منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • از صفر تا صد خدمات اورژانس ماهواره ای آیفون 14

از صفر تا صد خدمات اورژانس ماهواره ای آیفون 14

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از صفر تا صد خدمات اورژانس ماهواره ای آیفون 14

اپل در رویداد 16 سپتامبر، خدمات اورژانس ماهواره ای او وانمود می کرد که از طریق ماهواره فعالیت می کند. این قابلیت با تلفیق تکنولوژی و زیرساخت ایجاد می شود که کارکرد بسیار ساده ای نیز دارد. Enarmag در این مقاله نحوه عملکرد این سرویس را تحلیل می کند.

مدت ها طول کشید تا اپل سرویس ارتباط ماهواره ای جدی خود را راه اندازی کند و همانطور که می دانیم این عملیات از ماه نوامبر آغاز شد و با اتمام کار طراحی مهندسین اپل متوقف نشد و تا حصول نتیجه ادامه یافت.

برای رسیدن به این هدف و کمک به کاربران، اپل مجبور به اختراع فناوری های جدید و عظیم و همچنین راه اندازی مراکز تماس با افراد آموزش دیده بود.

فناوری جدید ماهواره ای اپل
فناوری جدید ماهواره ای اپل

برداشت اولیه کاربران از خدمات اورژانس ماهواره ای

خدمات اضطراری ماهواره ای یک برنامه جدید نیست و همیشه در آیفون در دسترس نخواهد بود. به همین دلیل، اپل پیشنهاد می کند که اگر با مشکلی مواجه شدید، به عنوان اولین قدم، سعی کنید با 911 تماس بگیرید یا برای ارسال پیام به 911 به بخش پیام ها بروید.

اگر به دلیل نداشتن سیگنال مخابراتی یا اینترنت نمی توانید یکی از دو روش بالا را انجام دهید به SOS اورژانس مراجعه کنید. هنوز مشخص نیست که آیا این سرویس در صورت عدم دسترسی به سیگنال های مخابراتی در دسترس افراد قرار می گیرد یا اینکه همیشه در آیفون وجود خواهد داشت.

اگر این برنامه در بین برنامه های تلفن همراه شما وجود دارد، گزینه مربوطه در گوشه سمت راست پایین صفحه نمایش داده می شود. هنگامی که یک گزینه فراخوانی می شود نه یک رابطه به شما نشان داده می شود که متصل نیستید، این گزینه از برنامه است پیامک فوری از طریق ماهواره را امتحان کنید فرض بر این بود که این به معنای تلاش برای ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره است.

برای استفاده از این قابلیت بر روی گزینه مناسب کلیک کرده و منتظر بمانید تا ارتباط شما از طریق ماهواره برقرار شود. اگرچه این عملیات در ظاهر و برای کاربران بسیار ساده به نظر می رسد، اما در عملکرد واقعی خود پیچیده است و اپل برای ارائه این ویژگی بسیار فکر کرده است.

گاهی اوقات ممکن است ارسال پیام کمی طول بکشد، اما در مواقعی که به راه های دیگر دسترسی ندارید، این گزینه تنها راه ذخیره خواهد بود.

بر خلاف برج‌های سلولی ثابت، این ماهواره‌های ارتباطی بسیار دورتر از زمین و صدها مایل بالاتر هستند و همچنین با سرعت بیش از 15000 مایل در ساعت آنها حرکت می کنند دیدن این ماهواره ها از روی زمین کار آسانی نیست. علاوه بر این، پهنای باند آنقدر محدود است که ارسال پیامک به صورت یک یک چالش فنی هستند.”

ارتباط در سرویس اورژانس ماهواره ای
ارتباط در سرویس اورژانس ماهواره ای

نحوه پیدا کردن ماهواره

ویلیامز می گوید: ماهواره ها به قدری بالا پرواز می کنند که به راحتی با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند. بنابراین ما سعی کرده‌ایم شرایطی را در دستگاه شما ایجاد کنیم که به شما بگوید برای برقراری اتصال ماهواره‌ای و ماندن در ارتباط با تلفن خود به کدام سمت بروید.”

عملکرد سرویس اورژانس ماهواره ای این است که از شما بخواهد آیفون خود را به سمت ماهواره بگیرید. در این زمان یه جورایی مثل قطب نما روی صفحه دستگاه خود خواهید دید. یافتن این پیوند در ابتدا کمی سخت است، اما هنگامی که آن را پیدا کردید، راهنما به شما کمک می کند در ارتباط باشید.

پیامک بدون تماس صوتی

این مقالات را نیز بخوانید:

لازم به ذکر است تنها ارتباطی که می توان از طریق ماهواره برقرار کرد ارتباط متنی و پیامکی است. نقش پیامک در این مواقع بسیار بیشتر از روزهای دیگر است. لازم به ذکر است ارسال پیامک ماهواره ای کمی بیشتر از حد معمول طول می کشد.

ویلیامز همچنین اظهار داشت: “ارسال یک پیام متنی زمانی که در جنگل و پوشش گیاهی هستید کمی بیشتر طول می کشد. بنابراین طبیعی است که تماس تلفنی بسیار دشوارتر از پیامک باشد و به همین دلیل شما فقط می توانید از طریق پیامک ارتباط برقرار کنید.”

از سوی دیگر، اپل سعی کرد با ایجاد شرایط ویژه، زمان مکالمه بین کاربر و سرور را کاهش دهد تا کاربران را سریعتر یاری کند.

در مواقع اضطراری و بین دریافت پیامک کاربر و پوشش موقعیت مکانی وی، سرویس اپل تنها سوالاتی را از کاربر می پرسد که پس از مشورت با کارشناس اورژانس انجام داده است و بدین ترتیب می تواند تمامی جنبه های حیاتی را پوشش دهد.

پرسش و پاسخ در مورد Apple SOS
پرسش و پاسخ در مورد Apple SOS

نکته جالب دیگر آن سریال است واکنش های رایج و برای شرایط اضطراری مشخص شده است که کاربر آسیب دیده می تواند نظر خود را بیان کند و فقط با کلیک بر روی آنها درخواست کمک کند. آیفون تمام پاسخ های کاربر را جمع آوری می کند و همه آنها را به یکباره ارسال می کند.

نیروی انسانی پشتیبان خدمات اورژانس ماهواره ای

اگرچه اپل فناوری ماهواره ای را برای خدمات اضطراری توصیف کرد، اما به تراکنش های ماهواره ای اشاره ای نکرد. لازم به ذکر است که اپل در کنار تمامی این امکانات، مراکز رله را نیز راه اندازی کرده و آموزش های لازم را به کارکنان خود ارائه کرده است. برخی از خدمات اضطراری ممکن است آماده پاسخگویی به پیام های متنی نباشند. بنابراین اپل کارمندان خود را برای پاسخگویی و مدیریت شرایط اضطراری آموزش داده است.

روند کار به این صورت است که اگر اورژانس یا ارائه دهنده خدمات دیگر بتواند پیام های اضطراری کاربران را دریافت کند، اپل ارتباط مستقیمی بین کاربران و آنها برقرار می کند. اما اگر این مراکز فقط به تماس های صوتی پاسخ دهند، خود اپل مراکز رله ای را راه اندازی کرده است که با متخصصان اورژانس و تعداد زیادی پرسنل آموزش دیده می توانند پیامک های کاربران را دریافت کرده و از طرف آنها با اورژانس تماس صوتی برقرار کنند.

سرویسی که امیدواریم هیچ کاربری به آن نیاز نداشته باشد

این سرویس نیز مانند سرویس تشخیص حادثه آیفون و اپل واچآنها در شرایط اضطراری بسیار مفید هستند و امیدوارم هیچ کاربری به آنها نیاز نداشته باشد.

معاون بازاریابی محصولات اپل می‌گوید: «با توجه به اهمیت خدمات اضطراری ماهواره‌ای و امکان تماس آسان برای کمک. اگرچه ما مطمئن هستیم که می توان از آن استفاده کرد، و اپل هنوز چندین سال است که روی سرویس ماهواره ای خود کار می کند. به مدت 2 سال این ویژگی در آیفون 14 به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

هنوز معلوم نیست هزینه استفاده از این سرویس تا دو سال دیگر چقدر خواهد بود، اما امیدواریم به گونه ای باشد که همه کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و برای هیچکس مشکلی پیش نیاید.

SOS اضطراری از طریق ماهواره ابتدا در نوامبر 2022 در دسترس کاربران کانادا و ایالات متحده قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که رقبای اپل مانند T-Mobile با همکاری اسپیس ایکس سعی در ایجاد سرویس اضطراری ماهواره ای برای تلفن همراه خود دارند، اما حتی نمی توانند نسخه بتای سرویس خود را قبل از سال 2023 در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. هنوز اطلاعاتی در مورد ماهواره ها و مراکز رله انسانی آنها وجود ندارد.

در رویداد Far Out، اپل علاوه بر فاش کردن این سرویس حیاتی در آیفون 14، از دیگر ویژگی‌های جدید آیفون 14 خود نیز رونمایی کرد. اگر می‌خواهید تمام ویژگی‌های آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس را بدانید، به لینک مراجعه کنید.