منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون پیدا کنید

با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون پیدا کنید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون پیدا کنید

اپل به طور مداوم برنامه Apple Maps را به روز می کند و قابلیت های آن را بهبود می بخشد. این برنامه با موفقیت نقشه های سه بعدی واقعی را ارائه می کند یا مکان مورد نظر و مسیرهای رسیدن به آن را نشان می دهد. در حال حاضر با قابلیت نشان دادن محل خودروی پارک شده در آیفون با نقشه اپل، مزایای این اپلیکیشن اضافه شده است و کاربران آن می توانند به راحتی با استفاده از این اپلیکیشن مکان خودروی خود را پیدا کنند. برای آشنایی با نحوه عملکرد این ویژگی در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان.

الزامات ردیابی مکان ماشین پارک شده در آیفون با نقشه اپل

 1. باید آیفون را از طریق CarPlay یا بلوتوث وصل کنید. با اتصال آیفون به ماشین، وقتی آن را خاموش می کنید، یک نماد آبی برای ماشین پارک شده روی نقشه اپل ظاهر می شود.
 2. امروزه معمولا تمام خودروهای موجود از سیستم CarPlay پشتیبانی می شوند (برای اطلاع از اینکه آیا وسیله نقلیه شما این مزیت را دارد یا خیر CarPlay (به اپل مراجعه کنید)، در غیر این صورت می توانید از بلوتوث استفاده کنید.
 3. اگر از داده های تلفن همراه خود استفاده می کنید، فراموش نکنید که از داده های تلفن همراه خود استفاده کنید نقشه ها فعال کردن برای این کار موارد زیر را انجام دهید:
 • پس از بازدید از تنظیمات تلفن همراه خود، سلولی روی صفحه و گزینه کلیک کرده و به پایین اسکرول کنید نقشه ها حالت را دریافت کنید بر درج کنید یا به عبارت دیگر آن را روشن کنید.
Maps را در تنظیمات آیفون روشن کنید

Maps را در تنظیمات آیفون روشن کنید

ویژگی ماشین پارک شده را در آیفون فعال کنید

 1. در آیفون خود، به تنظیمات بروید و سپس به پایین به گزینه ها بروید نقشه ها انتخاب کنید.
 2. در بخشی از ماشین شماگزینه نمایش فضای پارک شده آن را روشن کنید.
با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون پیدا کنید

با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون پیدا کنید

با این کار می توانید نشانگر خودروی پارک شده خودروی خود را در Apple Maps مشاهده کنید.

نحوه ردیابی موقعیت مکانی خودروی پارک شده در آیفون با نقشه اپل

با فعال شدن این قابلیت، اپلیکیشن Maps به صورت خودکار و در لحظه جدا شدن از خودرو، نمادی را بر روی نقشه نشان می دهد که مکان خودروی شما را نشان می دهد. بدین ترتیب اعلانی به شما نشان داده می شود که محل پارک خودرو را نشان می دهد. در غیر این صورت آیفون شما به سیستم بلوتوث یا CarPlay متصل نیست.

برای استفاده از این ویژگی، در بخش پیشنهادات سیری، کارت جستجوی خودروی پارک شده را انتخاب کنید یا در قسمت جستجو، خودروی پارک شده را وارد کنید. با این جستجوی ساده محل خودروی پارک شده به شما نشان داده می شود. در غیر این صورت به صورت زیر عمل کنید:

 1. کاربرد نقشه ها راه اندازی
 2. در جای ماشین پارک شده یک نماد آبی خواهید دید.
 3. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد محل خودرو به آدرس پین دست زدن به
با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون ردیابی کنید

با Apple Maps مکان ماشین پارک شده را در آیفون ردیابی کنید

نکته: در این بخش، می‌توانید با افزودن متن یا عکسی از محل پارک، به یافتن سریع‌تر مکان خودروی پارک شده در آیفون با Apple Maps کمک کنید.

محدودیت‌های یافتن مکان خودروی پارک شده در آیفون با Apple Maps

مشکل پیدا نشدن خودرو در نقشه اپل را برطرف کنید

اگر حتی اگر آیفون به CarPlay یا بلوتوث ماشین متصل است، باز هم نمی‌توان موقعیت ماشین پارک شده را روی آیفون با نقشه اپل نشان داد، موارد زیر را انجام دهید:

 1. پس از رفتن به قسمت تنظیمات آیفون خود و انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیتبر خدمات مکان یابی کلیک کنید و آن را روشن کنید.
تنظیمات مربوط به موقعیت مکانی ماشین پارک شده در آیفون

تنظیمات مربوط به موقعیت مکانی ماشین پارک شده در آیفون

 1. در این مرحله دوباره به تنظیمات برگردید و با رفتن به حریم خصوصی و امنیت و سپس خدمات مکان یابیبر خدمات سیستمی کلیک کنید و گزینه را انتخاب کنید مکان های مهم روشن کن
رفع مشکل عدم نمایش خودروهای پارک شده در نقشه اپل

رفع مشکل عدم نمایش خودروهای پارک شده در نقشه اپل

امتناع از نشان دادن مکان خودروی پارک شده در Apple Maps

برای اینکه مکان ماشین را به شما نشان ندهد، روی آیکون آبی رنگ در نقشه اپل به معنی ماشین پارک شده کلیک کنید و کمی دست خود را بگیرید. حالا روی Remove Car کلیک کنید. اگر می خواهید این ویژگی را به طور کلی غیرفعال کنید، به تنظیمات آیفون خود بروید و پس از بازدید از Maps، گزینه نمایش فضای پارک شده خاموش شد

نمایش مکان ماشین پارک شده در Apple Maps را رد کنید

نمایش مکان ماشین پارک شده در Apple Maps را رد کنید

راه های جایگزین برای یافتن مکان ماشین پارک شده

 • علاوه بر آیفون، اپل واچ نیز می تواند برای مکان یابی وسیله نقلیه استفاده شود.
 • به جای پیدا کردن مکان ماشین پارک شده در آیفون با نقشه اپل، می توانید نقشه های گوگل استفاده شده.

نحوه استفاده از نقشه گوگل

 1. ماشینتان را پارک کنید. سپس نقشه های گوگل راه اندازی روی نماد آبی رنگ (محل فعلی شما) و گزینه کلیک کنید در پارکینگ صرفه جویی کنید انتخاب کنید.
 2. وقتی به پارکینگ برگشتید و می‌خواهید ماشین خود را پیدا کنید، روی نماد ذخیره شده و سپس ضربه بزنید شروع کنید انتخاب کنید. اکنون مسیر رسیدن به ماشین به شما نشان داده می شود.

امیدواریم با مطالعه مقاله فوق بتوانید با استفاده از Apple Maps پارکینگ خود را به بهترین شکل ممکن پیدا کنید. در صورت لزوم یک نقشه آفلاین برای Apple Watch پیدا کنید روی لینک مربوطه کلیک کنید.