منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیفون 16 با Face ID زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

آیفون 16 با Face ID زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیفون 16 با Face ID زیر نمایشگر عرضه خواهد شد

طبق گزارش‌هایی که اخیراً از منابع آگاه منتشر شده است، اپل سال آینده سنسور Face ID را به زیر نمایشگر آیفون منتقل خواهد کرد. با این تغییر، اپل ممکن است یک بریدگی کپسولی شکل را معرفی کند که به آن معروف است جزیره ای پویا به طور کامل حذف شده و تنها سوراخی برای دوربین سلفی باقی می ماند و فضای بیشتری برای مانور صفحه نمایش آیفون باقی می ماند. حال این سوال پیش می آید که آیا اپل Dynamic Island را تنها دو سال پس از معرفی اولیه آن حذف خواهد کرد یا خیر؟

تعبیه Face ID در زیر صفحه نمایش آیفون

فیس آیدی زیر صفحه آیفون

فیس آیدی زیر صفحه آیفون

در بهار سال گذشته، راس یانگ، تحلیلگر محصولات اپل در گزارشی اعلام کرد که در سال 2024 شاهد انتقال Face ID به صفحه نمایش آیفون خواهیم بود. مدتی بعد مینگ چی کو این موضوع را تایید کرد و به طور مشخص اعلام کرد که اپل آیفون 16 را با Face ID زیر صفحه نمایش در سال 2024 عرضه خواهد کرد.این قرارگیری به گونه ای خواهد بود که در صورت عدم استفاده از دوربین TrueDepth برای Face ID، زیر صفحه نمایش قابل مشاهده نخواهد بود.

گزارش های زنجیره تامین اپل نیز این خبر را تایید می کند. بر اساس این گزارش، در حالی که اپل جزیره دینامیک را در مدل های استاندارد آیفون 15 معرفی می کند، در آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس، Face ID را به زیر صفحه نمایش منتقل می کند.

برای اینکه Face ID زیر نمایشگر به خوبی کار کند، به قطعات و حسگرهای مختلفی از جمله دوربین مادون قرمز و پروژکتور نقطه ای نیاز دارد. اگرچه قرار دادن این همه سخت افزار زیر صفحه نمایش آیفون کار آسانی نیست، اما به نظر می رسد اپل تمام این کارها را انجام داده است.

جزیره پویا چیست؟

جزیره پویا چیست؟

جزیره پویا چیست؟

Dynamic Island یکی از ویژگی های جدیدی است که اپل معرفی کرد آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس آن را تحویل داد. این دهانه کپسولی شکل یک دوربین جلوی 12 مگاپیکسلی و یک سنسور TrueDepth را در خود جای داده است. اپل از این پانچ کپسولی شکل نهایت استفاده را برده و آن را به بخشی حیاتی از سیستم عامل گوشی تبدیل کرده است.

Dynamic Island تمام هشدارها و اعلان ها را نمایش می دهد و اندازه آن با هر فعالیت تغییر می کند. این جزیره پویا شامل طیف گسترده ای از انیمیشن های مختلف است که بسته به هر اعلان یا برنامه نمایش داده می شود. ویژگی جدید برای فعالیت های زنده در iOS 16 عمیقاً با Dynamic Island ادغام می شود.

امکان حذف Dynamic Island پس از انتقال Face ID به پایین صفحه آیفون

آیا جزیره دینامیک حذف می شود؟

آیا جزیره دینامیک حذف می شود؟

اگر اپل با موفقیت اجزای Face ID را زیر نمایشگر آیفون 16 قرار دهد، تنها به سوراخی برای دوربین سلفی نیاز دارد و نه چیز دیگری. نیازی به برش کپسولی شکل دوم و نیازی به جزیره پویا برای پر کردن شکاف بین دو پانچ نیست.

اما آیا اپل به طور کلی Dynamic Island را کنار خواهد گذاشت؟ در هر صورت، سوراخ دوربین نسبت به طراحی فعلی شیک‌تر به نظر می‌رسد و فضای صفحه نمایش موجود را افزایش می‌دهد، اما در عوض کاربران تعامل با جزیره پویا را از دست می‌دهند.

بهترین راه حل یک رویکرد ترکیبی است. یعنی زمانی که جزیره پویا غیرفعال است شما فقط یک سوراخ را می بینید و زمانی که فعال باشد همان سطح تعامل را خواهید داشت.

منتظر جزئیات بیشتر این خبر در مطالب بعدی انارمگ باشید. برای اطلاع از شایعات قبلی در مورد طراحی فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون مقاله مرتبط را ببینید.