منو سایت

آیا عرضه پورت USB-C آیفون 14 پرو صحت دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا عرضه پورت USB-C آیفون 14 پرو صحت دارد؟

زمانی تصور آیفون با درگاه USB-C غیرممکن بود، اما شایعات نشان می‌دهند که این آیفون زودتر از آنچه فکر می‌کنید عرضه می‌شود. به دنبال قوانین محدودیت های جدید فلاش کانتوراپل اولین آیفون USB-C را در سال 2023 عرضه خواهد کرد. برای اطلاع از اخبار در مورد پورت USB-C آیفون و انتظارات، این مقاله از آنارماگوس دنبال کنید

فشار قانونی برای درگاه شارژ یکسان باشد

دلایل زیادی برای تغییر اپل از Lightning به USB-C وجود دارد. اما چیزی که نمی توان نادیده گرفت قوانین نوظهور جهانی است. پس از بررسی های مختلف، سرانجام اتحادیه اروپا در مورد استاندارد «درگاه شارژ مشترک» به توافق رسید.

طبق این قانون، از سال 2024 تمام گوشی های هوشمند فروخته شده در 27 کشور اتحادیه اروپا باید از پورت USB-C استفاده کنند. آنها برای شارژ خواهند بود. این شامل آیفون و حتی لوازم جانبی مانند AirPods می شود.

تنها چند هفته پس از موافقت اتحادیه اروپا با این قانون، قانونگذاران در ایالات متحده آمریکا نیز موافقت خود را اعلام کردند و خواستار تصویب قوانین مشابه شدند. سناتور الیزابت وارنر در پستی در توییتر این موضوع را تایید کرد و گفت:

کاربران مجبور نیستند برای دستگاه های مختلف خود شارژرهای مختلفی بخرند. با یک استاندارد واحد می توانیم این مشکل را حل کنیم و همچنین هزینه ها و ضایعات را کاهش دهیم.

این قانون در ابتدای مهرماه با رای کامل در پارلمان رسما در اتحادیه اروپا تصویب شد. این قانون با 62 رای موافق، 13 رای مخالف و 8 رای ممتنع تصویب شد. برای دستگاه هایی که برای ارائه پورت USB-C بسیار کوچک هستند، استثناهایی از این قاعده وجود دارد.

این قانون باید بعداً توسط شورای اروپا تأیید شود و سپس در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شود. تمام محصولات فروخته شده قبل از آن از این قاعده مستثنی هستند، اما انتظار می رود قبل از عرضه آیفون 16 در سال 2024 اعمال شود.

اپل توسط مجریان قانون USB-C برای آیفون رد شد. این شرکت ادعا می کند چنین قوانینی نوآوری را خفه می کند و زباله های زیست محیطی بیشتری ایجاد می کند.

آیا اپل پورت USB-C را در آیفون منتشر می کند؟

آخرین اخبار در مورد پورت USB-C آیفون

آخرین اخبار در مورد پورت USB-C آیفون

مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل، اولین بار در سال 2019 پیش بینی کرد که اپل در سال 2021 یک آیفون بدون پورت عرضه خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد. دلیل این کار این ساده است. فناوری های بی سیم به تنهایی به اندازه کافی قابل اعتماد و قدرتمند نیستند که به طور کامل اتصالاتی مانند Lightning یا USB-C را جایگزین کنند. با اتصالات بی سیم، سرعت شارژ چندان سریع نیست، انتقال کند و غیرقابل اعتماد است و کاربران هنوز به طور کامل این فناوری را نمی پذیرند. آیفون قابل حمل هنوز تحت آزمایش های داخلی اپل است و انتظار نداریم امسال یا سال آینده عرضه شود.

یک دهه از ظهور کانکتور لایتنینگ می گذرد. هنگامی که برای اولین بار در سال 2012 با آیفون 5 معرفی شد، فیل فیشر اپل گفت که این کانتور مدرن مهمان دهه آینده خواهد بود. پس از گذشت این همه سال، واضح است که لایتنینگ در مواردی مانند سرعت شارژ و انتقال داده از USB-C عقب است.

شایعه شده است که اپل امسال زیر بار خواهد رفت آیفون 14 پرو، سرعت انتقال داده را به USB-C 3.0 ارتقا می دهد، اما USB-C همچنان پیشرو است.

یک تحلیلگر اپل در ماه می پیش بینی کرد که آیفون 15 2023 دارای یک پورت USB-C برای شارژ و انتقال داده خواهد بود. این گزارش در نهایت توسط بلانبرگ تایید شد و او گفت آیفون 15 سال آینده USB-C در حال تغییر است.

البته عرضه درگاه USB-C در آیفون باعث خوشحالی کاربران محصولات اپل به خصوص دارندگان آی پد یا مک مجهز به USB-C خواهد شد. حتی اگر تغییر USB-C تصمیم درستی برای اپل باشد، اپل همچنان با اعتراض و انتقاد شدید به دلیل تغییر کانکتور شارژ به دلیل تعداد زیاد کاربران آیفون مواجه خواهد شد. بیشتر بخوانید در مورد آیفون 15 از کابل لایتنینگ پشتیبانی نمی کند ادامه مطلب