، دانلود یا آپلود فایل ها و رسانه ها و استفاده از سایر ویژگی های آن.

نحوه دسترسی به WhatsApp در iPad با استفاده از WhatsApp Web

 1. سافاری روی iPad خود باز کنید. حالا به آدرس وب whatsapp.com من دارم میروم
 2. واتس اپ در آیفون خود باز کنید.
 3. روی تنظیمات در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.
 4. دستگاه های متصل را انتخاب کنید و روشن کنید یک دستگاه را وصل کنید دست زدن به

واتس اپ را به آی پد وصل کنید

 1. مورد استفاده قرار گرفته شناسه چهره، شناسه لمسی یا رمز عبور، احراز هویت
 2. اکنون صفحه نمایش را روی تلفن همراه خود اسکن کنید کد QR خواهید دید
 3. از این صفحه کد QR اسکن در iPad نمایش داده می شود.

کد QR را از iPad اسکن کنید

 1. واتس اپ وب تمام پیام های شما را دانلود می کند و پس از اتمام نوار دانلود، می توانید به راحتی واتس اپ این روش را روی iPad خود اجرا کنید.

پس از اتصال اکانت واتس اپ به آی پد خود، می توانید به سادگی با مراجعه به صفحه سافاری آیپد خود به این سرویس دسترسی داشته باشید و حتی اگر دستگاه اصلی شما به اینترنت متصل نباشد، از تمامی امکانات آن استفاده کنید.

WhatsApp را به صفحه اصلی iPad اضافه کنید

برای دسترسی آسان به WhatsApp، می‌توانید یک میانبر واتس‌اپ وب را به صفحه اصلی iPad خود اضافه کنید:

 1. Safari را در iPad خود باز کنید.
 2. به واتس اپ وب بازدید کنید
 3. روی نماد اشتراک گذاری در گوشه سمت راست بالای نوار ابزار ضربه بزنید.

اشتراک گذاری وب واتس اپ

 1. گزینه افزودن به صفحه اصلی انتخاب کنید.

WhatsApp Web را به صفحه اصلی اضافه کنید

 1. روی گزینه اضافه کردن در صفحه افزودن به صفحه اصلی دست زدن به

میانبر واتس اپ وب را به صفحه اصلی اضافه کنید

 1. اکنون یک میانبر با آیکون WhatsApp به صفحه اصلی iPad شما اضافه می شود. با استفاده از این میانبر، می توانید مستقیماً به واتس اپ وب دسترسی داشتن

محدودیت های استفاده از واتس اپ وب چیست؟

واتس اپ وب تمام ویژگی هایی را که شما در نسخه های اندروید و iOS دارید ارائه نمی دهد. در زیر محدودیت های واتس اپ وب آورده شده است:

 • پیام های جدید به شما اطلاع داده نمی شود.
 • وقتی در iPad خود به WhatsApp Web می روید، فقط مخاطبین دستگاه اصلی شما (iPhone یا Android) نمایش داده می شوند و نمی توانید به مخاطبین ذخیره شده در iPad خود دسترسی داشته باشید.
 • نمیتونی بگذری واتس اپ وب تماس صوتی یا تصویری برقرار یا دریافت کنید.
 • در حالی که می توانید وضعیت دیگران را در لیست مخاطبین خود مشاهده کنید، نمی توانید وضعیت را از iPad خود بگذارید.
 • بزرگترین محدودیت WhatsApp Web این است که برای استفاده از این سرویس باید یک حساب کاربری واتساپ موجود داشته باشید و شما نمی توانید با استفاده از iPad برای خود یک حساب WhatsApp ایجاد کنید.
 • با وجود تمام این مشکلات و محدودیت ها، نگران حریم خصوصی و امنیت حساب خود نباشید. زیرا تمام پیام های دریافتی از حساب واتس اپ شما به واتس اپ وب رمزگذاری شده است.

در آگوست 2021، شایعاتی مبنی بر آزمایش نسخه بتا WhatsApp بر روی iPad منتشر شد. با توجه به اینکه سال 2023 است، این امکان وجود دارد متا نسخه خود را از این پیام رسان محبوب برای iPad اجرا کنید. در غیر این صورت، متا به نظر می رسد برنامه های توسعه دهنده برای iPadOS را نادیده می گیرد. به هر حال امیدواریم این مقاله به شما در استفاده از واتس اپ در آیپد کمک کند. در مقاله ای دیگر چگونه واتس اپ را روی اپل واچ نصب کنید پرداخت کرده اند. برای مطالعه روی مقاله لینک شده کلیک کنید.