منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بررسی و مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 – وبلاگ Sibup

بررسی و مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 – وبلاگ Sibup

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بررسی و مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 - وبلاگ Sibup

به طور کلی باید بگوییم که اپل واچ سری 7 و 8 شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. با این حال، ویژگی ها و قابلیت های جدیدی در سری جدید اضافه شده است. معمولا بسیاری از افرادی که قصد خرید اپل واچ را دارند همیشه بین خرید اپل واچ سری 7 و 8 تردید دارند به همین دلیل سعی داریم با بررسی و مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 به این دسته از افراد کمک کنیم. اطلاعات، می توانید ما را تا پایان این مقاله از وب سایت اپل اپ دنبال کنید.

اپل واچ سری 7 و 8 از نظر طراحی با هم مقایسه شدند

طراحی اپل واچ سری 7 و سری 8 بسیار شبیه به هم است. بنابراین، اگر آنها را در کنار هم قرار دهید، ممکن است نتوانید تفاوت بین آنها را تشخیص دهید. در هر دو سری دو مدل در ابعاد 41 و 45 میلی متر طراحی شده است. همچنین این دو سری وزن یکسانی دارند.

برای مقایسه اپل واچ سری 8 با سری 7 از نظر طراحی، باید بگوییم که سری 8 در روکش های آلومینیومی و فولادی ضد زنگ عرضه شد.

مقایسه سنسورها و قابلیت های اپل واچ سری 7 و 8

لازم به ذکر است که اپل واچ سری 8 تمامی سنسورها و قابلیت های اپل واچ سری 7 را دارد اما در مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 باید بگوییم که علاوه بر ویژگی های قدیمی، اپل واچ سری 8 نیز اضافه شده است. دو سنسور جدید که این دو مدل را متمایز می کند. این دو سنسور عبارتند از:

حسگر دما

در این عملکرد تغییرات دما به دقیق ترین شکل ممکن نمایش داده می شود. حتی اگر 0.1 درجه تغییر دما داشته باشیم، این سنسور با دقت بالای خود آن را نشان می دهد. این ویژگی دمای مچ دست افراد را هر 5 ثانیه در هنگام خواب اندازه گیری می کند. بنابراین می تواند کمک بسیار ایده آلی در تشخیص مشکلاتی مانند تب باشد.

تشخیص تصادف

سنسور جدیدی که به سری 8 اضافه شده است، سنسور تشخیص برخورد است. این سنسور می تواند تشخیص دهد که شما تصادف کرده اید. در چنین شرایطی، اگر حسگرهای موجود تصادف شدید را تشخیص دهند. آنها به طور خودکار با اورژانس تماس می گیرند. آنها همچنین محل دقیق حادثه را به اورژانس اطلاع می دهند.

لازم به ذکر است که اگر بعد از ده ثانیه اعلان روی صفحه را خاموش نکنید، این ساعت به صورت خودکار با مخاطبین اورژانس شما تماس گرفته و آنها را از وقوع حادثه مطلع می کند.

مقایسه عمر باتری اپل واچ سری 7 و 8

در مورد مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 از نظر عمر باتری و شارژدهی باید بگوییم که تفاوتی بین این دو سری وجود ندارد. در واقع اپل برای اپل واچ سری 8 عمر 1.5 روزه در نظر گرفته است که البته قابلیت جدیدی به نام حالت کم مصرف در اپل واچ سری 8 اضافه شده است. این ویژگی عمر باتری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

هیچ تفاوتی در شارژ اپل واچ این دو سری وجود ندارد. در واقع اپل واچ سری 8 نیز مانند سری 7 از شارژ سریع پشتیبانی می کند. شارژ کامل این دو سری حدود 1 ساعت و 20 دقیقه زمان می برد. کابل شارژ هر دو سری از نوع (USB-C) می باشد. این نوع کابل دارای قابلیت شارژ سریع می باشد.

مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 از نظر سرعت و عملکرد

در مقایسه اپل واچ سری 7 و 8 از نظر سرعت عملکرد، باید بگوییم که اپل واچ سری 8 به دلیل وجود چیپست های جدیدتر، سرعت و عملکرد بهتری دارد. به عبارت دیگر، قابلیت های موجود با سرعت بهتری کار می کنند و نمایش دقیق و کامل تری از خود به جای می گذارند. البته لازم به ذکر است که سرعت و عملکرد این دو مدل تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. در واقع می توان گفت که تفاوت آنها در این زمینه بسیار ناچیز و ناچیز است.

نتیجه

  • در مقایسه اپل واچ سری 8 با سری 7 باید بگوییم که این دو مدل از نظر طراحی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.
  • پردازنده اپل واچ سری 8 از نوع (S7) می باشد. بنابراین نسبت به سری 7 سرعت و عملکرد بهتر و بالاتری دارد.
  • اپل واچ سری 8 دارای 1.5 گیگابایت حافظه بیشتر نسبت به اپل واچ سری 7 است. این موضوع باعث بهبود کیفیت اپل واچ سری 8 نسبت به اپل واچ سری 7 و 8 می شود.
  • دو ویژگی سنسور دما و سنسور تشخیص حادثه از جمله ویژگی های جدید و جذاب اپل واچ سری 8 می باشد که در سری 7 دیده نمی شود سایر ویژگی های این دو سری کاملاً مشابه هستند.