منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا اپل macOS را برای iPad Pro M2 ارائه خواهد کرد؟

آیا اپل macOS را برای iPad Pro M2 ارائه خواهد کرد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا اپل macOS را برای iPad Pro M2 ارائه خواهد کرد؟

سال‌هاست که کاربران می‌خواهند macOS به آی‌پد بیاید و در نهایت یک افشاگر اعلام کرد که اپل در حال بررسی و آزمایش نسخه انحصاری macOS برای iPad Pro M2 است که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۳ عرضه شود.

یکی از شکایات رایج کاربران در مورد iPad عدم پشتیبانی از نرم افزارهای کلاس دسکتاپ است. شکایات دائمی به اپل نه تنها در مورد Final Cut Pro، بلکه در مورد نسخه کامل macOS برای iPad وجود دارد.

Majin Bu منابعی را در توییتر به اشتراک گذاشت که نشان می دهد اپل در حال کار بر روی نسخه سبک تر macOS است که به طور انحصاری برای M2 iPad Pro منتشر خواهد شد. گفته شده که این نسخه با کد Mendocino و با نام macOS 14 در سال 2023 منتشر خواهد شد.

آزمایش با رابط کاربری 25 درصد بزرگتر از macOS انجام می شود. بنابراین، ملموس تر است و مشکلات راحت تر دیده می شوند. با این حال، برنامه‌هایی که روی این محصول اجرا می‌شوند، نسخه‌هایی هستند که برای iPad بهینه شده‌اند، نه macOS.

هنوز مشخص نیست که چرا اپل آیپد را به رابط macOS منتقل می کند. کسانی که می خواهند وارد شوند سیستم عامل مک آنها بیشتر به دنبال یک آی پد برای نرم افزار آن هستند تا رابط کاربری آن!

شایعات تست نرم افزار همیشه به سختی به دست می آیند و جزئیات بسیار کمی در مورد برنامه های نرم افزاری اپل منتشر می شود. MacOS بیش از یک دهه است که شایعه شده است. همچنین شایعاتی در مورد آی‌پد اصلی وجود دارد که نشان می‌دهد قبل از عرضه، macOS را اجرا می‌کرد. علاوه بر این، اپل نسخه‌هایی از macOS را دارد که برای آزمایش و پیکربندی داخلی روی iPad اجرا می‌شوند.

این مقالات را نیز بخوانید:

و در نهایت این اپل نسخه سبک تر macOS را به طور انحصاری برای iPad Pro M2 آزمایش خواهد کرد.

آیا اپل macOS را روی iPad Pro M2 آزمایش می کند؟
آیا اپل macOS را روی iPad Pro M2 آزمایش می کند؟

MajinBu در پست توییتر خود اعلام کرد:

Mendocino به احتمال زیاد اسم رمز macOS 14 است. نسخه ساده شده macOS که برای M2 برنامه ریزی شده است.

توضیح احتمالی دیگر این است که این نسخه اصلا macOS نیست. اپل ممکن است سعی کند iPadOS را با افزودن نوار منو و سایر تعاملات مشابه Mac به macOS نزدیک کند. قبلاً به ویژگی Mac windows در iPadOS 16 اشاره کردم مدیر صحنه معرفی شد و این خبر ممکن است ویژگی مشابه این باشد.

همچنین، Majin Bu معتقد است که موضوع انحصاری iPad Pro M2 یک نکته بازاریابی است. اگر این ویژگی فقط در iPad Pro M موجود بود، افراد بیشتری آن را خریداری می کردند.