منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آموزش فعال سازی و تنظیمات سیری – وبلاگ Sibapp

آموزش فعال سازی و تنظیمات سیری – وبلاگ Sibapp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش فعال سازی و تنظیمات سیری - وبلاگ Sibapp

دستیار اجرای دستورات صوتی در سیستم عامل های iOS با نام سیری شناخته می شود. اگرچه سیری از اجرای دستورات زبان فارسی پشتیبانی نمی کند، اما می تواند چندین زبان و حتی گویش را پشتیبانی کند. اگر فقط اندکی با زبان انگلیسی یا یکی از زبان های دیگر سیری آشنایی دارید، به مجموعه ای شگفت انگیز از ویژگی ها دسترسی خواهید داشت و سیری می تواند کارها را برای شما آسان کند. در این مقاله می خواهیم نحوه فعال سازی و پیکربندی سیری را یاد بگیریم.

دستیار سیری را در iOS 11 به بعد فعال کنید

ابتدا یاد می گیریم که چگونه سیری را فعال کنیم و سپس در مورد ترفند تغییر صدای سیری صحبت می کنیم. بنابراین، برای فعال کردن سیری، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به بخش تنظیمات یا تنظیمات به iPhone، iPad یا Apple Watch خود بروید
 2. روی گزینه عمومی بازدید
 3. به تب سیری من دارم میروم
 4. دکمه به هی سیری گوش کن برای فراخوانی سیری با عبارت Hey Siri یا دکمه صفحه اصلی را برای سیری فشار دهید سیری را با دکمه هوم دستگاه خود فعال کنید

با فعال کردن دکمه Hey Siri، یک سری تنظیمات دیگر به منوی Siri & Search اضافه می شود. در این قسمت می توانید تنظیمات بسیاری از دستیار هوشمند سیری از جمله قابلیت Listen for “Hey Siri” را انجام دهید که از طریق آن می توانید با گفتن “Hey Siri” با دستیار هوشمند اپل تماس گرفته و دیگر نیازی به فعال سازی آن نداشته باشید. از طریق دکمه های سخت افزاری نیست.

زبان، لهجه و جنسیت Siri Assistant را در iOS 11 و جدیدتر تغییر دهید

اما برای آن دسته از کاربرانی که به طور منظم از سیری استفاده می کنند، صدای پیش فرض سیری برای همه ما یکسان است. تکرار این صدا می تواند یکنواخت شود و شنیدن آن ما را آزار دهد. برای تغییر صدا و جنسیت سیری، این مراحل را دنبال کنید:

صدای پیش فرض سیری از صدای زنانه الگوبرداری شده است. به طور پیش فرض، اگر از طریق آیفون خود با سیری صحبت کنید، صدای زن را می شنوید. اما آیا می دانستید که می توان آن صدا را تغییر داد یا جنسیت سیری را از زن به مرد تغییر داد؟ برای انجام این کار، به سادگی موارد زیر را انجام دهید:

 1. بخش تنظیمات دستگاه را مشاهده کنید
 2. گزینه سیری انتخاب کنید
 3. گزینه صدای سیری انتخاب کنید
 4. حتی می توانید این گزینه را انتخاب کنید زبان گزینه مورد علاقه خود را از میان بسیاری از زبان های سیری انتخاب کنید
 5. در منوی باز می توانید در زیرشاخه جنسیت برای تغییر جنسیت Siri، مرد را برای صدای مرد یا زن را برای صدای زن انتخاب کنید
 6. در این منو و در زیر تاکید می‌توانید از میان لهجه‌های زبان انتخابی خود (که پیش‌فرض آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی است) انتخاب کنید.