منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل در آیفون 15 پرو از پورت USB-C استفاده می کند

اپل در آیفون 15 پرو از پورت USB-C استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل در آیفون 15 پرو از پورت USB-C استفاده می کند

انتظار می رود آیفون 15 پرو سال آینده با پورت USB-C عرضه شود و این تغییر از لایتنینگ به USB-C با افزایش سرعت انتقال اطلاعات در آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس همراه خواهد بود. در مقاله دیگری از Enarmag در مورد عدم پشتیبانی آیفون 15 از کانکتور لایتنینگ صحبت کردیم که در صورت نیاز می توانید به آن مراجعه کنید.
مینگ چی کو ادعا می کند که تمام برنامه های اپل برای تغییر پورت از لایتنینگ به USB-C در سری آیفون 15، از جمله آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون پرو و ​​آیفون پرو مکس، با موفقیت اجرا شده است، اما افزایش در سرعت انتقال اطلاعات و توابع مربوطه فقط در مدل های پرو و ​​پرومکس قابل مشاهده است.

از پورت لایتنینگ به USB-C سوئیچ کنید

این تحلیلگر می گوید که آیفون 15 و آیفون 15 پلاس با USB 2.0 و پورت لایتنینگ سرعت یکسانی دارند. این بدان معناست که سرعت انتقال اطلاعات به 480 مگابایت بر ثانیه محدود شده است. این سیاست اپل ایجاد تفاوت های اساسی بین دو مدل آیفون پرو و ​​غیرپرو است.

به گفته Ko، آیفون 15 پرو و ​​پرو مکس (یا اولترا؟) حداقل سرعتی برابر با USB-C 3.2 یا Thunderbolt 3 خواهند داشت. لازم به ذکر است که پورت USB-C 3.2 دارای سرعتی برابر با 20 گیگابایت است. /s، در حالی که پورت Thunderbolt 3 می تواند این سرعت انتقال داده را تا 40 گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. همانطور که مشخص است، استفاده از پورت جدید USB-C در سری آیفون 15 پرو، عملکرد و سرعت آن را تا حد زیادی افزایش می دهد و همین موضوع باعث جذب کاربران بیشتری به آیفون 15 می شود.

استفاده از کابل USB-C در آیفون 15

استفاده از کابل USB-C در آیفون 15

بیانیه مینگ چی کو

کو می گوید:

طبق آخرین تحقیقات من، تمام آیفون های جدید 2H23 دارای لایتنینگ حذف شده و با پورت USB-C جایگزین خواهند شد. افزایش سرعت انتقال اطلاعات تنها در دو مدل آیفون 15 پرو و ​​پرومکس ارائه خواهد شد و دو آیفون رده پایین از USB 2.0 و سرعتی برابر با لایتنینگ پشتیبانی می کنند.
پیش‌بینی‌های من بر اساس این واقعیت است که iPhone 15 Pro و Pro Max از USB 3.2 و Thunderbolt 3 استفاده می‌کنند، به این معنی که سرعت بالاتری برای داده‌های سیمی و خروجی ویدیو خواهند داشت.
این ارتقا به مشخصات و قابلیت‌های آیفون 15، رقبای اپل (مانند شرکت‌های اندرویدی دارای USB 2.0) را مجبور می‌کند تا تراشه‌هایی با قدرت پردازش و انتقال سریع‌تر تولید کنند. علاوه بر این، به صنعت طراحی آی سی در انتقال داده با سرعت بالا کمک می کند.

طبق شایعات موجود، اپل در نیمه دوم سال 2023 خانواده آیفون 15 و مهمتر از همه پورت USB-C در آیفون 15 پرو را معرفی خواهد کرد.

برای اطلاع از تمامی شایعات پیرامون آیفون 15 و آیفون 15 پرو می توانید به مقاله مرتبط مراجعه کنید.