منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش طراحی سایت با پایتون و پیش نیازهای آن

آموزش طراحی سایت با پایتون و پیش نیازهای آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش طراحی سایت با پایتون و پیش نیازهای آن

پایتون یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت است که در اینجا پیش نیازهای طراحی سایت با پایتون و بهترین کتابخانه های پایتون برای طراحی سایت را ارائه کرده ایم.

پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی است که می توان از آن برای طراحی وب سایت استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که برخی از بزرگترین وب سایت های وب با استفاده از پایتون طراحی شده اند و پایتون بدون شک یکی از قدرتمندترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه وب سایت است. ایجاد یک وب سایت با استفاده از پایتون رویای هر کارآفرینی است. پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده و قابل فهم است که قابلیت های قدرتمند توسعه وب را ارائه می دهد و به شما کنترل کامل بر عملکرد و زیبایی شناسی وب سایت خود می دهد.

آموزش طراحی سایت با پایتون

آموزش طراحی سایت با پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که برای طیف گسترده ای از وظایف برنامه نویسی از جمله طراحی وب سایت ایده آل است. بنابراین اگر می خواهید بدانید که چگونه یک وب سایت با پایتون طراحی کنید، به جای درستی آمده اید. در اینجا آموزش طراحی سایت پایتون را به شما ارائه می دهیم. اساساً این مقاله آموزشی نیست و ما بیشتر اصول و ابزارهایی که برای یادگیری پایتون نیاز دارید را معرفی کرده ایم.

آیا می توانید با پایتون یک وب سایت طراحی کنید؟

بله، شما می توانید یک وب سایت با پایتون ایجاد کنید، در واقع انجام این کار آسان است، اما قبل از هر چیز دیگری باید یک دوره آموزشی طراحی وب سایت بر اساس زبان برنامه نویسی پایتون و کتابخانه های مرتبط با آن بگذرانید. دوره طراحی سایت امیر رسولی دقیقا همان آموزشی است که می تواند نیاز شما را در این زمینه برطرف کند. اگرچه پایتون یک زبان برنامه نویسی عمومی است، اما طبیعتاً برای برنامه نویسی وب بسیار استفاده می شود.

طراحی وب‌سایت با پایتون با استفاده از «فریم‌ورک‌ها» امکان‌پذیر می‌شود، که بسته‌های از پیش ساخته شده کد پایتون هستند که به عنوان پایه یا ساختار وب‌سایت شما عمل می‌کنند.

پایتون

پایتون

چرا طراحی سایت با پایتون؟

آیا می دانستید اینستاگرام با پایتون توسعه یافته است؟ این باید به شما نشان دهد که با استفاده از پایتون چه چیزی ممکن است. پایتون واقعاً یک زبان برنامه نویسی جدید نیست و تقریباً 30 سال است که به روش های مختلف استفاده می شود. اما در چند سال اخیر پایتون در بسیاری از زمینه ها به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

از برنامه نویسی چند منظوره و برنامه های کاربردی یادگیری ماشین گرفته تا علم داده و تجزیه و تحلیل تجاری، پایتون در هر زمینه ای که نیاز به برنامه نویسی دارد نفوذ کرده است. طبیعتا طراحی وب سایت خارج از محدوده برنامه های پایتون نیست. چارچوب های پایتون به توسعه دهندگان وب امکان می دهد تا وب سایت ها و برنامه های وب بسیار پیچیده ایجاد کنند. اما چه چیزی پایتون را برای توسعه وب جذاب می کند؟ اگر می خواهید اطلاعات کاملی در مورد مدت زمان یادگیری طراحی وب به دست آورید، باید بدانید که بستگی به زمانی دارد که برای مطالعه صرف می کنید. اما به طور کلی برای مرور آموزش طراحی سایت پایتون حداقل 4 و حداکثر 1 سال فرصت خواهید داشت.

آموزش طراحی سایت

آموزش طراحی سایت

آموزش ساده طراحی سایت پایتون

یادگیری نحوه طراحی وب سایت با پایتون بسیار آسان است زیرا یادگیری پایتون نسبت به سایر زبان های وب سایت محبوب (مانند جاوا) آسان تر است. از نحو نسبتا ساده تری استفاده می کند، ابهام زیادی ندارد و دارای نمادهای برنامه نویسی رایج است.

نه تنها ساده بلکه این زبان بسیار منطقی است. حتی یک مبتدی برنامه نویسی کامل می تواند استنباط کند که این خط کد در تلاش است تا چه کاری انجام دهد. انجام همین کار در یک زبان برنامه نویسی دیگر، مثلاً جاوا، به چندین خط کد نیاز دارد. همه این عوامل در کنار هم انتخاب زبان را بسیار آسان می کند. این یعنی با کمی تجربه؛ یک برنامه نویس می تواند از مبتدی به حرفه ای تبدیل شود و تمام قوانین یادگیری طراحی وب با پایتون نیز صادق است.

ارائه طیف گسترده ای از کتابخانه ها

پایتون منبع باز است و توسط یک انجمن قوی پشتیبانی می شود. این منجر به یک اکوسیستم منحصربه‌فرد شده است که در آن می‌توانید کد (یا کتابخانه‌های) از پیش موجود پایتون را برای طیف گسترده‌ای از وظایف پیدا کنید.

این امر توسعه یک وب سایت با استفاده از پایتون را آسان تر می کند زیرا می توانید بسیاری از ویژگی های از پیش کدگذاری شده را در دسترس داشته باشید و فقط باید آنها را سفارشی کنید. آیا می خواهید آنالیز ریاضی انجام دهید؟ از Pandas یا Numpy استفاده کنید. آیا به قابلیت های نمودار نیاز دارید؟ نگران نباشید، Pygal اینجا برای شماست. تقریباً برای هر فرآیندی یک کتابخانه پایتون وجود دارد.

وقتی صحبت از توسعه وب می شود، پایتون تعدادی کتابخانه دارد که توسعه را آسان تر می کند. در ادامه، برخی از چارچوب های اصلی پایتون را مورد بحث قرار خواهیم داد.

زمان توسعه سریعتر

مزیت اصلی توسعه وب سایت با پایتون سرعت بالای آن است. وب سایت های ساخته شده با پایتون نه تنها سریعتر اجرا می شوند، بلکه سریعتر توسعه می یابند، بنابراین زمان برای بازاریابی سریعتر است. در عصر رقابت شرکتی امروز، این یک مزیت ارزشمند است.

تجسم داده عالی

یکی از نقاط قوت پایتون توانایی آن در نمایش داده ها در قالب تجسم های خلاقانه است. از این ویژگی قدرتمند می توان برای ساخت وب سایت های آموزنده استفاده کرد که امکان نمایش پویا عناصر داده پیچیده را فراهم می کند.

بودجه بندی مناسب

از آنجایی که پایتون کاملا متن باز است، استفاده از زبان و فریمورک های مربوطه برای همه آزاد است. این بدان معناست که اکثر ابزارهای توسعه وب سایت پایتون هیچ هزینه ای ندارند. این تضمین می کند که روند توسعه وب شما نسبتاً ارزان باقی می ماند.

ایمن و مقیاس پذیر

پایتون یک زبان ذاتا امن و بسیار مقیاس پذیر است. این ویژگی اجازه می دهد تا از زبان برای توسعه برنامه های کاربردی وب استفاده شود که به راحتی می توانند با رشد کسب و کار شما مقیاس شوند.

چه سایت هایی با پایتون ساخته می شوند؟

ما از اینستاگرام نام بردیم، اما در اینجا برخی از غول های فناوری دیگر که وب سایت های خود را با پایتون ساخته اند آورده شده است:

  • گوگل
  • Spotify
  • نتفلیکس
  • اوبر
  • دراپ باکس
  • پینترست
  • اینستاکارت

شاید این لیست بتواند شما را متقاعد کند که آموزش طراحی سایت پایتون را بررسی کنید.

آموزش طراحی سایت با فریم ورک پایتون

اکنون که دلایلی را می‌دانیم که چرا ساخت وب‌سایت شما با پایتون یک انتخاب عالی است، اجازه دهید نگاهی عمیق‌تر به برخی از چارچوب‌هایی بیندازیم که می‌توان از آنها برای ساخت یک وب‌سایت با پایتون استفاده کرد.

چارچوب های وب به سادگی مجموعه ای از کدها و کتابخانه های از پیش ساخته شده هستند که به سرعت بخشیدن به روند توسعه کمک می کنند. با استفاده از کتابخانه های وب که برای پایتون طراحی شده اند، توسعه دهندگان می توانند مقیاس پذیرترین و قابل اعتمادترین نرم افزار وب را ایجاد کنند.

این بدان معنی است که شما می توانید در مدت زمان نسبتاً کوتاهی با کار کمتر یک وب سایت حرفه ای ایجاد کنید. البته توجه داشته باشید که استفاده از فریم ورک برای توسعه دهندگان اجباری نیست. کد را می توان از ابتدا نیز نوشت. با این حال، برای کاهش پیچیدگی و افزایش بازده زمانی، استفاده از یک چارچوب توصیه می شود. برخی از محبوب ترین چارچوب های پایتون برای طراحی وب سایت:

جانگو

اگر به دنبال یک چارچوب متن باز هستید که ویژگی های توسعه سریع و فرآیند طراحی نامرتب را ارائه می دهد، جنگو بهترین انتخاب برای شما است. این فریم ورک جدا از سرعت فوق العاده ای که دارد، یکی از امن ترین ابزارها برای طراحی وب سایت با پایتون است.

هنگامی که از جنگو برای ساخت وب سایت خود استفاده می کنید، به تمام اجزای ضروری وب مانند قابلیت های مدیریت، ادغام پایگاه داده و ویژگی های احراز هویت دسترسی خواهید داشت. این چارچوب بر اساس یک مفهوم مبتنی بر برنامه کار می کند، جایی که هر برنامه یک واحد مستقل از کد است که بدون وابستگی خارجی اجرا می شود.

فلاسک فلاسک

در مقایسه با جنگو، Flask یک چارچوب مینیمالیستی است، به این معنی که فاقد ویژگی‌های خاصی مانند قابلیت احراز هویت و مجوز است. با این حال، انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد زیرا می توانید کتابخانه ها و برنامه های افزودنی را در صورت نیاز اضافه کنید.

Flask حداقل چیزی را که برای ساختن یک وب سایت با استفاده از پایتون نیاز دارید به شما می دهد و به شما امکان می دهد از آنجا بروید. این رویکرد منحصر به فرد در توسعه وب، Flask را به چارچوب انتخابی برای غول های چند ملیتی مانند Uber و Netflix تبدیل کرده است.

نتیجه

این مطلب توسط تیم آموزش برنامه نویسی امیر رسولی گردآوری شده است. اگر قصد یادگیری طراحی سایت را دارید می توانید در دوره کامل آموزش طراحی سایت از آموزش طراحی سایت با پایتون توسط امیر رسولی استفاده کنید.