منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • درباره نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس بیشتر بدانید

درباره نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس بیشتر بدانید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
درباره نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس بیشتر بدانید

آیفون 12 پرو مکس پرچمدار فعلی اپل است و احتمالاً در آینده نزدیک با یک گوشی پرچمدار جدید اپل جایگزین خواهد شد. همین اتفاق در مورد آیفون 11 پرو مکس نیز افتاد. حالا با وجود اینکه نزدیک به 2 سال از معرفی و عرضه آیفون 11 پرو مکس می گذرد، هنوز افراد زیادی هستند که اولویت خرید آیفون 11 پرو مکس برای خرید گوشی های گران قیمت دارند. آیفون 11 پرو مکس ترکیبی از نقاط قوت، ضعف و ویژگی های کلی است. در مقاله ای جداگانه به نقاط قوت آیفون 11 پرو مکس پرداختیم. در آنجا گفتیم که این گوشی گران قیمت با توجه به قیمت و رقبای خود مزایایی دارد، این بار در این مقاله می خواهیم با هم ببینیم که آیفون 11 پرو مکس چه نقاط ضعفی دارد و این گوشی هوشمند گران قیمت چه معایبی دارد.

نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس

1- نرخ نوسازی 60 هرتز

هیچ بهانه ای وجود ندارد نرخ نوسازی صفحه نمایش 60 هرتز آیفون 11 پرو مکس، بیایید به تاریخ عرضه گوشی توجه کنیم. نکته مهم اینکه خریدار این گوشی در سال 2021 آیفون 11 پرو مکس را خریداری خواهد کرد و در آن سال گوشی های زیادی وجود دارند که دارای نرخ تجدید 90 و 120 هرتز هستند. بدون شک برای گوشی هایی که یکی از گران قیمت ترین گوشی های بازار محسوب می شود، نرخ به روز رسانی صفحه نمایش 60 هرتز یکی از نقاط ضعف محسوب می شود.

2- قاب براق

از جانب قاب فولادی ضد زنگ برای این گوشی استفاده شده این قاب با وجود زیبایی بسیار زیبا و ساده است اثر انگشت را می پذیرد و- اثر انگشت روی گوشی معمولا چیزی نیست که کاربران دوست داشته باشند و به احتمال بسیار زیاد شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که نمی خواهید گوشی قابل اثرانگشت داشته باشید. اگر واقعاً آیفون 11 پرو مکس را می خواهید، باید یک قاب یا کاور برای آن تهیه کنید تا از این ضعف خلاص شوید. البته مانند مورد اول – یعنی. نرخ تجدید 60 هرتز – بنابراین مورد دوم – یعنی. امکان اثر انگشت روی قاب – در آیفون 12 پرو مکس نیز قابل مشاهده است.

3- دوربین سلفی در شب کامل نیست

دوربین سلفی آیفون 12 پرو مکس در طول روز و در محیط های روشن تصاویر بسیار خوبی می گیرد، اما در محیط های کم نور، نویز تصاویر دوربین سلفی زیاد است و نمی توان انکار کرد که تصاویر دوربین سلفی در شب از نقاط ضعف آیفون 11 است. پرو مکس

4- بریدگی بزرگ

کارشناسان اپل از این بریدگی بزرگ آیفون 11 پرو مکس در آیفون 12 پرو مکس استفاده کرده اند، در حالی که این گوشی ها در سال های 2019 و 2020 تولید و روانه بازار شدند، یعنی در سال هایی که حتی میان رده ها دارای بریدگی یا ناچ بسیار کوچک بودند. حتی دوربین سلفی آنها نیز به یک سوراخ بسیار کوچک وصل شده است.

وجود داشتن بریدگی بزرگ ظاهر گوشی زیاد جالب نیست و باعث قدیمی به نظر رسیدن گوشی می شود. بدون شک وجود ناچ بزرگ یکی از نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس است.

5- شارژ سریع نه چندان سریع

شارژ سریع در آیفون 11 پرو مکس 18 وات و این بدان معناست که حتی نسبت به برخی از میان رده ها شارژ سریع کندتری دارد. در واقع، در دنیای امروز، شارژ سریع 18 واتی به هیچ وجه «شارژ سریع» نامیده نمی شود. باتری این گوشی از 0 تا 100 تقریبا ساعت 2:00 شارژ می شود که به خصوص با توجه به قیمت گوشی رقم بسیار بالایی است.

6- گوشی سنگین

اگرچه از باتری بسیار بزرگ و قدرتمندی برای این گوشی استفاده نشده است، اما وزن گوشی نزدیک به ربع کیلو خوب! به این معنی که اگر گوشی را بیش از نیم ساعت نگه دارید، باید منتظر درد در بازوها و شانه های خود باشید. متاسفانه ضخامت مناسب نیست و گوشی از نظر ارگونومی حرفی برای گفتن ندارد.

نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس

منبع تصویر: Trusted Reviews

7- وضعیت نه چندان خوب دوربین اولتراواید

دوربین فوق عریض از فوکوس خودکار، تثبیت‌کننده اپتیکال یا فیوژن عمیق پشتیبانی نمی‌کند و تصاویری که با آن می‌گیرید نسبت به قیمت آیفون 11 پرو مکس رضایت‌بخش نیستند. در محیط های کم نور که نویز تصویر دوربین فوق عریض بسیار زیاد است، گویی در حال عکاسی با یک میان برد اقتصادی هستید!

آخرین کلمه

شاید نبود ورودی Type-C و البته قیمت بسیار بالا از جمله نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس باشد، اما در هر صورت 7 مورد ارائه شده در بالا را می توان از شاخص ترین نقاط ضعف آیفون 11 پرو مکس دانست.

با در نظر گرفتن این نقاط ضعف و در نظر گرفتن نقاط قوت گوشی می توانید تصمیم به خرید یا عدم خرید آن بگیرید.

منبع: zoomit | تکرادار

گوشی بخر