منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • برنامه های کاربردی اپل برای خواندن فایل های PDF در سال 2022

برنامه های کاربردی اپل برای خواندن فایل های PDF در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برنامه های کاربردی اپل برای خواندن فایل های PDF در سال 2022

بدیهی است که وقتی می‌خواهیم فایل‌های PDF را در دستگاه‌های اپل مانند iPad بخوانیم، به برنامه‌های PDF reader نیاز داریم. از آنجایی که برنامه های کاربردی PDF خوان داخلی اپل محدود است، ما به دنبال برنامه های مناسب برای خواندن و نوشتن PDF هستیم. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید، در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان.

اگر یکی از دوستانتان یک فایل پی دی اف را برایتان ایمیل کرد و بعد فقط قصد خواندن آن را بدون ویرایش دارید، باید روی آن فایل کلیک کرده و شروع به خواندن کنید.

با باز شدن این فایل، صفحه اول را در مقابل خود و صفحات باقیمانده را در سمت چپ صفحه مشاهده می کنید. در هر صفحه ای که ضربه می زنید، یک نماد بیضی شکل با کنترل های اضافی دریافت می کنید که می توانید از آنها برای موارد زیر استفاده کنید:

  • این صفحه را کپی کنید
  • صفحه را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
  • یک صفحه خالی ایجاد کنید.
  • یک فایل PDF به این فایل اضافه کنید.
  • صفحات جدید را در یک سند اسکن کنید.
پی دی اف خوان های قابل استفاده در آی پد

پی دی اف خوان های قابل استفاده در آی پد

لازم به ذکر است که گزینه های فوق فقط مربوط به یکی از صفحات مورد نظر می باشد اما ابزار نشانه گذاری دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از آن می توان تغییرات مورد نظر را در تمامی صفحات آن سند اعمال کرد.

با کلیک بر روی این ابزار نشانه گذاری نوار ابزاری ظاهر می شود که بسیار شبیه به برنامه آینده اپل Freeform است. برای مثال، ابزارهایی را برای مرتب کردن فایل مذکور با مداد، خودکار، ترکیبی از خودکارها یا نشانگر خواهید دید.

پی دی اف خوان پیش فرض اپل

پی دی اف خوان استاندارد اپل

پی دی اف خوان داخلی اپل به کاربران این امکان را می دهد که متن را به عنوان حاشیه به فایل اصلی اضافه کنند. البته امکان تغییر یا افزودن متن به فایل اصلی وجود ندارد و در واقع فقط به صورت حاشیه نویسی عمل می کند.

همچنین امکان تنظیم فونت متن اضافه شده به دلخواه وجود ندارد. با این حال، هنگامی که این نماد متن انتخاب می شود، یک نماد بزرگتر با علامت + ظاهر می شود و به کاربر امکان می دهد یک فیلد متنی جدید با امضای آماده ایجاد کند.

پی دی اف خوان پیش فرض اپل

اگر فکر می کنید به همین میزان از PDF استفاده می کنید، نیازی به استفاده از برنامه دیگری نخواهید داشت و همین برنامه داخلی و استاندارد اپل برای شما کافی است. خواندن صفحات PDF یا پرش به صفحه مورد نظر در سند حاصل کاملاً ساده و آسان است.

این برنامه داخلی فقط برای خواندن یک متن PDF است و نمی توان از آن برای ذخیره یک فایل و خواندن آن در زمان دیگر استفاده کرد. این برنامه شبیه به iPad است یک نگاه سریع روی مک است.

لازم به ذکر است که در صورت ایجاد تغییرات در نشانه گذاری یا صفحات، در صورت کلیک بر روی گزینه انجام شدهمی توانید سند را در Files ذخیره کنید.

گزینه Done تنها زمانی که روی آن ضربه می زنید به شما اجازه ذخیره می دهد و هیچ کار دیگری انجام نمی دهید. بنابراین برای ایجاد تغییرات بیشتر در فایل PDF خود، به جای ضربه زدن روی Done، باید روی نماد اشتراک‌گذاری جهانی ضربه بزنید یا باز کردن در کتابها انتخاب کنید.

Apple Books به عنوان PDF Reader اپل

زمانی که فایل PDF شما به کتاب های اپل همچنین فایل خود را به‌عنوان یک کتابخانه سازمان‌یافته با جلد سفید UC در کنار ردیف‌هایی از جلدهای کتاب الکترونیکی تمام رنگی خواهید دید.

در این قسمت فیلتری وجود دارد که به شما امکان می دهد تمام فایل ها یا کتاب های PDF را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید روی PDF در Apple Books کلیک کنید تا آن را بخوانید.

به طور پیش‌فرض، هر PDF با خود سند باز می‌شود و به کاربر اجازه نمی‌دهد هیچ تغییر یا کنترل دیگری انجام دهد. در اینجا می توانید روی قسمت مورد علاقه خود در فایل PDF مذکور کلیک کنید و ابزارهای مشابهی داشته باشید که بسیار شبیه به Quick View داخلی اپل هستند.

در این اپلیکیشن یک نمای بند انگشتی از صفحات نمایش داده می شود که با استفاده از آن می توانید به قسمت مورد نظر بروید. لازم به ذکر است که به جای یک ردیف عمودی از نمادها، یک ردیف افقی دریافت خواهید کرد.

لازم به ذکر است که استفاده از ویژگی بوکمارک در Apple Books کار بیشتری دارد. به عنوان مثال برای افزودن متن باید ابزار نشانه گذاری را باز کنید و سپس بر روی علامت + کلیک کنید و در مرحله بعد متن یا Add Signature را انتخاب کنید.

در این برنامه می توانید قسمتی از متن فایل PDF را لمس کرده و با کلیک بر روی گزینه هایلایت آن را برجسته کنید. سپس روی قسمت هایلایت شده و در نوار منوی باز کنار گزینه ضربه بزنید یک یادداشت اضافه کنید دسترسی خواهید داشت.

ویژگی های Adobe Acrobat

ویژگی های Adobe Acrobat

عملکرد بهتر افزونه های PDF reader

برنامه Apple Books از PDF پشتیبانی می کند و ویژگی Quick View مانند آن به راه اندازی و خواندن سریع فایل های PDF کمک می کند.

PDF خوان هایی که وجود دارند مانند Apple Books کار می کنند، اما ویژگی های بسیار بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند. این برنامه ها فایل های PDF را به چیزی تبدیل می کنند که می توانید در تحقیقات خود به آن اعتماد کنید.

Adobe Acrobat

لازم به ذکر است که ادوبی مخترع فرمت PDF یا Portable Document Format به معنای فرمت سند قابل حمل است، به همین دلیل یکی از بهترین برنامه های خارجی برای ویرایش فایل های PDF است و امروزه به صورت رایگان برای همه قابل دانلود است. سیستم ها و نصب

این برنامه مواردی مانند حاشیه نویسی، امضا و همچنین فرم های قابل پر کردن را ارائه می دهد که همه آنها را می توان به یک فایل PDF موجود اضافه کرد. لازم به ذکر است که Adobe Acrobat به عنوان یک برنامه ساده اما بسیار کاربردی طراحی و تولید شده است.

از سال 2020، برنامه Adobe Acrobat گزینه ای به نام دارد حالت مایع برای فعال سازی آن باید روی گزینه ای کلیک کنید و سپس پی دی اف مورد نظر به طرز ماهرانه ای تغییر می کند. این بدان معنی است که به عنوان یک وب سایت پیوسته به جای یک وب سایت جداگانه نمایش داده می شود.

هنگام ویرایش فایل های PDF، برنامه ذکر شده کمی پیچیده می شود. اما این بدان معنا نیست که استفاده از ابزارهای درون‌برنامه دشوار است، فقط همه عملکردها به انتخاب شما از 10 گزینه برنامه و اشتراک بستگی دارد.

اگر از کاربران برنامه های Adobe هستید، می دانید که Acrobat در بسیاری از اشتراک های Creative Cloud آن گنجانده شده است. در واقع با پرداخت هزینه ای ناچیز به عنوان اشتراک ماهانه می توانید به تمامی برنامه های Adobe دسترسی داشته باشید.

با استفاده از ویژگی متن شناور، بخشی از متن مورد نظر را تقسیم کنید

با استفاده از ویژگی متن شناور، بخشی از متن مورد نظر را تقسیم کنید

متن مایع

ظاهراً کاملاً تصادفی است که Adobe یکی از ویژگی‌های PDF را «حالت مایع» نامید، زمانی که این ویژگی برای سال‌ها وجود دارد. متن مایع در دسترس کاربران است و به عنوان یکی از گزینه های کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که ویژگی Adobe مشابه Liquid Text موجود در PDF readers نیست، اما بدون آن نیز مفید نخواهد بود.

در تعریف Liquid Text باید بگوییم که برای خواندن چندین فایل PDF و اصلاح اشتباه تایپی در آنها مناسب نیست، اما به کاربران اجازه می دهد یکی از فایل های PDF را جدا کنند تا بتوانند به راحتی آن را مشاهده و مطالعه کنند.

نحوه استفاده از این قابلیت به شرح زیر است با استفاده از Apple Pencil یا انگشت خود، یک قطعه متن را در فایل PDF خود انتخاب کرده و آن را از متن اصلی جدا کنید. سپس می توانید این تکه های متن انتخاب شده را به حاشیه و کنار متن بکشید و آنها را به هم متصل کنید.

قابلیت متن مایع برای کاربران فشرده سازی متن پی دی اف می دهد و از طرفی به معنای کاهش حجم فایل مذکور نیست. به این ترتیب بالا و پایین یک پاراگراف را انتخاب کنید و سپس فاصله خطوط آن پاراگراف را کاهش دهید و در نتیجه آن را فشرده کنید.

با استفاده از این تابع می توانید قسمت های اصلی متن را به یکدیگر نزدیک کنید و به این ترتیب تمرکز بیشتری روی آنها خواهید داشت.

این ویژگی ها در نسخه رایگان برنامه موجود است، اگرچه 10 خرید درون برنامه ای مختلف را نیز به کاربران ارائه می دهد. این خریدهای درون برنامه ای که با هزینه ای اندک در دسترس هستند، به شما امکان می دهند چندین فایل PDF را به طور همزمان مشاهده کنید.

PDF مورد نظر را با استفاده از متن مایع فشرده کنید

PDF مورد نظر را با استفاده از متن مایع فشرده کنید

کارشناس PDF

در میان ده ها گزینه موجود، از Adobe Acrobat ساده گرفته تا متن مایع هوشمند، بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر از جمله PDF Expert وجود دارد. این پی دی اف خوان ها قابلیت فشرده سازی یا انتخاب را ندارند و فقط تمام ویژگی های یک پی دی اف خوان معمولی را دارند. ویژگی خاص این برنامه ویرایش آسان و سریع تمامی فایل های PDF می باشد.

اگر در یکی از 1000 صفحه Affinity Publisher اشتباه تایپی کردید، بهترین راه حل این است که آن را اصلاح کنید و یک PDF جدید ایجاد کنید. وقتی نمی توانید این کار را انجام دهید، برنامه کارشناس PDF به شما امکان می دهد دقیقاً به همان صفحه بروید و خطای گفته شده را برطرف کنید.

ویرایشگر حرفه ای PDF

ویرایشگر حرفه ای PDF

با استفاده از برنامه های PDF reader موجود، می توانید به راحتی متن مورد نظر را در قالب PDF بازنویسی کنید. لازم به ذکر است PDF Expert یکی دیگر از برنامه های قابل دانلود رایگان بوده و دارای چندین خرید درون برنامه ای می باشد.

ماندگاری PDF

در دهه 1990، PDF یکی از محبوب ترین فونت ها برای افرادی بود که به اسناد کاغذی تکیه می کردند و به توزیع دیجیتالی نیاز داشتند. مطمئناً حداقل یک بار با اسناد وب کاملاً آنلاین و فرم های امضا شده دیجیتالی مواجه شده اید.

در میان تمام موارد موجود، PDF یکی از پرطرفدارترین روش های ارائه اطلاعات زیاد است که زیر نظر سازنده نیز استفاده می شود.

یکی از ویژگی های منفی PDF این است که هر فردی با استفاده از برنامه های ویرایش موجود می تواند تغییرات کوچک و پنهانی را در سند منبع اصلی ایجاد کند و کاربر به هیچ وجه متوجه این تغییرات نمی شود.

این ویژگی منفی زمانی بسیار خطرناک است که شما به عنوان یکی از طرفین قرارداد قصد امضای متن قرارداد را داشته باشید. بنابراین برای اطمینان از صحت متن قرارداد باید در لحظه آخر آن را مطالعه کنید تا از ویرایش های انجام شده توسط هر یک از برنامه های پی دی اف خوان بر روی آن مطلع شوید.

اگر می خواهید در مورد نحوه تبدیل عکس ها به PDF در iPhone و iPad یا نحوه خروج از چت WhatsApp و تبدیل به PDF بیشتر بدانید، به مطالب مرتبط مراجعه کنید.