منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا این درست است که فورتنایت به آیفون بازمی گردد؟

آیا این درست است که فورتنایت به آیفون بازمی گردد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا این درست است که فورتنایت به آیفون بازمی گردد؟

بیش از دو سال از حذف فورتنایت از اپ استور می گذرد. داستان از آنجایی شروع شد که اپیک گیمز بازی را با سیستم پرداختی به روز کرد که خریدهای درون برنامه ای اپل را دور زد. به دنبال آن اپل پلی است فورتنایت از لیست بازی های قابل دانلود در اپ استور حذف شد. حالا پس از مدت ها شایعاتی مبنی بر اینکه سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز در توییتی مرموز اعلام کرده است که نسخه iOS فورتنایت به زودی منتشر خواهد شد. آیفون ها برمی گرداند.

تاکنون این خبر به صورت رسمی توسط اپیک گیمز اعلام نشده و تنها سوینی در توییتی اعلام کرده است: سال آینده iOS!

ما دقیقا نمی دانیم که Epic Games چگونه تلاش خواهد کرد تا فورتنایت را به اپ استور بازگرداند. با این حال، از آنجایی که این بازی توسط اپل ممنوع شد، Sweeney احتمالا به فروشگاه های شخص ثالثی اشاره می کند که در آینده برای iOS راه اندازی خواهند شد.

چه اتفاقی برای Fortnite افتاد؟

تفاوت اپل و اپیک گیمز

تفاوت اپل و اپیک گیمز

طبق دستورالعمل های اپل، هر تراکنش انجام شده در اپلیکیشن ها باید از سیستم خرید درون برنامه ای اپل استفاده کند و به این ترتیب این شرکت از هر فروش 30 درصد کمیسیون دریافت می کند. اپیک گیمز فورتنایت را با یک گزینه پرداخت در فروشگاه جدید به روز کرده است که به بازیکنان امکان می دهد ارز درون بازی را مستقیماً از اپیک گیمز خریداری کنند. در واقع اپیک گیمز با این اقدام، کمیسیون 30 درصدی خرید اپل استور را حذف کرد. این نقض خط مشی اپل بود.

اپل فورتنایت را به سرعت از اپ استور حذف کرد. بلافاصله پس از این اتفاق، اپیک گیمز به دلیل اقدامات انحصاری از اپل شکایت کرد. اپل علاوه بر حذف این بازی، تمامی حساب های توسعه دهندگان Epic Games را نیز تحریم کرد.

در سپتامبر 2021، قاضی پرونده حکم داد که اپل نمی تواند توسعه دهندگان را از قرار دادن گزینه های پرداخت خارج از برنامه منع کند. او معتقد بود که Epig Games آگاهانه قوانین اپل را زیر پا می گذارد. به همین دلیل است که اپل نباید فورتنایت را به اپ استور بازگرداند. هم اپل و هم اپیک گیمز به این تصمیم اعتراض کردند. اما هنوز حکم نهایی صادر نشده است.

آیا Fortnite iOS باز می گردد؟

امکان بازگرداندن نسخه iOS فورتنایت

امکان بازگرداندن نسخه iOS فورتنایت

همانطور که قبلاً گفتیم، اعلامیه توییتر سوینی فقط حدس و گمان است و یک رویداد قطعی نیست. در ماه سپتامبر، بلومبرگ گزارش داد اپل در حال ایجاد تغییرات داخلی است تا برای اولین بار فروشگاه های شخص ثالث را در اپ استور مجاز کند. این به کاربران آیفون و آیپد اجازه می‌دهد نرم‌افزاری را دانلود و نصب کنند که مورد تایید اپل نیست.

این گزارش ادعا می کند که این تغییرات احتمالاً با iOS 17 انجام می شود. به نظر می رسد که تغییرات عمده در عملکرد iOS و اپ استور نتیجه فشار دولت های سراسر جهان به ویژه اتحادیه اروپا برای باز کردن اکوسیستم اپل است..

توجه داشته باشید که ما دقیقا نمی دانیم اپل چگونه راه را برای فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین هموار خواهد کرد. این را می توان با پیچیده کردن فرآیند نصب این برنامه ها برای کاربران معمولی انجام داد که توسعه دهندگان از توزیع برنامه های خود در خارج از اپ استور منصرف شوند.

اگر از طرفداران بازی Battle Royale Fortnite هستید، برای گیفت کارت فورتنایت بخرید روی لینک Enargift کلیک کنید.