منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

300x250 - inPost

آیا اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان روشی مفید برای یادگیری است؟ بسیاری از کارشناسان بر این باورند که آموزش و یادگیری زبان های خارجی باید از دوران کودکی شروع شود. راه ها و روش های زیادی برای این منظور وجود دارد. استفاده از اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان یکی از بهترین راه هاست. با این حال، والدین می توانند فرزندان خود را به مدارس، دوره های آنلاین بفرستند یا آنها را تشویق به تماشای محتوای ویدیویی انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی کنند. اما نرم افزارها با استفاده از روش های مختلف می توانند روند خوبی را در این زمینه ارائه دهند.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چیست؟

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان یک ابزار یادگیری زبان است که از روش های مناسب برای گروه های سنی مختلف استفاده می کند. اگر کودک شما از سنین پایین شروع به یادگیری زبان انگلیسی کند، قطعا در آینده پیشرفت و رشد زیادی را تجربه خواهد کرد. آینده نگری در این زمینه در دوران اخیر بسیار مورد نیاز به نظر می رسد. تمرین و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان جامع ترین زبان رایج در جهان باعث می شود ذهن و نگرش کودک نسبت به محیط اطراف دچار تحول بزرگی شود. زیرا از این طریق می تواند دنیایی را کشف کند که تنها با تسلط کامل به زبان انگلیسی امکان پذیر است.

مزایای استفاده از برنامه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

تفاوت هایی که امروزه در فرهنگ، سنت ها و آداب و رسوم جوامع مختلف وجود دارد بیش از هر دوره دیگری از تاریخ است. به خصوص در عصری که ابزارهای تکنولوژیکی بیش از هر زمان دیگری در دسترس هستند. گسترش اینترنت و گوشی های هوشمند این فرصت را به ما داده است که فرآیند یادگیری و آموزش را در هر زمان و مکانی انجام دهیم. بنابراین، اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، بستر متفاوتی را در این راستا ایجاد کرده است. یادگیری زبان انگلیسی از کودکان مزایای بسیاری دارد. شامل:

  • مهارت های ارتباطی کودک را تقویت می کند.
  • این به او اعتماد به نفس زیادی می دهد.
  • منجر به بهبود سطح سلامت و سلامت روان کودک می شود.
  • مهارت های یادگیری را ایجاد می کند.
  • موقعیت های اجتماعی بهتری در آینده ایجاد می کند.
  • دید کودک نسبت به جهان را تغییر می دهد.

ما بهترین برنامه های یادگیری زبان را برای کودکان برای شما آورده ایم

فقط کافی است اپ استورهای ایرانی و خارجی را جستجو کنید تا با اپلیکیشن های متعدد آموزش زبان انگلیسی به کودکان مواجه شوید. توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل هر روز ایده های جدیدی ارائه می کنند. اما برخی از این اپلیکیشن ها با طراحی منحصر به فرد خود توانسته اند کار را آسان تر و ساده تر کنند. زیرا برای استفاده از اپلیکیشن ها باید روحیه و روحیه کودک را در نظر گرفت.

حال سوال اینجاست که آیا می توان با اپلیکیشن یادگیری انگلیسی برای کودکان از روند یادگیری و آموزش کودک مطمئن شد؟ پاسخ به این سوال در درجه اول به پشتکار و انگیزه کودک برای یادگیری بستگی دارد. اینکه آیا فرزند شما می خواهد با اشتیاق این روند را ادامه دهد تا حد زیادی به خلاقیتی که در این برنامه ها استفاده شده است بستگی دارد. خوشبختانه نرم افزارهای خوبی در این زمینه ایجاد شده است که در ادامه تعدادی از آنها را ارائه کرده ایم.

پاپیتا: یادگیری زبان با بازی و سرگرمی

در لیست برنامه های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، پاپیتا یکی از بهترین ها است. این برنامه برای آموزش زبان به کودکان با سرگرمی و بازی طراحی شده است. فضای پاپیتا بسیار مفرح و شاد است که یادگیری زبان را برای کودکان آسان می کند. در این اپلیکیشن کلمات و عبارات جدید در قالب بازی، آهنگ و سرگرمی های مختلف به کودک آموزش داده می شود. پاپیتا انواع بازی های جالب و سرگرم کننده ای ساخته است که کودک با هر بار انجام این بازی ها احساس برنده شدن می کند که او را به یادگیری و انجام بازی های بیشتر تشویق می کند.

تمامی بازی های پاپیتا برای یادگیری در قالب کلمات، حروف الفبا، ورق بازی، ساخت ماشین و کامیون، انیمیشن و موسیقی جالب و سرگرم کننده طراحی شده اند. به همین دلیل خلاقیت کودک شما در طول بازی افزایش می یابد و به راحتی می تواند حروف الفبا، جملات، اعداد و رنگ های زبان انگلیسی را یاد بگیرد. آموزش ساخت انیمیشن، ورق بازی، ایجاد عزت نفس در کودک، ایجاد نظم و انضباط رفتاری، تقویت مهارت های زبانی و یادگیری آسان زبان از جمله امکانات و امکانات اپلیکیشن پاپیتا است.

Lingokids: محبوب ترین در جهان

یکی از ویژگی های مهم اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، طبقه بندی دروس بر اساس سن و گروه های سنی است. Lingokids یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های جهان است که برای کودکان 2 تا 8 ساله طراحی شده است. این اپلیکیشن یکی از برنامه های تعاملی یادگیری زبان است و فرآیند آن به همراه بازی های مختلف و تمرین های زبانی انجام می شود. این برنامه توسط بهترین متخصصان زبان طراحی شده است و کودکان شما می توانند از سنین پایین شروع به استفاده از این برنامه کنند.

بخشی از محتوای آموزشی این برنامه توسط اساتید دانشگاه آکسفورد تهیه شده است که باعث ارتقای سطح کیفی آموزش شده است. یکی دیگر از نکات مثبت Lingokids عدم وجود تبلیغات در اپلیکیشن است. بنابراین، توجه کودک در تمام تمرینات حفظ می شود. در این اپلیکیشن از انواع محتوا از جمله محتوای ویدئویی، خوانندگی و موسیقی، بازی و ویدئوهای آموزشی استفاده شده است. کودکان با این برنامه می توانند یادگیری با سرعت بالا را تجربه کنند.

خود و زبان: یک اپلیکیشن ایرانی معتبر برای کودکان

در میان انواع اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، نرم‌افزارهایی وجود دارند که در داخل کشور ساخته شده‌اند. من و زبان یکی از این برنامه هاست. با استفاده از این برنامه، کودکان می توانند زبان های خارجی مختلف را یاد بگیرند. در اپلیکیشن My Language نه تنها زبان انگلیسی، بلکه زبان های چینی، فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، ترکی و ایتالیایی را نیز می توانید بیاموزید. یکی از قابلیت های اپلیکیشن زبان من، امکان دسته بندی مطالب آموزشی است. به این ترتیب، می توانید یادگیری زبان را برای کودکان خود بر اساس موضوعات مختلف دسته بندی و فیلتر کنید.

طراحی کاربری و محیط این اپلیکیشن نیز بسیار جذاب، مفید و سرگرم کننده است که یادگیری را آسانتر و ساده تر می کند. یکی از مزیت های مهم اپلیکیشن امکان دریافت گواهی پایان کار پس از گذراندن دوره ها و بسته های مختلف می باشد. این گواهی توسط وزارت علوم صادر می شود. بسته های شش ماهه، یک ساله و مادام العمر در این اپلیکیشن ارائه شده است که با خرید آن می توانید گواهینامه های مختلف دریافت کنید. همچنین در این برنامه امکان آموزش آنلاین و آفلاین وجود دارد که با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.

انگلیسی برای کودکان: پیشنهادی برای فارسی زبانان

English for Kids یک برنامه یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان است که توسط کنسولگری بریتانیا ایجاد شده است. این برنامه برای یادگیری زبان برای کودکان بین 3 تا 6 سال است. اگرچه این نرم افزار در درجه اول برای خانواده های انگلیسی زبان است، اما همه کودکان در سراسر جهان می توانند از آن استفاده کنند. زیرا فرآیند آموزش و یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان بسیار ساده است.

در این برنامه، کودکان از طریق انواع بازی های هیجان انگیز بر اساس کلمات، عبارات و مهارت های ذهنی شروع به یادگیری زبان می کنند. Magic Box، NEW I-Spy، Rub-a-Dub از جمله بازی های مختلف آن هستند. همچنین کودک می تواند در این برنامه شروع به کشیدن نقاشی کند و اشیاء پنهان زیر کاغذ را پیدا کند. استفاده از داستان ها و روایت های صوتی نیز تاثیر بسزایی در یادگیری زبان کودکان دارد.

زبان زی: یکی دیگر از اپلیکیشن های ایرانی برای کودکان

Zee Language همچنین یک اپلیکیشن بسیار کاربردی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است که توسط توسعه دهندگان ایرانی طراحی شده است. استفاده از بازی های جذاب و سرگرمی از ویژگی های مهم این اپلیکیشن است. قطعا یکی از عوامل موثر در ارتقای کیفیت یادگیری در اپلیکیشن های آموزش زبان، استفاده از رابط کاربری ساده و آسان است. به این ترتیب کودک به راحتی به ابزارهای کاربردی مختلف دسترسی دارد. زبان Zee یکی از این برنامه هاست که گرافیک قابل قبولی دارد و رابط کاربری خوبی دارد. این برنامه هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان طراحی شده است و از منابع در سطح جهانی بر اساس تکرار و تمرین استفاده می کند.

انگلیسی سرگرم کننده: برای دانش آموزان

فن انگلیسی را می توان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها دانست. این نرم افزار تا کنون بیش از 55 میلیون دانلود در گوگل پلی داشته است. برنامه سرگرم کننده انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی یک برنامه تعاملی برای کودکان در گروه های سنی 3 تا 10 سال است و فرآیند آموزشی تعاملی و سرگرم کننده آن یادگیری را برای کودکان آسان و آسان می کند. کودکان در این برنامه بیش از 300 کلمه و عبارت انگلیسی را یاد می گیرند. انگلیسی سرگرم کننده نقش موثری در بهبود و بهبود مهارت های شنیداری، درک مطلب و خواندن انگلیسی دارد. روایت ها و داستان های صوتی در این برنامه با لهجه های آمریکایی و انگلیسی تهیه شده است و به این ترتیب شانس کودکان برای کسب نمره بهتر در آزمون های زبان افزایش می یابد.

Duolingo: سرگرمی و یادگیری با هم

اگر حتی کوچکترین تلاشی برای یادگیری زبان انگلیسی انجام داده اید، احتمالاً نام Duolingo برای شما آشناست. Duolingo یکی از بهترین برنامه های یادگیری زبان برای کودکان و بزرگسالان است. طراحی برنامه واقعا سرگرم کننده است. درس های جذاب و کاربردی او باعث می شود که فوراً آنچه را که آموخته اید در زندگی روزمره خود به کار ببرید. گیمیفیکیشن در Duolingo انگیزه زیادی برای یادگیری ایجاد می کند.

در این برنامه هر چه بهتر بتوانید کار کنید امتیاز بیشتری کسب می کنید و در نهایت سطح مهارت و سرعت اعمال شما افزایش می یابد. سرگرمی، ارائه آموزش در قالب بازی، رابط کاربری آسان، محبوبیت بالا و استفاده از تالارهای تخصصی و عمومی از ویژگی های Duolingo است. کافی است به اپ استور نگاه کنید تا ببینید Duolingo چقدر محبوب است.

نتیجه؛ آموزش زبان خارجی به کودکان را از چه زمانی شروع کنیم؟

کودکان در سنین پایین ذهنی فعال و پویا برای یادگیری مفاهیم جدید دارند. به همین دلیل بهتر است هر چه زودتر آموزش زبان انگلیسی به کودکان را شروع کنید. کارشناسان معتقدند دوران پیش از نوجوانی بهترین زمان برای یادگیری زبان است. کودکان توانایی ذاتی بالقوه ای برای آموزش دارند، اگرچه باید در این زمینه مراقب باشید. باید اجازه داد کودک با خلاقیت و کنجکاوی خود به دنبال یادگیری زبان باشد. اگر فرزند شما علاقه مند به استفاده از تلفن همراه است، ممکن است زمان استفاده از برنامه های یادگیری انگلیسی مانند Fun English، Duolingo و Papita برای کودکان فرا رسیده باشد.