منو سایت

برنامه StressFace چیست و چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
برنامه StressFace چیست و چگونه کار می کند؟

اگر در یک شغل پر استرس کار می کنید و باید با خرید اپل واچ و استفاده از آن، سطح استرس خود را در طول روز بررسی و کنترل کنید. اپلیکیشن StressFace شما به این هدف خواهید رسید. در این مقاله توسط آنارماگوس ما جزئیات این برنامه را مورد بحث قرار داده ایم. با ما بمان.

معرفی اپلیکیشن StressFace

این برنامه به کاربران کمک می کند تا سطح استرس روزانه خود را در مقیاس 1 تا 10 بررسی و کنترل کنند و در نتیجه زندگی آرام تری را تجربه کنند. اپلیکیشن StressFace به عنوان یکی از اپلیکیشن های اپل واچ شناخته می شود.

با دانستن میزان استرس خود در زمان های خاص یا موقعیت های کاری مختلف، می توانید از مدیتیشن های بسیار ساده برای رسیدن به آرامش نسبی با کاهش ضربان قلب خود استفاده کنید و در نتیجه تصمیمات بهتری بگیرید. این روند را می توان با برنامه StressFace ردیابی کرد.

سطح استرس خود را در اپل واچ پیگیری کنید

اپلیکیشن StressFace بر اساس تاریخچه سلامت کاربر و همچنین الگوریتم های سفارشی، سطح استرس فرد را تشخیص می دهد. و به آن نمره 1 تا 10 می دهد. (نمره 10 نشان دهنده بالاترین سطح استرس در انسان است.)

ویژگی ها و رابط کاربری در برنامه StressFace

اپلیکیشن Stress Face را می توان روی اپل واچ و آیفون نصب کرد. این برنامه اپل واچ دارای یک رابط کاربری ساده با 4 بخش است. در ابتدایی ترین مرحله سطح استرس خود را می بینید. در این مرحله، از شما خواسته می شود تا سطح استرس خود را از طریق اپلیکیشن Breathe در اپل واچ خود به روز کنید.

در قسمت دوم، اگر انگشت خود را روی صفحه ساعت به سمت راست بلغزید، سابقه شما نمایش داده خواهد شد. این جدول میزان استرس شما را در آن روز و در زمان های مختلف نشان می دهد. در مرحله بعد و صفحه سوم استرس متوسط ​​را به شما نشان می دهد.

صفحه میانگین استرس در برنامه StressFace

صفحه میانگین استرس در برنامه StressFace

در تب چهارم می توانید گزینه آستانه ولتاژ را مشاهده کنید. این بخش در مورد تعیین آستانه استرس است که نشان می دهد چقدر استرس را در مقایسه با دیگران مدیریت می کنید. اگر نسخه پریمیوم برنامه را باز کنید یا به عبارت دیگر قفل آن را باز کنید، برنامه StressFace به بهترین شکل کار می کند.

یک آستانه استرس در اپل واچ تعیین کنید

یک آستانه استرس در اپل واچ تعیین کنید

اپلیکیشن Stress Face آیفون به کاربران این امکان را می دهد که برای آرام شدن و مقابله با استرس به مدیتیشن های موجود گوش دهند. نکته جالب توجه در این بخش، آپدیت هفتگی مراقبه های موجود است. علاوه بر این، گزینه ای برای باز کردن قفل نسخه پریمیوم برنامه و سفارشی کردن صفحه Apple Watch با برنامه StressFace در آیفون وجود دارد.

رابط برنامه StressFace در آیفون

رابط برنامه StressFace در آیفون

بر اساس نظرات کاربران می توان دریافت که اپلیکیشن Stress Face در اپل واچ طرفداران بیشتری نسبت به آیفون دارد.

سطح استرس خود را با برنامه StressFace کنترل کنید

معمولاً در موقعیت‌های ترسناک یا زمان‌های نزدیک به رویدادهای خاص، سطح استرس افراد افزایش می‌یابد. استرس یک عملکرد محافظتی بدن در برابر حوادث مختلف است و برای این منظور بدن هورمون های خاصی را ترشح می کند که باعث افزایش فعالیت عضلات می شود. این مکانیسم محافظتی در بدن به عروق خونی فشار وارد می کند و به مرور زمان باعث بیماری های قلبی عروقی می شود.

به همین دلیل باید بتوانید استرس خود را مدیریت کنید و با استفاده از روش های مدیتیشن و تمدد اعصاب به آرامش برسید. اپلیکیشن StressFace در این زمینه به شما کمک می کند.

نحوه استفاده از برنامه StressFace

برای استفاده از این برنامه به دانش زیادی نیاز ندارید. شما فقط باید اپلیکیشن StressFace را روی آیفون خود نصب کنید که به صورت خودکار بر روی اپل واچ نصب می شود. اگر روی اپل واچ نصب نیست، آن را از طریق اپ استور در اپل واچ دانلود و نصب کنید.

پس از دانلود و نصب آن را اجرا کنید و اجازه دسترسی به HealthKit را بدهید. در مرحله بعد و در Apple Watch خود، برنامه Mindfulness را راه اندازی کنید و 1 دقیقه نفس بکشید. در مرحله بعد با مراجعه به اپلیکیشن Stress Face میزان استرس خود را مشاهده کنید. پس از تنها یک جلسه یک دقیقه ای، سطح استرس شما باید بین 1 تا 3 باشد.

با استفاده از برنامه Stress Face در اپل واچ

با استفاده از برنامه Stress Face در اپل واچ

اکنون به اپلیکیشن Stress Face در اپلیکیشن Apple Watch و سپس به صفحه Timeline خود بروید. به پایین اسکرول کنید و روی گزینه کلیک کنید تقویم با لینک کلیک. در این قسمت اتفاقی را می بینید که باعث استرس شما شده است. لازم به ذکر است که اگر تنظیم برو، می‌توانی آستانه استرس خود را تنظیم کنی.

زمانی که احساس نگرانی کردید، آیفون خود را روشن کنید و با کمک اپلیکیشن نصب شده، در قسمت مدیتیشن به صداهای آرامش بخش گوش دهید و سطح استرس خود را کاهش دهید. همچنین می توانید برنامه StressFace Apple Watch را از آیفون خود راه اندازی و مدیریت کنید.

برنامه StressFace را در اپل واچ راه اندازی کنید

برنامه StressFace را در اپل واچ راه اندازی کنید

بخش مراقبه دارای تصاویری است که در حین دم بزرگ می شوند و در هنگام بازدم به اندازه طبیعی باز می گردند. این قسمت تا حدودی شبیه اپلیکیشن Mindfulness در اپل واچ است.

مزایای برنامه StressFace

  • شناسایی رویدادهایی که باعث استرس و توانایی کنترل افراد می شود
  • ایجاد چرخه خواب بهتر در ازای کاهش سطح استرس
  • بهبود عملکرد روزمره افراد

نیاز به استفاده از برنامه StressFace در اپل واچ

با توجه به ویژگی های فوق العاده این اپلیکیشن، استفاده از آن برای کاهش استرس در لحظات خاص و مهم بسیار ضروری است، به خصوص اگر از آن بر روی ساعت مچی خود استفاده می کنید.

برنامه آیفون StressFace دارای ویژگی های بسیار کمتری نسبت به ساعت اپل است. بنابراین فاقد مراقبه های هدایت شده است و به کاربران اجازه نمی دهد اطلاعات مربوط به سطح استرس خود را مشاهده کنند.

اگر می خواهید کاربردهای بیشتری در این زمینه بیاموزید، به مقاله بهترین برنامه های مراقبه و تمرکز برای اپل واچ نگاه کن