منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تفاوت بین شماره های مختلف آیفون و تأثیر آن بر قیمت

تفاوت بین شماره های مختلف آیفون و تأثیر آن بر قیمت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تفاوت بین شماره های مختلف آیفون و تأثیر آن بر قیمت

محصولات وارد شده توسط اپل به صورت رسمی با پشتیبانی شرکت اصلی وارد نمی شوند. معمولا محصولات این شرکت به صورت غیر رسمی و از طریق کشورهای دیگر وارد ایران می شود، بنابراین موضوع پارت نامبر آیفون در کشور ما بسیار حائز اهمیت است و با توجه به اینکه قیمت آیفون با پارت نامبرهای مختلف متفاوت است، باید به آن توجه کنید. خرید. بودن

اپل یکی از شرکت های بزرگ و معروفی است که در زمینه تولید گوشی های هوشمند و دستگاه های الکترونیکی فعالیت می کند. از آنجایی که اپل یک شرکت بین المللی است و محصولات آن در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، اصطلاحی به نام قطعه نامبر برای آن ایجاد شده است. علاوه بر مدل گوشی های آیفون که هر کدام دارای یک سری ویژگی ها و امکانات هستند، کشوری که محصولات اپل در آن توزیع می شوند نیز باید مشخص شود، زیرا لازم است تفاوت های کوچکی در عملکرد و قابلیت های محصولات ایجاد شود. این شرکت بسته به کشوری که در آن توزیع خواهند شد. به عبارت دیگر می توان گفت که محصولات اپل باید برای هر کشوری سفارشی شود و با توجه به نیاز آن کشور امکانات خاصی ایجاد شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت انواع پارت نامبر آیفون آشنا کنیم.

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

چرا شماره خصوصی آیفون مهم است؟

همانطور که گفته شد، اپل با توجه به کشوری که در آن توزیع می شود، تغییرات جزئی در دستگاه های خود ایجاد می کند، بنابراین علاوه بر مدل گوشی، عبارت قطعه نامبر نیز در محصولات اپل ایجاد شده است. محصولات اپل معمولا به صورت غیر رسمی و از طریق کشورهای دیگر وارد کشور ما می شود، بنابراین محصولات اپل در ایران شامل پارت نامبرهای مختلفی می باشد. هیچ تفاوتی بین دسته های این شرکت از نظر کیفیت وجود ندارد. تفاوت آنها فقط مربوط به برخی جزئیات است که با توجه به نیاز هر کشور ایجاد می شود.

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

با توجه به اینکه محصولات اپل با پشتیبانی اپل به صورت رسمی وارد ایران نمی شوند، شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کدام پارت نامبر آیفون در ایران موجود است؟ از پارت نامبرهای موجود در ایران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • AE: امارات متحده عربی
  • CH: چین
  • LLA: آمریکا
  • ZZA: سنگاپور

برای دانستن تعداد دسته محصولات آیفون، کافی است به پشت جعبه آنها نگاه کنید. همراه با نام و مدل دستگاه، شماره دسته آنها نیز به صورت مخفف نوشته می شود. همچنین می توانید با رفتن به Settings>>General>>About مدل آیفون و شماره قطعه خود را بررسی کنید. موارد ذکر شده از جمله پارت نامبرهای آیفون شناخته شده در کشورمان هستند.

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

کدام پارت نامبر آیفون برای استفاده در ایران بهتر است؟

در چند سال گذشته همه آیفون‌ها تک سیم‌کارت بودند و گوشی‌های دو سیم‌کارته وجود نداشتند، بنابراین در آن زمان بهترین پارت‌نامبر برای کاربران ایرانی پارت نامبر آمریکایی بود. اما این روزها با توجه به تولید گوشی های دو سیم کارته توسط اپل، استفاده از شماره های دیگر ممکن است گزینه بهتری باشد. در برخی از کشورها مانند آمریکا سیم کارت دوم الکترونیکی و غیر فیزیکی است، به همین دلیل گوشی های تلفن همراه در این کشورها فقط یک شیار سیم کارت فیزیکی دارند. اما در برخی کشورها مانند چین و سنگاپور سیم کارت دوم نیز فیزیکی است، بنابراین استفاده از شماره پارت این دو کشور نیز در ایران بسیار رایج است. شماره قطعه در چین و سنگاپور از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی می کند، بنابراین استفاده از آنها ممکن است گزینه بهتری برای کاربران باشد.

تفاوت بین شماره های مختلف آیفون

تفاوت بین شماره های مختلف آیفون

تفاوت بین شماره های مختلف آیفون

همانطور که گفته شد، تفاوت های جزئی بین شماره سریال های آیفون وجود دارد. این تفاوت ها باعث می شود که قابلیت ها و امکانات آنها کمی متفاوت باشد. شایان ذکر است که از نظر کیفیت و قابلیت های اولیه تفاوتی بین شماره های مختلف قطعه وجود ندارد. تفاوت پارت نامبرهای آیفون های مختلف در ایران به شرح زیر است:

شماره قطعه ایالات متحده با پسوند LL/A

این نوع پارت نامبر دارای شیار سیم کارت فیزیکی بوده و در ایران از دو سیم کارت پشتیبانی نمی کند. شارژر اصلی آنها به صورت دوشاخه طراحی و ساخته شده است. افرادی که قصد استفاده همزمان از دو سیم کارت را دارند از خرید این پارت نامبر آیفون خودداری کنند.

شماره لات سنگاپور با پسوند ZA/A

پارت نامبر سنگاپور می تواند از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی کند و به همین دلیل گزینه خوبی برای استفاده در ایران است. این پارت نامبر آیفون دارای شارژر سه شاخه سازگار با برق شهری ایران می باشد.

شماره لات هنگ کنگ با پسوند ZP/A

شماره خصوصی آیفون هنگ کنگ ایران از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی نمی کند، بنابراین افرادی که به دنبال آیفون های دو سیم کارته هستند از خرید این پارت نامبر خودداری کنند. شارژر اصلی آنها سه شاخه است.

شماره دسته چینی با پسوند CH/A

شماره پارت های چینی از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی می کنند. اما گوشی های تولید شده برای این پارت نامبر در ایران از فیس تایم صوتی و گروهی پشتیبانی نمی کنند و فقط از فیس تایم تصویری پشتیبانی می کنند. شارژر اصلی آنها به صورت دوشاخه است.

شماره قطعه امارات متحده عربی با پسوند AB/A

شماره آیفون خصوصی امارات از دو سیم کارت فیزیکی در ایران پشتیبانی نمی کند و شارژر اصلی آنها سه شاخه است. افرادی که می خواهند همزمان از دو سیم کارت استفاده کنند، این شماره پارت نیز برای آنها مناسب نیست.

با توجه به مطالبی که در مورد هر یک از پارت نامبرهای آیفون گفتیم، پارت نامبرهای سنگاپور در ایران بدون محدودیت قابل استفاده هستند، بنابراین افرادی که قصد خرید بهترین پارت نامبر آیفون در ایران را دارند می توانند آن را خریداری کنند. پارت نامبر چینی از دو سیم کارت فیزیکی نیز پشتیبانی می کند. اما این شماره قسمت از Voice و Group FaceTime پشتیبانی محدودی دارد. اگرچه آن دسته از افرادی که با این عملکرد آیفون سروکار ندارند، می توانند از پارت نامبرهای چینی نیز استفاده کنند. همچنین افرادی که نیازی به استفاده همزمان از دو سیم کارت ندارند در صورت تمایل می توانند از شماره های دیگر استفاده کنند.

تفاوت در هزینه شماره های آیفون خصوصی

تفاوت در هزینه شماره های آیفون خصوصی

تفاوت در هزینه شماره های آیفون خصوصی

تفاوت های کوچک بین شماره های مختلف قطعات باعث شده تا قیمت آنها در ایران متفاوت باشد. تفاوت قیمت قطعات مختلف در ایران به دلیل تفاوت در کیفیت آنها نیست. بلکه جستجو برای خرید قطعه نامبر قیمت آن را افزایش می دهد. در ایران پارت نامبرهایی که از دو سیم کارت فیزیکی پشتیبانی می کنند مانند پارت نامبرهای سنگاپور و چین طرفداران بیشتری دارند و به همین دلیل قیمت آنها نسبت به پارت نامبرهایی که از یک سیم کارت پشتیبانی می کنند بیشتر است. در بین تمامی پارت نامبرهای آیفون، محصولاتی که مخصوص سنگاپور هستند قیمت بالاتری دارند زیرا این گوشی ها در ایران بدون محدودیت قابل استفاده هستند. شایان ذکر است که علاوه بر موارد ذکر شده، قیمت روز ارز نیز می تواند بر قیمت آیفون در ایران تاثیرگذار باشد. با نوسانات قیمت دلار، قیمت گوشی های آیفون نیز تغییر می کند.

خلاصه

شرکت آیفون با توجه به نیاز کشورهای مختلف تفاوت های جزئی در محصولات خود ایجاد می کند. این تفاوت ها فقط شامل ویژگی ها یا قابلیت های جزئی است و هیچ تفاوتی در کیفیت ساخت آنها وجود ندارد. در حال حاضر چندین پارت نامبر آیفون در ایران وجود دارد و پارت نامبر سنگاپور بهترین گزینه برای کاربران ایرانی است زیرا این پارت نامبر در ایران محدودیتی ندارد و همچنین از دو سیم کارت فیزیکی به طور همزمان پشتیبانی می کند.