منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • احتمال بازگشت آیفون اس در سال 2023 چقدر است؟

احتمال بازگشت آیفون اس در سال 2023 چقدر است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
احتمال بازگشت آیفون اس در سال 2023 چقدر است؟

با نزدیک شدن به عرضه آیفون 15، سوالی که وجود دارد این است که آیا احتمال بازگشت آیفون اس به این مدل وجود دارد؟ در این مقاله توسط آنارماگوس به موضوع مورد بحث خواهیم پرداخت. با ما بمان.

دلیل نامگذاری و قابلیت بازگرداندن آیفون اس

اگرچه در زمان عرضه مدل آیفون اس، فناوری های سیری و تاچ آی دی در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت، اما بقیه ویژگی ها مانند نسخه، طراحی و سادگی همانند سایر اعضای خانواده آیفون بود. به همین دلیل آنها را سری S نامیدند. (همان یعنی همان)

به عنوان مثال، زمانی که آیفون 4 اس عرضه شد، هیچ تغییر شگفت انگیزی توجه کاربران را به خود جلب نکرد و همه انتظار معرفی سری 5 به خانواده آیفون را داشتند. در آن زمان اپل هنوز الگویی برای ارتقای آیفون 3G به آیفون 3GS، آیفون 4 به آیفون 4S و چهار محصول مشابه ایجاد نکرده بود.

دلیل نامگذاری مدل آیفون اس

دلیل نامگذاری مدل آیفون اس

این هشت مدل گوشی دارای چهار طرح مجزا و مجزا بودند. در واقع شماره موبایل آیفون نشان دهنده مدل سخت افزاری جدید آن و حرف S در کنار آن نیز نشان دهنده همان گوشی مدل با امکانات نرم افزاری جدید بود. یعنی آیفون 4 و آیفون 4 اس با تفاوت های جزئی در امکانات نرم افزاری طراحی یکسانی داشتند!

با در نظر گرفتن این موضوع، به نظر نمی رسد که سری S امسال نیز به خط تولید اپل بازگردد، زیرا آیفون S مدت زیادی است که بازگشتی نداشته است.

با وجود اینکه نمی توان زمان دقیق مرگ مدل اس را مشخص کرد، اما زمان زیادی از عرضه آن می گذرد. با نگاهی دقیق تر به گذشته می توان گفت که آیفون 7 در واقع همان آیفون 6 اس بود زیرا تمام ویژگی های فیزیکی آیفون 6 اس را داشت. بدین ترتیب آیفون 6 به آیفون 6 اس و آیفون 6 اس به آیفون 7 ارتقا یافت.

پایان دوره آیفون اس

پس از آن آیفون 8 نیز با طراحی آیفون 7 (مشابه آیفون 6) و بدون حرف S عرضه شد، یعنی آیفون 8 کاملا شبیه آیفون 6 بود، اپل در 4 نسل متوالی از همین طرح برای محصولات خود استفاده کرد و این آغازی برای حذف مدل S بود.

اپل آیفون 9 را عرضه نکرد و در عوض آیفون X (آیفون 10) را تنها دو سال قبل از آیفون 8 و در همان ماه عرضه کرد.

آیفون XS مکس با طراحی مشابه آیفون X

آیفون XS مکس با طراحی مشابه آیفون X

آیفون XS همان آیفون X با ظاهری مدرن تر بود. پس از آن آیفون XS مکس با سایزهای بزرگتر در بازار در اختیار کاربران قرار گرفت. این مدل آیفون آخرین سری آیفون اس در بین محصولات اپل بود.

ماهیت مدل S

آیفون اس زمانی بود که سالیانه فقط یک آیفون جدید در یک یا دو سایز عرضه می شد و طرح اصلی سالی یک بار به روز می شد.

از زمان عرضه آیفون 11، اپل هر سال یک مدل آیفون را به خانواده گوشی های خود اضافه کرده است. بنابراین هر سال 4 مدل آیفون از یک خانواده وجود دارد که طراحی سخت افزاری یکسانی دارند. آیفون 15 امسال با 4 قطعه مختلف در پاییز در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد. به همین دلیل بازگرداندن آیفون اس منطقی به نظر نمی رسد.

استفاده از طرح آیفون 12 در مدل های دیگر

استفاده از طرح آیفون 12 در مدل های دیگر

در میان محصولات اخیر اپل، آیفون 12 پرو، آیفون 13 پرو و ​​آیفون 14 پرو طراحی فریم یکسانی داشتند، اما محفظه سنسور Face ID کوچکتر شد و این ویژگی جزیره ای پویا نیز به آنها اضافه شد. به همین دلیل نمی توان آنها را بر اساس استراتژی S نام برد.

آیفون 15 پرو

آیفون 15 پرو از نظر طراحی تا حد زیادی شبیه به آیفون 12 پرو است، اما در مجموع اندازه کوچکتری دارد زیرا از همان صفحه نمایش آیفون 12 پرو با حاشیه های باریک تر استفاده می کند.

آیفون 15 پرو با ابعاد 70.46 در 146.47 میلی متر جایگزین آیفون 14 پرو با ابعاد 71.45 در 147.46 میلی متر خواهد شد. این آیفون کوچکتر از نسل قبلی است، اما احتمالا ضخیم تر خواهد بود.

با توجه به مطلب فوق متوجه شدیم عرضه آیفون اس به معنای پایداری طراحی گوشی موبایل است اما امروزه این طراحی دائما با تغییراتی همراه است که جایی برای بازگشت آیفون اس باقی نمی گذارد.