منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا خبر بازگشت تاچ آیدی در آیفون صحت دارد؟

آیا خبر بازگشت تاچ آیدی در آیفون صحت دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا خبر بازگشت تاچ آیدی در آیفون صحت دارد؟

اپل در سال 2017 تاچ آیدی را با Face ID در آیفون X جایگزین کرد. از آن زمان شایعاتی در مورد Touch ID را به صفحه آیفون برگردانید منتشر شده است، اما تاکنون هیچ کدام اجرا نشده است. گزارشی که اخیراً در بلومبرگ منتشر شد، ادعا کرد که اپل در حال آزمایش و بررسی اضافه کردن Touch ID به آیفون است، اما بعید است در آینده نزدیک اجرا شود.

مارک گورمن از بلومبرگ در آخرین خبرنامه Power On اعلام کرد که اپل در نظر دارد تاچ آیدی را به صفحه نمایش آیفون بازگرداند. همچنین قصد دارد از Touch ID مانند iPad Air و آیپد مینی افزودن به دکمه پاور آیفون

گورمن معتقد است که اگرچه اپل در حال آزمایش هر دو حالت است، اما بعید به نظر می رسد که در آینده نزدیک شاهد این تغییر باشیم.

در سال های اخیر شایعاتی مبنی بر بازگشت تاچ آی دی به آیفون های رده بالا منتشر شده است. این شرکت در حال آزمایش قرار دادن Touch ID بر روی صفحه نمایش آیفون و حتی اضافه کردن آن به دکمه پاور آیفون است. اما فکر نمی کنم تاچ آیدی به این زودی ها به آیفون برگردد و فیس آیدی روی آیفون باقی بماند.

این مقالات را نیز بخوانید:

تاچ آیدی را در آیفون برگردانید
تاچ آیدی را در آیفون برگردانید

یکی از احتمالاتی که گورمن پیش‌بینی می‌کند این است که تاچ آیدی را به دکمه پاور در آیفون‌های ارزان‌قیمت مانند آیفون SE منتقل می‌کند. گورمن می گوید هنوز خبری در مورد چنین چیزی در دست ساخت نیست.

مزایای Touch ID

به طور کلی بازگشت تاچ آیدی به آیفون مزیت خوبی محسوب می شود. Face ID در طول سال ها بسیار خوب عمل کرده است، به خصوص در سال های اخیر که در حالت افقی و با ماسک به خوبی کار می کرد. با این حال، Touch ID هنوز مفید است. داشتن Face ID و Touch ID در آیفون یک مزیت امنیتی محسوب می شود. به عنوان مثال، ممکن است برای دسترسی به اطلاعات بسیار حساس به احراز هویت Face ID و تأیید هویت Touch ID نیاز داشته باشید.

شما چی فکر میکنید؟ آیا شما از طرفداران تاچ آیدی هستید که به آیفون باز می گردند؟ نظرات خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید. در زیر می توانید در مورد آن بخوانید مقایسه Touch ID و Face ID ادامه مطلب