منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل تولید و تحویل آیفون SE 4 با مودم 5G را لغو کرد

اپل تولید و تحویل آیفون SE 4 با مودم 5G را لغو کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل تولید و تحویل آیفون SE 4 با مودم 5G را لغو کرد

اپل قرار بود آیفون SE 4 را به عنوان پلتفرمی برای آزمایش مودم 5G خود در سال 2024 تولید و به بازار عرضه کند، اما ظاهراً برنامه تولید این گوشی به طور کامل لغو شده است.

همه منتظر عرضه نسل چهارم هستند آیفون SE در چند سال آینده ظاهری شبیه آیفون XR خواهد داشت. تا همین اواخر، مینگ چی کو در گزارشی اعلام کرد که اپل تولید آیفون SE 4 را لغو کرد.

آیا تولید آیفون SE 2024 لغو شده است؟

در واقع، اپل قصد داشت قبل از استفاده از مودم 5G یا چیپ بیس باند در آیفون 15، آن را در آیفون SE آزمایش کند، اما روند تولید آن قطعه به خوبی پیش نرفت و در نهایت اپل از تولید آن منصرف شد. این احتمال وجود دارد که لغو تولید آیفون SE به معنای شکست در توسعه مودم داخلی اپل باشد. مینگ چی کو می گوید که اپل نگران است که تراشه بیس باند داخلی به خوبی تراشه کوالکام نباشد.

توقف تولید آیفون se 4 به نفع کوالکام

توقف تولید آیفون se 4 به نفع کوالکام

کوالکام تنها تامین کننده مودم 5G اپل است

همانطور که اکنون به نظر می رسد کوالکام اپل تنها تامین کننده مودم های 5G برای دو نسل بعدی آیفون ها خواهد بود. به هر حال، لغو آیفون SE 4 به نفع کوالکام است.

آیفون SE به دلیل قیمت پایین و امکاناتی مانند دکمه هوم در بین مصرف کنندگان محبوب است و عرضه نسخه جدید این گوشی با مودم های ساخت شرکت های دیگر نیز برای این شرکت سودآور بود. به همین دلیل لغو تولید آیفون SE 24 کاملاً غافلگیرکننده است.

با توجه به توقف تولید این دستگاه، انتظار می رود اپل در چند سال آینده یک گوشی ارزان قیمت جایگزین تولید کند. به عنوان مثال، می تواند یک محصول ارزان قیمت و مدرن با تراشه جدید و حسگر اثر انگشت Touch ID در آیفون SE فعلی عرضه کند. انتظار می رود سری آیفون 15 از مودم اسنپدراگون X70 استفاده کند. در حالی که مدل های آیفون 16 ممکن است از اسنپدراگون X75 استفاده کنند.