منو سایت

آپدیت iOS 16.2 و ویژگی های جدید و مفید آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آپدیت iOS 16.2 و ویژگی های جدید و مفید آن

اپل به طور رسمی iOS 16.2 را به عنوان دومین آپدیت بزرگ سیستم عامل iOS 16 منتشر کرد.در این آپدیت شاهد ویژگی های جدید و بهبود برخی از ویژگی های آیفون از جمله قابلیت کارائوکه در اپل موزیک، رمزگذاری جهانی اطلاعات کاربران iCloud، گزینه های جدید هستیم. در فعالیت های زنده و غیره در این مقاله توسط آنارماگوس ما لیستی از تغییرات به روز رسانی iOS 16.2 را ارائه می دهیم تا بتوانید از این ویژگی های جدید نهایت استفاده را ببرید.

برنامه Freeform در آپدیت iOS 16.2

برنامه Freeform در آخرین آپدیت iOS 16.2

برنامه Freeform در آخرین آپدیت iOS 16.2

Freeform یک برنامه جدید است که به کاربران آیفون و آیپد اجازه می دهد تا روی یک موضوع با هم کار کنند. در این برنامه، افراد می توانند تصاویر، یادداشت ها، دست نوشته ها، اسناد، URL ها، فایل های PDF و موارد دیگر را به گونه ای به اشتراک بگذارند که برای همه قابل مشاهده باشد.

برنامه Freeform اپل برای کار با Apple Pencil در iPad طراحی شده است. همچنین می توانید برای برقراری ارتباط بیشتر در حین انجام کار به طور همزمان متصل شوید زمان رویارویی استفاده شده.

اپل موزیک بخوان

ویژگی Apple Music Sing در آپدیت iOS 16.2

ویژگی Apple Music Sing در آپدیت iOS 16.2

اپل برنامه جدیدی را برای iOS 16.2، iPadOS 16.2، tvOS 16.2 منتشر کرده است. اپل موزیک بخوان معرفی می کند این ویژگی تجربه ای متفاوت و جدید برای کاربران اپل موزیک است که به آن ها اجازه می دهد با کنترل صدا و دسترسی به نمایش دقیق و ریتمیک اشعار، موسیقی مورد علاقه خود را همراهی کرده و اپل موزیک را به یک دستگاه کارائوکه تبدیل کنند.

Apple Music Sing که قابل استفاده در آیفون، آیپد و اپل تی وی است، اشعار نیز آهنگ ها را به شما نشان می دهد و دنبال کردن آن آسان خواهد بود. این بدان معنی است که می توانید همراه با هنرمند اصلی آواز بخوانید یا صدا را کم کنید و به تنهایی به خواندن ادامه دهید. اگر به متن آهنگ ها علاقه دارید، مطلب مربوط به چگونه اشعار Apple Music را با دیگران به اشتراک بگذارید همچنین در مورد اشتراک Apple Music بخرید می توانید روی لینک کلیک کنید.

حفاظت از داده های iCloud پیشرفته در به روز رسانی iOS 16.2

حفاظت از داده های iCloud در آپدیت جدید iOS 16.2

حفاظت از داده های iCloud در آپدیت جدید iOS 16.2

اپل عملکردی را برای iOS 16.2 و macOS 13.1 منتشر کرد حفاظت از داده های پیشرفته همچنین وارد iCloud شد. این ویژگی داده های iCloud را به صورت جهانی رمزگذاری می کند و در نتیجه بالاترین سطح امنیت را برای اطلاعات کاربران آیفون و مک فراهم می کند. قبل از اینکه iCloud به طور پیش فرض از 14 دسته اطلاعات، از جمله رمز عبور در iCloud Keychain و داده های سلامتی با رمزگذاری جهانی محافظت می شوند.

اکنون با فعال کردن عملکرد Advanced Data Protection، تعداد کل دسته‌های محافظت شده توسط رمزگذاری به 23 دسته می‌رسد.

این ویژگی جدید در به‌روزرسانی iOS 16.2 به کاربران این اطمینان را می‌دهد که داده‌ها و اطلاعات مهم iCloud از جمله پشتیبان‌گیری iCloud، عکس‌ها، یادداشت‌ها و موارد دیگر محافظت می‌شوند. این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربران ایالات متحده آمریکا در دسترس است. اپل می گوید در اوایل سال 2023 به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

صفحه نمایش سفارشی سازی همیشه روشن آیفون 14 پرو

گزینه های همیشه روی صفحه در iOS 16.2

گزینه های همیشه روی صفحه در iOS 16.2

پس از راه اندازی آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس بسیاری از کاربران از نبود گزینه های سفارشی سازی شکایت دارند صفحه نمایش همیشه روشن است به عنوان مثال، در iOS 16.1 هیچ راهی برای مخفی کردن تصویر زمینه یا اعلان ها در زمانی که آیفون قفل است و در حال استفاده نیست وجود ندارد.

خوشبختانه اپل به این شکایات رسیدگی کرده و در آپدیت iOS 16.2 گزینه هایی را برای تنظیم و سفارشی سازی نمایشگر همیشه روشن ارائه کرده است.

دور زدن موقت ویژگی iCloud Private Relay

دور زدن موقت ویژگی iCloud Private Relay

دور زدن موقت ویژگی iCloud Private Relay

سرویس iCloud دارای ویژگی به نام iCloud Private Relay است که اطلاعات مرور دستگاه شما را رمزگذاری می کند و آن را غیرقابل ردیابی می کند. این ویژگی آدرس IP شما را از وب سایت ها پنهان می کند، اما اپل می داند که گاهی اوقات ممکن است بخواهید اطلاعات IP شما قابل مشاهده باشد. به همین دلیل گزینه جدیدی برای دور زدن موقت این ویژگی در آپدیت iOS 16.2 اضافه شده است.

به روز رسانی فعالیت های زنده

به روز رسانی Live Activity در آپدیت iOS 16.2

به روز رسانی Live Activity در آپدیت iOS 16.2

با وجود پشتیبانی از فعالیت های زنده از برنامه های جانبی در iOS 16.1، ادغام اکشن زنده برای بازی‌های ورزشی منتخب از طریق برنامه تلویزیون داخلی اپل در iOS 16.2 برمی‌گردد. در به‌روزرسانی iOS 16.2، می‌توانید Live Activities را برای برنامه تلویزیون داخلی اپل فعال کنید و همچنین به‌روزرسانی‌های مکرر ویژگی‌ها را برای هر برنامه انتخاب کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که فعالیت‌های زنده در پخش تلویزیونی بازی MLB فقط برای کاربران آمریکا، کانادا، استرالیا، بریتانیا، برزیل، مکزیک، ژاپن و کره جنوبی در دسترس است. بازی های NBA و لیگ برتر نیز برای کاربران آمریکا و کانادا در دسترس است. اپل قطعا در آینده این ویژگی را به لیگ های ورزشی دیگر نیز گسترش خواهد داد.