منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • بهترین نکات و ترفندهای آیفون که باید بدانید

بهترین نکات و ترفندهای آیفون که باید بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین نکات و ترفندهای آیفون که باید بدانید

گوشی های امروزی دارای ویژگی های خاص و پیشرفته بسیاری هستند. هرچه جلوتر می رویم، سازندگان تلفن همراه از ترفندها و امکانات ویژه تری در گوشی های خود استفاده می کنند تا بتوانند قابلیت های لازم را برای جذب مخاطب در بازار رقابتی داشته باشند. اما واقعیت این است که اکثر ما از تمام ترفندهای تلفن همراه خود آگاه نیستیم. برند اپل به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تلفن همراه، هر بار که گوشی جدید خود را معرفی می کند، ترفندهای جدیدی را به آن اضافه می کند. در این مقاله می خواهیم در مورد چند ترفند آیفون صحبت کنیم که شاید ندانید.

نکات و ترفندهای آیفون

نکات و ترفندهای آیفون

10 ترفند آیفون که شاید ندانید!

وقتی گوشی هوشمندی را در دست می گیرید، باید تفاوتی بین آن و تلفن های همراه قدیمی وجود داشته باشد که شما را ترغیب به خرید آن کرده است. برای اطلاع از ترفندها و اسرار گوشی خود پس از خرید، باید ویژگی های آن را در سایت های مختلف فناوری مانند زومیت جستجو کنید. در اینجا چند ترفند آیفون را به شما می گوییم:

آیفون گم شده را پیدا کنید

آیفون گم شده را پیدا کنید

ترفند 1: آیفون را پیدا کنید

این ترفند آیفون شاید یکی از بهترین ویژگی های آن به خصوص در اینجا باشد. اگر گوشی شما گم یا دزدیده شد، می توانید با استفاده از این روش آن را پیدا کنید. اگر تلفن شما روشن است، می توانید با استفاده از برنامه Find My آن را ردیابی کنید. اما اگر گوشی شما خاموش باشد، این برنامه قابل استفاده نیست. از iOS 15 به بعد، اپل ویژگی جدیدی را برای یافتن گوشی اجرا کرد. کافیست به تنظیمات گوشی خود بروید و این مدل را اجرا کنید: Settings > Apple ID > Find My > Find My iPhone

به یاد داشته باشید که در این بخش باید گزینه ای داشته باشید شبکه من را پیدا کنید آن را روشن کنید تا حتی در صورت خاموش بودن گوشی نیز پیدا شود. حال اگر گوشی خود را گم کردید می توانید از برنامه استفاده کنید پیدا کردن منمی توانید گوشی خود را پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت جدید، گوشی شما تا 5 ساعت پس از خاموش شدن با استفاده از این برنامه پیدا می شود. اگر می خواهید ببینید این ویژگی در گوشی شما فعال است یا خیر، دکمه پاور گوشی را با دکمه تنظیم صدا فشار دهید. زیر گزینه برای خاموش کردن صفحه بکشید بیانیه ای ظاهر می شود: آیفون قابل شناسایی پس از خاموش شدن. به خاطر اینکه قیمت آیفون دیگر نگران پیدا کردن گوشی خود نباشید.

ترفند 2: آهنگ های زنگ را برای افراد سفارشی کنید

یکی دیگر از ترفندهای آیفون، سفارشی کردن آهنگ زنگ است. می‌توانید برای هر فرد در لیست مخاطبین خود آهنگ زنگ ویژه‌ای تنظیم کنید تا هر بار که تلفن زنگ می‌خورد بدون نگاه کردن به صفحه گوشی، متوجه شوید چه کسی در خط است. برای این کار کافی است لیست مخاطبان خود را وارد کنید مخاطب برای تبدیل شدن به حالا فردی را که می خواهید برای او آهنگ زنگ ویژه ای از لیست خود انتخاب کنید انتخاب کنید. سپس روی گزینه ویرایش بازدید. در پایین صفحه گزینه ها ملودی و آهنگ زنگ مورد نظر را از لیست انتخاب کنید. حالا آهنگ این یارو با بقیه فرق داره.

ترفند 3: با دستور هری پاتر چراغ قوه را روشن و خاموش کنید!

این ترفند آیفون با استفاده از دستیار صوتی سیری در داستان هری پاتر، جادوگران به آنها دستور می‌دهند که عصای خود را روشن کنند. با فرمان لوموس، عصا روشن شد و با فرمان نوکس، عصا خاموش شد. سیری اکنون این دستورات را اجرا می کند. فقط دکمه کناری گوشی را فشار دهید سیریفعال شود حالا این دستور را به دستیار صوتی بدهید: lumos لوموس. چراغ قوه گوشی شما روشن می شود. برای خاموش کردن آن، فقط Siri را دوباره فعال کنید و این دستور را بدهید: Nox نوکس. چراغ قوه شما خاموش می شود. جالب نیست؟

آموزش کار با آیفون

آموزش کار با آیفون

ترفند 4: فراخوانی یک فرمان با استفاده از سیری

سیری یا دستیار صوتی آیفون دارای ویژگی های خاصی است که بسیاری از افراد از آن استفاده نمی کنند. اگر پشت فرمان هستید و می خواهید با کسی تماس بگیرید اما نمی توانید نام او را در لیست مخاطبین خود پیدا کنید، فقط دکمه کنار تلفن را فشار دهید و سیری را فعال کنید. حالا نام فرد مورد نظر را بگویید و از سیری بخواهید با او تماس بگیرد. مثلا بگو: با مادر تماس بگیر . البته باید دقیقاً نامی را که در گوشی خود ذخیره کرده اید بگویید. اکنون سیری برای شما تماس برقرار می کند.

فراخوانی فرمان با استفاده از سیری

فراخوانی فرمان با استفاده از سیری

ترفند 5: تماس های ناشناس را حذف کنید

اگر تماس های ناشناس و تجاری شما را اذیت می کند، این ترفند آیفون به شما کمک می کند. برای این کار کافی است وارد تنظیمات دستگاه خود شده و این دستور را اجرا کنید: تنظیمات > تلفن > تماس گیرندگان ناشناس را نادیده بگیرید. با فعال کردن این روش، اگر فردی که نامش در لیست مخاطبین شما نیست، با شما تماس بگیرد، مستقیماً به پست صوتی می‌رود. در این صورت فقط یک اعلان دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد که تماس گرفته اید.

ترفند ششم: حذف اطلاعات پس از تکرار رمز عبور اشتباه

این یک اقدام امنیتی است. اگر گوشی شما در اختیار شخص دیگری است و آن شخص بدون دانستن رمز عبور شما شانس خود را برای یافتن رمز عبور امتحان می کند، می توانید از این ترفند آیفون برای پاک کردن داده ها استفاده کنید تا از دسترسی افراد دیگر به آن جلوگیری کنید. برای این کار، این دستور را اجرا کنید: Settings>Face ID&Password اکنون رمز عبور خود را وارد کنید. سپس به انتهای صفحه رفته و گزینه Wipe data را فعال کنید. حالا اگر شخصی بیش از ده بار رمز عبور اشتباه وارد کند، تمام اطلاعات شخصی شما پاک می شود.

پس از تکرار رمز عبور اشتباه، داده های آیفون را پاک کنید

پس از تکرار رمز عبور اشتباه، داده های آیفون را پاک کنید

ترفند هفتم: به عکس توضیح اضافه کنید

گاهی اوقات ممکن است بخواهید به یکی از عکس های خود متن اضافه کنید. اپل این ترفند را با آیفون از آیفون 14 به بعد در گوشی های خود قرار داده است. برای این کار کافی است وارد برنامه Photos شوید. روی عکس مورد نظر ضربه بزنید. اکنون یک منوی جدید ظاهر می شود. در زیر عکس جایی برای وارد کردن متن شما وجود دارد. با ارائه عکس در گوشی خود، اکنون می توانید آن عکس را در دستگاه های دیگر با همان ارائه داشته باشید. از ios14 به بعد ترفندهای خاصی به گوشی های اپل اضافه شده که در سایت های مختلفی مثل زومیت زیاد نوشته شده است.

به عکس های آیفون زیرنویس اضافه کنید

به عکس های آیفون زیرنویس اضافه کنید

ترفند 8: با لمس پشت گوشی به برنامه دسترسی پیدا کنید

اگر اغلب از یکی از برنامه های گوشی استفاده می کنید، می توانید با لمس پشت گوشی آن را باز کنید. برای انجام این کار، این دستور را اجرا کنید: Settings>Accessibility>Touch. حال در این تب به گزینه Back Tap رفته و در این تب پس از انتخاب برنامه مورد نظر دستور Double Tap یا Triple Tap را به آن بدهید تا اجرا شود. حالا روی پشت گوشی ضربه بزنید تا اپلیکیشن باز شود.

لمس و روی پشت آیفون را فعال کنید

لمس و روی پشت آیفون را فعال کنید

ترفند 9: با لمس صفحه ولوم را کم و زیاد کنید

اگر دکمه کاهش و افزایش صدا مشکل دارد یا به دلایلی نمی خواهید آن را فشار دهید، از این ترفند برای آیفون استفاده کنید. کافیست یکی از این دکمه ها را یکبار فشار دهید تا صدا تغییر کند. صدای گوشی در گوشه ای از صفحه نمایش ظاهر می شود. حال می توانید با لمس این قسمت صدا را کم و زیاد کنید.

ترفند 10: اندازه فونت را تغییر دهید

یکی دیگر از ترفندهای آیفون در مورد فونت است. از iOS 15 به بعد، می توانید اندازه فونت را در هر برنامه ای تغییر دهید. برای این کار باید به قسمت تنظیمات رفته و Control Center را باز کرده و Text Size را انتخاب کنید. اندازه فونت را با استفاده از نوار پایین تغییر دهید.