منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش صفر تا صد و تصویری پاکسازی رم آیفون

آموزش صفر تا صد و تصویری پاکسازی رم آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش صفر تا صد و تصویری پاکسازی رم آیفون

رم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری آیفون شما است. اگر احساس می کنید که آیفون شما و عملکرد آن بسیار کند است، وقت آن است که رم را پاک کنید تا سرعت آیفون شما افزایش یابد.

لازم به ذکر است که علاوه بر خالی کردن فضای ذخیره سازی رم، روش های دیگری نیز وجود دارد که می تواند عملکرد و سرعت آیفون را افزایش دهد، مانند راه اندازی مجدد دستگاه یا بستن سریع و اجباری برنامه های فعال. با معرفی آیفون 14 این مشکل کندی سرعت در عملکرد دستگاه همچنان می تواند رخ دهد که با یکی از روش های موجود قابل رفع است.

در این مقاله از Enarmag به بررسی روش پاکسازی رم برای افزایش سرعت آیفون می پردازیم. اگر این مشکل یکی از دغدغه های فکری شماست، با ما همراه باشید.

عملکرد رم آیفون

در تعریف رم از دو عبارت «حافظه دسترسی تصادفی» یا «حافظه کاری فرار» استفاده شده است، اما به طور کلی باید گفت که RAM جایی است که تمام فرآیندهای آیفون در آن اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است که سیستم عامل iOS در مدیریت رم بسیار خوب عمل می کند، اما گاهی اوقات هنگام اجرای چندین بازی گرافیکی فشرده به طور همزمان با ویرایش برنامه ها یا استریم از طریق LTE و … کند است. این موضوع زمانی که آیفون شما قدیمی است بیشتر قابل توجه است.

علائمی که نشان می دهد زمان پاک کردن رم آیفون فرا رسیده است: کاهش سرعت عملکرد دستگاه هنگام کلیک بر روی گزینه های مختلف، اجرای کند برنامه ها و گرم شدن بیش از حد دستگاه و غیره. با شناخت این علائم متوجه خواهید شد که باید رم گوشی خود را آزاد کنید. البته در مقاله ای دیگر به علل داغ شدن آیفون و روش های رفع آن پرداخته ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

عملکرد رم آیفون
عملکرد رم آیفون

مزایای پاک کردن رم در آیفون

مهمترین مزیت پاکسازی رم افزایش قدرت پردازشی آیفون است. در واقع این امر منجر به حذف هرگونه اطلاعات اضافی و غیر ضروری در پس زمینه دستگاه می شود. این فرآیند ظاهر دستگاه را تغییر نمی دهد، اما برای عملکرد دستگاه بسیار موثر است.

با کاهش حجم دیتای دستگاه، آیفون روانتر و سریعتر کار می کند، در واقع راهی مطمئن و کاربردی برای افزایش سرعت دستگاه است.

اکنون که دلایل آزاد کردن رم در آیفون خود را می دانید، برای یادگیری نحوه انجام این کار به ادامه مطلب مراجعه کنید.

رم آیفون را با AssistiveTouch پاک کنید

در آیفون های جدیدتر مانند سری آیفون 14، سری آیفون 13، سری آیفون 12، سری آیفون 11، آیفون XS، XR و X، می توانید رم را با استفاده از AssistiveTouch ریست کنید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. در دستگاه شما تنظیمات اجرا و ادامه دهید دسترسی کلیک.
با آزاد کردن حافظه رم، عملکرد دستگاه را بهبود بخشید
با آزاد کردن حافظه رم، عملکرد دستگاه را بهبود بخشید

این مقالات را نیز بخوانید:

 1. در این لحظه از زمان یک لمس و سپس تماس کمکی دست زدن به
افزایش سرعت آیفون با پاک کردن رم
افزایش سرعت آیفون با پاک کردن رم
 1. گزینه جانبی تماس کمکی روشن کن
هنگام آزاد کردن رم، گزینه AssistiveTouch را فعال کنید
هنگام آزاد کردن رم، گزینه AssistiveTouch را فعال کنید
 1. حالا به قسمت تنظیمات برگشت و گزینه عمومی انتخاب کنید.
 2. بر خاموشش میکنم دست زدن به
رم را در آیفون پاک کنید
رم را در آیفون پاک کنید
 1. در نهایت، یک بار در گزینه تماس کمکی کلیک. سپس در در خانه روی دکمه AssistiveTouch پنهان کلیک کنید و نگه دارید. وقتی صفحه آیفون شروع به چشمک زدن کرد و به صفحه قفل برگرد، ولش کن
رم را در آیفون پاک کنید
رم را در آیفون پاک کنید

با انجام مراحل بالا، رم آیفون شما با موفقیت پاک می شود. در صورت لزوم رمز عبور خود را وارد کنید.

چگونه رم آیفون را با استفاده از گزینه های Home و Power پاک کنیم

لازم به ذکر است که این روش بیشتر هنگام پاک کردن رم در دستگاه های قدیمی مانند آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، آیفون SE و آیفون 6 اس، 6 اس پلاس، 6 و 6 پلاس استفاده می شود. به این معنی که امکان استفاده از AssistiveTouch در این دستگاه ها وجود ندارد و این امر باعث شده تا روند کار سریعتر و راحت تر شود. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 1. قدرت فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که گزینه را داشته باشید برای خاموش کردن صفحه بکشید در آیفون شما ظاهر شود.
رم آیفون را با استفاده از گزینه های Home و Power پاک کنید
رم آیفون را با استفاده از گزینه های Home و Power پاک کنید
 1. در این سطح قدرت رها کن و ادامه بده در خانه کلیک کنید و بروید تقریبا 5 ثانیه نگهش دار

پس از چند ثانیه صفحه نمایش شما خالی می شود که نشان می دهد رم آیفون را با موفقیت پاک کرده اید. در این مرحله، اگر رمز عبور از شما خواسته شد، آن را وارد کنید.

مراحل بالا پاکسازی رم آیفون و افزایش سرعت آن بود. بنابراین، اگر قصد دارید اساساً رم آیفون خود را تمیز کنید و در نتیجه سرعت دستگاه خود را افزایش دهید، مراحل بالا را دنبال کنید و از اجرای روان برنامه های آیفون خود لذت ببرید.

برای اطلاع از ۸ ترفند دیگر برای افزایش سرعت آیفون، مقاله مرتبط را ببینید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.