منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • حذف پس‌زمینه عکس در iOS 16 و نحوه عملکرد آن

حذف پس‌زمینه عکس در iOS 16 و نحوه عملکرد آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حذف پس‌زمینه عکس در iOS 16 و نحوه عملکرد آن

iOS 16 با بسیاری از ویژگی های خاص مانند صفحه قفل سفارشی، طراحی جدید در ناحیه اعلان و موارد دیگر راه اندازی شد. برخی از این ویژگی های جدید، مانند حذف پس زمینه عکس، کاربردهای زیادی دارند. این ویژگی به ویرایشگرها کمک می کند تا عکس سوژه را بدون هیچ مشکلی از پس زمینه جدا کنند.

نحوه جدا کردن عکس از پس زمینه

ادغام یکپارچه این ویژگی با سیستم عامل مربوطه یکی از مهم ترین ویژگی های آن است، به این معنی که هر جا iOS 16 در دسترس کاربران باشد، به این ویژگی دسترسی دارند. این ویژگی را می توان در Photos، Screenshot، Quick Look، Safari، Files و موارد دیگر استفاده کرد.

در Photos با دسترسی به یک تصویر واضح و کلیک طولانی روی سوژه می توان آن را از پس زمینه جدا کرد. این تابع در Safari، Quick Look و Files به همین صورت عمل می کند. حتی در برنامه Mail نیز این ویژگی قابل اجراست.

حذف پس زمینه عکس در iOS 16
حذف پس زمینه عکس در iOS 16

لازم به ذکر است که حتی در قسمت جستجوی تصاویر گوگل از طریق سافاری می توانید تصاویر مرتبط و معتبر را از پس زمینه جدا کرده و برای کار خود استفاده کنید.

این مقالات را نیز بخوانید:

استفاده از تصاویر جدا شده از پس زمینه

تصاویر مورد نظر را می توان در هر بخشی از سیستم عامل iOS استفاده کرد. به عنوان مثال، آن را در iMessage و iMovie کپی کنید، یک پس زمینه جدید برای آن تنظیم کنید و سپس از آن به عنوان استیکر استفاده کنید.

محدودیت

یکی از بزرگترین محدودیت های این ویژگی این است که تصویر جدا شده را نمی توان مستقیماً در گالری ذخیره کرد. برای انجام این کار، باید آن را برای شخصی ارسال کنید یا آن را در یادداشت روی تلفن کپی کنید و سپس آن را در گالری ذخیره کنید.

برای رفع مشکل ذخیره تصویر در قابلیت حذف پس زمینه عکس و همچنین بهبود، رفع باگ ها و نواقص این قابلیت در iOS 16، نسخه های آپدیت جدید تا پایان سال ارائه می شود.

اگر می خواهید در مورد ویژگی های iOS 16 بیشتر بدانید، لینک مربوطه را بررسی کنید.