منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افزایش 80 درصدی قیمت آیپد پرو OLED پیش بینی می شود

افزایش 80 درصدی قیمت آیپد پرو OLED پیش بینی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اپل طبق روال معمول خود در محصولات جدید از جمله iPad Pro OLED ویژگی هایی را ارائه می دهد که عملکرد فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد و طبیعی است که این محصولات جدید با افزایش قیمت نسبت به نسل قبلی خود همراه شوند.

آیپد پرو با صفحه نمایش OLED یکی از آن محصولاتی است که در سال 2024 عرضه خواهد شد و به احتمال زیاد قیمتی برابر با مک بوک پرو خواهد داشت. در این مقاله توسط آنارماگوسما در حال بررسی شایعات در این زمینه هستیم.

شایعات آیپد پرو OLED

گزارشی از زنجیره تامین اپل ادعا می کند که قیمت مک بوک پرو 2024 با صفحه نمایش OLED حدود 80 درصد گرانتر از نسخه های فعلی اپل است و قیمتی برابر با مک بوک پرو خواهد داشت.

همه این شایعات از فوریه آغاز شد، زمانی که مشخص شد آیپد پرو آینده از فناوری OLED در صفحه نمایش خود استفاده خواهد کرد و بنابراین قیمت گزافی خواهد داشت. Elec اکنون می تواند با اطمینان بگوید که منابع صنعتی این ادعا را تأیید کرده اند.

برخی شایعات این ادعا را دارند قیمت پایه آیپد پرو 11 اینچی در سال 2024 از 1500 دلار شروع خواهد شد. در حالی که مدل 12.9 اینچی این محصول که الک آن را آیپد پرو 13 اینچی می نامد، حدود 60 درصد گرانتر است و از 1800 دلار شروع خواهد شد.

استفاده از نمایشگر OLED در iPad Pro 2024

استفاده از نمایشگر OLED در iPad Pro 2024

مزایا و معایب افزایش قیمت iPad Pro 2024

الک بیان می‌کند که منابع صنعتی درباره قیمت‌گذاری این محصول به توافق نرسیده‌اند و همچنان بین خود اختلاف نظر دارند. با این حال، بسیاری از نشریات با قیمت بالای این محصول موافق هستند و می گویند این افزایش قیمت منطقی است، به خصوص که اپل همیشه به مشتریان خود وفادار است.

در مقابل قیمت بالای iPad Pro OLED، منابع معتقدند که iPad به اندازه آیفون محبوب نیست و جایگزین های زیادی برای آن وجود دارد. به همین دلیل فروش این محصول با قیمتی نزدیک به مک بوک پرو با شکست مواجه خواهد شد.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که اپل در حال مذاکره با سازندگان نمایشگر سامسونگ و ال‌جی در مورد قیمت‌گذاری است، اما تاکنون هیچ‌کس در این مورد اظهار نظر نکرده است.

لازم به ذکر است که The Elec برای پیش بینی محصولات اپل شناخته شده نیست، اما این افزایش قیمت نیز دور از انتظار نیست، زیرا اپل از دو لایه OLED در آیپد پرو 2024 استفاده می کند.

اگر این پیش‌بینی‌ها درست باشد، قیمت آی‌پد پرو با نمایشگر OLED بیشتر از برخی مدل‌های مک‌بوک خواهد بود. در همین حال، اپل در حال آماده شدن برای تولید مک بوک پرو با صفحه نمایش OLED در سال 2026 است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی Dynamic Island در آیفون 15 موجود استمقاله مرتبط را ببینید