منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • آیپد او اس 17 معرفی شد. لیست کامل تغییرات را ببینید

آیپد او اس 17 معرفی شد. لیست کامل تغییرات را ببینید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیپد او اس 17 معرفی شد. لیست کامل تغییرات را ببینید

اپل در جریان رویداد WWDC در تاریخ 5 ژوئن رسما از سیستم عامل iPad OS 17 رونمایی کرد. در آخرین نسخه سیستم عامل آیپد، شهید بهبودهای قابل توجهی در Stage Manager، سفارشی سازی قفل صفحه و ویجت های تعاملی صفحه اصلی در ادامه این مقاله با تغییرات iPadOS 17 آشنا خواهیم شد آنارماگوس با ما همراه باشید

ویژگی های جدید در iPad OS 17

مدیر صحنه این قابلیتی است که سال گذشته با iPadOS 16 و b معرفی شدبه کاربران اجازه می دهد چندین پنجره را همزمان باز کنند. همچنین از از طریق آن iPad می تواند باشد یک مانیتور خارجی مانند کامپیوتر را وصل کنید. در iPadOS 17، ویژگی های جدیدی به Stage Manager اضافه شده است.

توانایی فعالیت های زنده با این آپدیت برای سیستم عامل آیپد نیز عرضه می شود. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید مانند آیفون، پیش‌نمایش زنده داده‌هایی مانند امتیازات ورزشی، اطلاعات پرواز و موارد دیگر را در iPad مشاهده کنید.

ویژگی های جدید در iPad OS 17

ویژگی های جدید در iPad OS 17

برنامه یادداشت همچنین از فرمت PDF با نشانه گذاری کامل پشتیبانی می کند. کاربران می توانند از ابزارهای همکاری استفاده کنند و فایل های PDF را به صورت همزمان و گروهی ویرایش کنند.

کریگ فدریگی معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل می گوید:

iPadOS همه کاره ترین دستگاه ما را نیرو می دهد و به کاربران iPad اجازه می دهد تا کارهای متفاوتی انجام دهند. اکنون با iPadOS17، تجربه شخصی و قدرتمندتر را ارائه می دهیم. iPadOS17 با ابزارک‌های تعاملی روی صفحه قفل، به‌روزرسانی‌های PDF و Notes، و بهبودهایی در پیام‌رسانی و FaceTime، راه‌های بیشتری را به کاربران ارائه می‌دهد تا کارها را آسان‌تر و سریع‌تر انجام دهند.

ویژگی هایی که از iOS به iPadOS می آیند

اپل چندین ویژگی برای iOS 17 اعلام کردند که جهانی شده اند. این بدان معناست که آنها بخشی از اکثر سیستم عامل ها، از جمله iPadOS 17 خواهند بود.

ویژگی سفارشی‌سازی صفحه قفل که با iOS 16 به آیفون اضافه شده بود، اکنون با iPad OS 17 به آی‌پد می‌آید. کاربران iPad اکنون می‌توانند چندین صفحه قفل با کاغذدیواری‌ها، ویجت‌ها و سبک‌های فونت مختلف ایجاد کنند.

سالها برنامه سلام این به طور انحصاری برای آیفون در دسترس بود. در iPadOS 17، کاربران iPad می‌توانند داده‌های سلامت را بدون نیاز به آیفون خود بررسی کنند.

اپلیکیشن Health به آی‌پد می‌آید

اپلیکیشن Health به آی‌پد می‌آید

این برنامه برای استفاده از صفحه نمایش بزرگتر iPad طراحی مجدد شده است و تمام داده های سلامتی را که قبلاً در iPhone از طریق iCloud در iPad ایجاد شده بود دریافت می کند. در اینجا موارد دیگری وجود دارد:

 • تصاویر جدید برای تماس های تلفنی، ارتقاء پست صوتی، تغییرات تماس
 • iMessage با کشوی برنامه برچسب جدید به روز شد
 • AirDrop با مخاطبین به NameDrop تغییر نام خواهد داد
 • کلمات جدید برای تصحیح خودکار
 • کاربرد اپل ژورنال
 • Hey Siri را حذف کنید تا دستورات را به سیری بدهید
 • نقشه های اپل آفلاین
 • گربه ها و سگ ها را در Apple Photos تگ کنید

برخی به روز رسانی های جزئی نیز برای هر محصول ارائه شده است. به عنوان مثال، ما شاهد مرتب‌سازی هوشمند در یادآوری‌های فهرست مواد غذایی و نتایج جستجوی بهبود یافته در Spotlight هستیم.

برخی از ویژگی های اضافه شده در iOS 17 نیز بخشی از iPadOS 17 هستند، مانند برنامه جدید Journal و Find My به روز شده.

تاریخ صدور

تاریخ صدور

تاریخ صدور

اولین نسخه بتای توسعه دهنده iPad OS 17 پس از این رویداد برای توسعه دهندگان منتشر شد. اپل اعلام کرد که اولین نسخه بتای عمومی تابستان امسال در دسترس خواهد بود و باید منتظر انتشار نسخه اصلی در پاییز باشیم.

کدام آیپدها از iPad OS 17 پشتیبانی می کنند؟

تا آنجا که ممکن است، اپل به آی پدهای قدیمی اجازه می دهد تا از آخرین نسخه سیستم عامل استفاده کنند. تا عملکرد سخت افزاری آنها به خطر نیفتد. iPadOS 17 را می توان روی همه مدل های iPad زیر نصب کرد:

 • آیپد مینی (نسل پنجم به بعد)
 • iPad (نسل ششم به بعد)
 • iPad Air (نسل سوم به بعد)
 • آیپد پرو (همه مدل ها به جز نسل اول 12.9 اینچی)

چگونه می توانم مدل iPad و نسخه سیستم عامل خود را بررسی کنم؟

برای اطلاع از مدل و نسخه دقیق آیپد به مسیر زیر بروید:

تنظیمات > عمومی > درباره

برای اطلاع از نسخه iPadOS به مسیر زیر بروید:

تنظیمات > به روز رسانی نرم افزار

اگر به روز رسانی در دسترس باشد، در اینجا قابل مشاهده خواهد بود.