منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تغییرات آیفون 15 پرو؛ حذف دکمه های فیزیکی پاور و صدا

تغییرات آیفون 15 پرو؛ حذف دکمه های فیزیکی پاور و صدا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تغییرات آیفون 15 پرو؛ حذف دکمه های فیزیکی پاور و صدا

اگر اخبار مربوط به تغییرات آیفون 15 پرو و ​​حذف دکمه های فیزیکی صدا و پاور را دنبال می کنید، در این مقاله از آنارماگوس با ما همراه باشید تا از جزئیات آن بیشتر بدانید.

مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل این را بیان کرد اپل قصد دارد به جای دکمه های فیزیکی پاور و تنظیم صدا، از دکمه های لمسی و سخت در آیفون 15 پرو خود استفاده کند. اگر کاربران آیفون 15 پرو از این تغییر مهم استقبال کنند، به احتمال زیاد اپل این ویژگی را در دستگاه های مدل بالاتر خود پیاده خواهد کرد.

حذف دکمه های فیزیکی پاور و ولوم یکی از تغییرات آیفون 15 پرو است

حذف دکمه های فیزیکی پاور و ولوم یکی از تغییرات آیفون 15 پرو است

پیش بینی تغییرات طراحی دکمه حالت جامد آیفون 15 پرو

شرکت اولین بار در ماه اکتبر به حذف دکمه های فیزیکی صدا و پاور به عنوان تغییرات اشاره کرد آیفون 15 پروپیش بینی هایی انجام داده و حالا چهارشنبه گذشته از افزایش احتمال این تغییرات صحبت کرد:

طبق تحقیقات اخیر من در زنجیره تامین اپل، مدل‌های بالاتر آیفون 15 مانند Pro و Pro Max دارای دکمه‌های محکم با موتور Taptic اضافی برای شبیه‌سازی نقش دکمه‌های فیزیکی هستند.

Cirrus Logic Inc که یک تامین کننده آمریکایی است، سعی خواهد کرد دکمه های فیزیکی صدا و پاور را حذف کند و البته دکمه های حالت جامد را برای آیفون 15 پرو و ​​بعد از آن در سال 2023 ایجاد کند.

در واقع سود زیادی از تولید کنترلرهای آی سی به دست می آید موتور تاپتیک این گوشی که به دکمه های حالت جامد آیفون اختصاص دارد، متعلق به شرکت آمریکایی مذکور است. این تغییر بیشتر مورد توجه این شرکت قرار می گیرد، در صورتی که کاربران از تغییرات آیفون 15 پرو راضی باشند، در مدل های آینده محصولات اپل از طراحی حالت جامد استفاده خواهد شد.

این واقعیت که با حذف دکمه های فیزیکی صدا و پاور در آیفون 15 پرو، تبدیل یک دکمه فیزیکی موجود به یک دکمه مسطح و حالت جامد که با ضربه زدن، عملکردی مشابه با کلیک کردن روی دکمه های فیزیکی انجام می دهد و اپل از موتور Taptic برای انجام این فرآیند استفاده می کند.

اپل در حال حاضر یک طراحی حالت جامد دارد آیفون 7 بعد (دکمه خانه) و همچنین در مک بوک های اخیر استفاده می شود (حالت جامد با ترک پد).

نمای موتور تاپتیک

نمای موتور تاپتیک

آخرین کلمه

از سخنان و پیش بینی های مینگ چی کو می توان نتیجه گرفت اگر کاربران از تغییرات آیفون 15 پرو و ​​طراحی دکمه های حالت جامد راضی باشند، احتمالاً اپل در آینده از این طراحی در آیپد پرو و ​​اپل واچ های نسل بعدی استفاده خواهد کرد.

بسیاری از شایعات در گذشته ادعا می‌کردند که اپل قصد دارد دکمه‌های فیزیکی اپل واچ خود را کنار بگذارد و در عوض از طراحی حالت جامد استفاده کند، اما این شایعات هنوز به واقعیت تبدیل نشده‌اند. این تغییر جدید در آیفون 15 پرو می تواند مقدمه ای برای واقعیت شدن شایعات ذکر شده باشد.

کو به طور مشخص دلایل این تغییر را نگفته است، اما احتمال دارد اپل این کار را برای ماندگاری بیشتر آیفون انجام می دهد، زیرا دکمه های فیزیکی بیشتر فرسوده می شوند، بنابراین تبدیل آنها به حالت جامد، فرسودگی و پارگی آنها را کاهش می دهد. البته دکمه Mute در آیفون به همان شکل فیزیکی باقی خواهد ماند.

با توجه به تغییرات آیفون 15 پرو، طبیعتا قاب های آیفون مذکور نیز دستخوش تغییراتی خواهند شد. برای اطلاع از جزئیات این محصولات و تغییرات جدید باید منتظر رونمایی از آیفون 15 توسط اپل باشیم.

جهت اطلاع همه شایعات آیفون 15 و 15 پرو تا به امروز، مقاله مرتبط را ببینید.