منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دامنه COM چیست و 4 مزیت استفاده از دامنه COM

دامنه COM چیست و 4 مزیت استفاده از دامنه COM

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دامنه COM چیست و 4 مزیت استفاده از دامنه COM

دامنه COM چیست؟ در اینترنت، COM یکی از نام های سطح بالای دامنه است که می توان از آن هنگام انتخاب نام و ثبت دامنه استفاده کرد. معمولاً شخصیت حقوقی صاحب نام دامنه را توصیف می کند، مانند یک سازمان تجاری. COM همچنین مخفف “تجاری” است، اگرچه برای داشتن پسوند دامنه نیازی به عملکرد یک وب سایت تجاری ندارد. همراه با نام دامنه سطح دوم، به عنوان مثال w3schools در w3schools.COM، نام دامنه سطح اول در آدرس های وب و ایمیل مورد نیاز است. در این مقاله به شما می گوییم دامنه COM چیست و سپس با مزایای آن آشنا می شویم.

دامنه COM چیست؟

دامنه COM چیست؟

دامنه COM چیست؟

یک منبع یاب یکنواخت (URL) که معمولاً آدرس وب نامیده می شود، آدرس یک منبع منحصر به فرد در وب است. این متشکل از سه قسمت است:

URL سه بخش دارد: پروتکل، دامنه و مسیر

  1. پروتکل، رسانه دسترسی اولیه؛
  2. دامنه ای که به وب سایت و جایی که COM بیشتر دیده می شود اشاره می کند. و
  3. مسیری که به مکان سایت اشاره دارد.

مرورگرهای وب و سایر فعالیت های اینترنتی به سیستم نام دامنه (DNS) برای ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران برای اتصال به میزبان های راه دور متکی هستند. DNS متعلق به گروهی از پروتکل های کمکی است که از ارتباطات در اینترنت پشتیبانی می کند. اینها پروتکل های قوی هستند که به جریان ترافیک و صحبت سرورها کمک می کنند. اکثر کاربران نمی دانند که وجود دارند.

شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته (ICANN) مسئولیت کامل تخصیص نام‌های دامنه، آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP) و بسیاری از پارامترهای اینترنتی دیگر را بر عهده دارد. مسئولیت روزانه به ثبت کنندگان خاصی مانند Network Solutions و چندین شرکت رقیب برای TLD های .COM، .org، .net و .edu واگذار می شود. اگرچه .COM محبوب ترین پسوند دامنه است، .net در اولویت قرار دارد. زیرساخت تحقیق و آموزش اسکاندیناوی اولین بار Nordu.net را در سال 1985 معرفی کرد.

امروزه دامنه هایی مانند .agency، .co، .fund، .media، .shop، .store، .solution، .xyz و بسیاری دیگر داریم. معیارهای خاص برای استفاده از نام های دامنه سطح بالا در RFC 1591 مشخص شده است: ساختار سیستم نام دامنه و تفویض اختیار. نام‌های دامنه سطح بالا که توسط ICANN و آژانس‌های نمایندگی آن اداره می‌شوند عبارتند از .COM، .edu، .gov، .io، .net و org.

بیایید به سال 1985 برگردیم، زمانی که .COM برای کمک به سازماندهی شبکه جهانی وب معرفی شد.

جالب اینجاست که جک هاورتی، پیشگام اینترنت MIT معتقد است که .COM در اصل از “شرکتی” و نه “تجارت” آمده است. او ادامه داد که در ابتدا، آنها برای شرکت هایی بودند که بر اساس قراردادهای دولتی کار می کردند.

با این حال، معنای پشت .COM و هر وب سایتی که از آن استفاده می کند تغییر کرده است. امروزه، COM معتبرترین دامنه و انتخاب مورد اعتماد برای مشاغل و افراد در سراسر جهان است.

مزایای استفاده از دامنه COM

1- دامنه .COM بر اعتبار برند شما تاکید دارد

.COM تنها دامنه ای است که نشان می دهد سایت معتبر و قابل اعتماد است. به عنوان صاحب سایت، اگر برندی با نام دامنه COM مشاهده کنید، به طور خودکار اعتبار سایت را به ارمغان می آورد. انگی که با دامنه DotCOM می آید این است که افزونه های بیشتری نسبت به هر برنامه دیگری در بازار دارد. علاوه بر این، افرادی با نام دامنه .COM نیز از سایت بازدید می کنند. داشتن .COM نشان می دهد که شما یک شرکت معتبر هستید.

این در واقع درست است. COM اعتبار سایت شما را به ارمغان می آورد و همچنین نشان می دهد که سایت شما به خوبی تثبیت شده و در بازار شناخته شده است. چه یک استارتاپ باشید و چه نباشید، خرید دامنه COM همیشه به این معنی است که شما یک بازاریاب موفق در صنعت هستید. اکثر شرکت ها فقط از دات کام استفاده می کنند زیرا می دانند که منبع قابل اعتمادتری برای سایتشان خواهد بود.

2- موتورهای جستجو گاهی .COM را بیش از هر دامنه دیگری ترجیح می دهند

مزایای استفاده از نام دامنه

مزایای استفاده از نام دامنه

خوب، نام دامنه .COM همیشه یک امتیاز برای هر اپراتور وب سایت است. با این حال، همیشه درست نیست که موتور جستجویی مانند گوگل به .COM اولویت بیشتری نسبت به سایرین می دهد. برخی از نام‌های دامنه با سایرین رتبه متفاوتی دارند. اما داشتن پسوند دامنه دات کام مانند یخ روی کیک است.

می دانید که گوگل به دامنه های COM علاقه مند است. اما سئو چطور؟ گوگل وب سایت شما را بر اساس تعداد تعاملات کاربر با لینک شما که در نتایج SERP موتور جستجو ظاهر می شود رتبه بندی می کند. هرچه گوگل بیشتر با سایت شما تعامل داشته باشد، رتبه شما در SERP ها بالاتر خواهد بود. این به این معنی است که سئو مستقیماً روی سایت شما تأثیر نمی گذارد، بلکه به طور غیر مستقیم آن را در 10 نتیجه جستجو قرار می دهد.

3 تا 46 درصد از وب سایت ها از نام دامنه .COM استفاده می کنند

دامنه COM

دامنه COM

حدود 50 درصد از صاحبان وب سایت از نام های دامنه .COM برای تبلیغ وب سایت تجاری خود استفاده می کنند. با ظهور دامنه COM در بازار، شروع به سبقت گرفتن از سایر گزینه های موجود در بازار کرد. امروزه اکثر شرکت ها بیش از هر جایگزین دیگری در بازار به نام دامنه .COM توجه می کنند.

هدف هر بازاریاب این است که محصول خود را در سراسر جهان شناخته شود. و این تنها در صورتی امکان پذیر است که وب سایتی با نام دامنه COM داشته باشید. اگر سایت خود را برای نام دامنه کد کشور محلی مانند .uk.co ثبت می کنید. یا fr یا au سپس فقط از آن کشور خاص دریافت خواهید کرد. بنابراین، برای اینکه برندتان در سطح جهانی شناخته شود، باید یک نام دامنه .COM انتخاب کنید.

4- COM هیچ الزام خاصی در مورد TLD ها ندارد

این در واقع دلیل خوبی برای خرید .com است زیرا قوانین خاصی در ارتباط با آن وجود ندارد. برای مثال، اگر می خواهید برای .us یا .ca ثبت نام کنید، به این معنی است که باید در ایالات متحده یا کانادا زندگی کنید. و اگر می خواهید برای .nyc ثبت نام کنید، باید ثابت کنید که در نیویورک زندگی می کنید. این همچنین دلیل بزرگی است که چرا شرکت ها نام های دامنه .COM را انتخاب می کنند زیرا هیچ محدودیت یا قانونی برای آنها وجود ندارد.

نتیجه

برای هر صاحب کسب و کاری، حضور آنلاین برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در بازار حیاتی است. و داشتن دامنه تطابق دقیق در سطح بالا مانند برنده شدن در یک سری مسابقات است. علاوه بر این، موتورهای جستجو و مخاطبان هدف شما به راحتی بدون نیاز به وب گردی به سایت شما در وب دسترسی خواهند داشت. تنها شرط این است که سایت شما در SERP ها رتبه خوبی داشته باشد.

به طور خلاصه، یک نام دامنه خوب، شناخته شده و معروف همیشه به شما مزایایی می دهد که داشته باشید. اگر به فکر ایجاد یک وب سایت هستید، برای نام دامنه .COM ثبت نام کنید، مطمئناً تمام نیازها و خواسته های شما را برآورده می کند. برای ثبت دامنه و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و کارشناسان وب تماس حاصل فرمایید.