منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آموزش گام به گام تنظیمات صفحه کلید آیفون

آموزش گام به گام تنظیمات صفحه کلید آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش گام به گام تنظیمات صفحه کلید آیفون

300x250 - inPost

هنگامی که یک تلفن جدید دریافت می کنید، با صفحه کلید پیش فرض همراه است. برای آیفون، صفحه کلید در فرمت QWERTY است. هر صفحه کلید دارای تنظیماتی است که می توانید آنها را تغییر دهید تا تایپ راحت تر شود. به خصوص اگر به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنید، ممکن است بخواهید آن زبان را به صفحه کلید خود اضافه کنید. تنظیمات صفحه کلید آیفون شامل موارد مختلفی مانند تغییر زبان، تنظیمات املا، تصحیح کلمات و موارد دیگر است که همه آنها قابل تغییر هستند. در این مقاله از سیب اپ تنظیمات صفحه کلید آیفون را مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید.

تنظیمات پیش فرض صفحه کلید آیفون را تغییر دهید

برای تغییر تنظیمات پیش فرض صفحه کلید، ابتدا به تنظیمات بروید. حالا از طریق General و سپس Keyboard وارد تب کیبورد شوید. اکنون تمام تنظیمات آن به شما نشان داده می شود. شما می توانید هر یک از تنظیمات را بر اساس نیاز خود فعال یا غیرفعال کنید. در توضیحات زیر می توانید با این تنظیمات بیشتر آشنا شوید.

حروف بزرگ خودکار:

این بخش در مورد نوشتن به زبان انگلیسی است. هنگام نوشتن هر کلمه، حرف اول آن بزرگ می شود. همچنین بعد از هر ایموجی تشخیص می دهد که کلمه بعدی باید با حروف بزرگ نوشته شود. توصیه می شود در صورت نوشتن زیاد به زبان انگلیسی، این گزینه را فعال کنید. البته این گزینه در همان ابتدا به صورت پیش فرض فعال است.

تصحیح خودکار:

فعال کردن تصحیح خودکار این امکان را فراهم می کند تا در صورت تایپ کلمه اشتباه به انگلیسی، کلمه صحیح را مطابق با دیکشنری آیفون شناسایی و پیشنهاد کنید. البته بسیاری از کاربران این گزینه را غیرفعال می کنند. زیرا آنها نمی خواهند درست بالای متن ظاهر شود. بنابراین فعال کردن این گزینه کاملا به شما بستگی دارد. توصیه می کنیم اگر فارسی می نویسید این گزینه را غیرفعال کنید.

بررسی املا:

گزینه بعدی این لیست و به ترتیب از بالا به پایین، Check Spelling است. آیفون این قابلیت را دارد که در صورت تایپ یک کلمه غلط املایی به شما هشدار دهد. اگر روی آن کلمه ضربه بزنید، شکل صحیح خود را به شما نشان می دهد و می توانید آن را با کلمه قبلی جایگزین کنید. این قابلیت در نرم افزارهای آفیس نیز وجود دارد و برای تایپ سریع بسیار مفید است. زیرا دیگر نگران غلط املایی نخواهید بود و در نهایت با یک مرور کلی متوجه کلمات اشتباه خواهید شد. در پایان لازم به ذکر است که اگر دیکشنری آیفون فرم صحیح کلمه اشتباه را تشخیص ندهد با عبارت No Replacement Found به شما اطلاع می دهد که باید خودتان آن را وارد کنید.

Caps Lock را فعال کنید:

با فعال کردن گزینه Enable Caps Lock می توانید با دو بار ضربه زدن روی Shift حالت Caps Lock را تغییر دهید. فعال کردن Caps Lock همه حروف را بزرگ می کند.

میانبر:

اگر گزینه میانبر را فعال کنید، با دو بار ضربه زدن روی فاصله، یک نقطه در متن شما درج می شود.

پیش آگهی:

ویژگی پیش بینی یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند آن را غیرفعال کنند. با فعال شدن خودکار این عملکرد، به محض تایپ حرف اول یک کلمه، سیستم عامل آیفون کلمات مشابهی را پیشنهاد می کند. در این صورت می توانید آن را جایگزین یا رد کنید.

فعال کردن دیکته:

این ویژگی یکی از جذاب ترین ویژگی های آیفون است. با استفاده از این قابلیت می توانید هر آنچه را که نیاز دارید در آیفون تایپ کنید تا به صورت خودکار تایپ کنید بخوانید. البته باید بدانید که این ویژگی برای زبان انگلیسی بهترین کار را دارد و از همه زبان ها پشتیبانی نمی کند. برای این کار باید به اینترنت متصل باشید و سپس دکمه میکروفون را بزنید.

استیکرهای مموجی:

استیکر ایموجی آخرین قسمتی است که قصد بررسی و توضیح آن را داریم. با فعال کردن این تب می توانید علاوه بر ایموجی، مموجی و انیموجی را نیز ارسال کنید.

چگونه صفحه کلید فارسی را به آیفون اضافه کنیم

یکی از اولین کارهایی که باید بعد از خرید آیفون انجام دهید، اضافه کردن صفحه کلید فارسی است. برای این شغل:

  • ابتدا به تنظیمات بروید.
  • سپس از طریق General و Keyboard وارد تنظیمات کیبورد شوید.
  • حال بر روی گزینه Add New Keyboard کلیک کنید تا لیست زبان ها نمایش داده شود.
  • از این لیست، زبان فارسی را جستجو و انتخاب کنید.

پس از افزودن صفحه کلید فارسی، صفحه کلید انگلیسی همچنان در بین کیبوردها و زبان های مورد نظر شما موجود است. برای تغییر زبان، به سادگی روی نماد کره در سمت چپ صفحه کلید ضربه بزنید تا زبان را تغییر دهید.

تنظیمات صفحه کلید آیفون برای تایپ با یک دست

بسیاری از اوقات اگر مشغول هستید، در تایپ کردن با تلفن های بزرگ با مشکل مواجه می شوید. این مشکل در آیفون برطرف شده است. البته این قابلیت در برخی از گوشی های اندرویدی جدید نیز وجود دارد. برای استفاده از این قابلیت می توانید One Hand Keyboard را در قسمت Keyboard وارد کنید. در این بخش شما سه گزینه دارید:

  1. راست (برای کاربران راست دست): با انتخاب این گزینه دکمه ها به سمت راست صفحه نزدیکتر می شوند.
  2. چپ (برای چپ‌ها): با انتخاب این گزینه، دکمه به سمت چپ صفحه نزدیک‌تر می‌شود.
  3. خاموش

تنظیمات متن جایگزین در آیفون

بیشتر اوقات، شما به مجموعه ای از عبارات از پیش تعیین شده نیاز دارید تا در صورت نیاز آنها را ارسال کنید. این ویژگی در آیفون موجود است و تجربه کاربری را ساده کرده است. برای این کار در قسمت Replace Text می توانید با زدن دکمه + عبارت مورد نظر را در قسمت Phrase وارد کنید. سپس یک عنوان برای آن عبارت در قسمت Shortcut قرار دهید. به این ترتیب، زمانی که آن عبارت یا عبارت را تایپ می کنید، فقط متن وارد شده در کادر میانبر را تایپ کنید تا متن در پیشنهادات صفحه کلید ظاهر شود.

نتیجه

استفاده از تنظیمات کیبورد آیفون کار با کیبورد این دستگاه را بسیار راحت و جذاب می کند. اگر قبلاً یک کاربر تلفن اندرویدی بودید و به تازگی آیفون دارید، توجه داشته باشید که بسیاری از این تنظیمات رایج هستند. یعنی امکاناتی که برای کیبورد اندروید وجود دارد در آیفون نیز موجود است. آنها ممکن است فقط در برخی از ویژگی های جزئی و نحوه فعال کردن آنها متفاوت باشند.