منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی مشکل عدم کارکرد Face ID در آپدیت iOS 16

بررسی مشکل عدم کارکرد Face ID در آپدیت iOS 16

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی مشکل عدم کارکرد Face ID در آپدیت iOS 16

تعدادی از کاربران آیفون گزارش کرده اند که پس از به روز رسانی سیستم عامل گوشی خود به iOS 16 با مشکل Face ID مواجه شده اند. البته مشخص نیست که چه تعداد از کاربران با این خطای Face ID مواجه هستند و آیا این مشکل فقط برای برخی از مدل های آیفون است یا خیر؟ با این حال، این یک مشکل گسترده برای همه نیست.

تقریبا دو ماه پیش کاربران زیر یک پست در Reddit گزارش دادند که بعد از آپدیت iOS 16 Face ID آنها غیرفعال است. پوستر اصلی پیامی را به اشتراک گذاشت که به شرح زیر بود:

Face ID در دسترس نیست، بعداً Face ID را تنظیم کنید.

یعنی Face ID در دسترس نیست، Face ID را بعداً تنظیم کنید.

این پیام ها تحت آیفون X Reddit ارسال شده اند. البته یک نفر با فیسبوک آی دی خود این موضوع را اعلام کرد آیفون 13 پرو مکس این مشکل پیش آمده است. شخص دیگری گزارش داد که آیفون خود را به یک فروشگاه اپل بردند و تکنسین ها گفتند که مشکل سخت افزاری است.

مشکل Face ID در iOS16
مشکل Face ID در iOS16

یکی از مشتریان اپل در 27 اکتبر گزارش داد که آیفون خود را به iOS 16.1 به روز کرده است و پس از آن Face ID دیگر کار نمی کند. راه اندازی مجدد و تنظیم مجدد برنامه تاثیری در بهبود آن نداشت.

در اوایل مهرماه نیز MacRumors در نسخه بتا (غیر رسمی) iOS 15.7.1، Face ID برای برخی از کاربران کار نمی کند.

اپل برای زمانی که Face ID روی آیفون یا آیپد کار نمی‌کند، صفحه پشتیبانی دارد که شامل بررسی به‌روزرسانی‌ها و تنظیم Face ID می‌شود. همچنین بررسی کنید که هیچ چیز جلوی دوربین را نپوشاند.

با این حال، این یک صفحه عمومی است، نه صفحه ای که به این مشکل خاص با Face ID می پردازد. اپل هنوز اسناد پشتیبانی برای این موضوع صادر نکرده و به طور عمومی در مورد آن اظهار نظر نکرده است. در ادامه این خبر از آنارماگوس می توانید در مورد آن بخوانید طراحی جدید Face ID همچنین بخوانید