منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رابطه فاینال کات پرو و ​​اپل ویژن پرو در فیلمسازی

رابطه فاینال کات پرو و ​​اپل ویژن پرو در فیلمسازی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رابطه فاینال کات پرو و ​​اپل ویژن پرو در فیلمسازی

سرانجام اپل از هدست واقعیت افزوده خود در رویداد WWDC2023 رونمایی کرد. این هدفون علاوه بر فراهم آوردن شرایطی برای تماشای فیلم و عکس با کیفیت عالی، امکان ویرایش فیلم را نیز فراهم می کند. برای اطلاع از جزئیات اتصال Final Cut Pro و Apple Vision Pro در این مقاله از آنارماگوس با ما بمان.

به گزارش یوتیوبر و فیلمساز معروف به نام متیو هاپوجا که بیش از 1.2 میلیون دنبال کننده دارد، Final Cut Pro به طور پیش فرض روی هدست های Vision Pro نصب می شود. علاوه بر این، کاربران این هدست می توانند با استفاده از حرکات چشم و دست خود ویدیوها را ویرایش کنند. به گفته این کارگردان مشهور، هدست ویژن پرو انقلابی عظیم در حرفه فیلمسازی ایجاد خواهد کرد.

Final Cut Pro و Apple Vision Pro

افرادی که در حرفه فیلم سازی و یا تدوین فیلم و ویدئو با نرم افزار فعالیت می کنند Final Cut Pro آشنا هستند لایسنس Final Cut Pro بخرید آنها خدمات و ویژگی های فوق العاده این برنامه را دریافت خواهند کرد.

پس از رویداد WWDC23 اپل، کاربران هدست ویژن پرو این نرم افزار ویرایش ویدیو را به گونه ای متفاوت تجربه خواهند کرد، زیرا گفته می شود Final Cut Pro و Apple Vision Pro به طور پیش فرض ادغام شده اند و دنیای فیلم سازی را شگفت زده می کند.

هدفون اپل ویژن پرو

هدفون اپل ویژن پرو

نظرات هاپوجا در مورد هدفون اپل ویژن پرو

هاپوجا به عنوان یکی از شرکت کنندگان در رویداد مذکور، این هدست را امتحان کرد و تجربه خود را در توییتی بیان کرد:

با کمک هدست ویژن پرو، احساس می کنید در صحنه فیلم هستید. این بدان معناست که حتی با پخش ویدیوهای ضبط شده از قبل، احساس می کنید در همان مکان و فضا هستید، به عبارت دیگر، به گذشته بازگشته اید. بسیاری از افراد حاضرند بیش از هزینه یک هدست ویژن پرو (3499 دلار) صرف بازسازی لحظات مهم گذشته کنند، اما اکنون اپل با رونمایی از این محصول آن محصول را به آنها هدیه داده است.

Final Cut Pro در هدست واقعیت افزوده اپل به کاربران این امکان را می دهد که ویدیوها را با حرکات چشم و حرکات دست ویرایش کنند.

به گفته اپل، هدست ویژن پرو یک دستگاه مستقل است. بنابراین هنوز نمی توان گفت که Final Cut Pro از این هدست به عنوان نمایشگر خارجی استفاده می کند یا این برنامه به عنوان یک برنامه بومی و پیش فرض روی هدست واقعیت افزوده اپل کار می کند؟

بر اساس جزئیات هدست ویژن پرو ارائه شده، این هدفون اپل با تراشه M2 می تواند فعالیت های انجام شده توسط Final Cut Pro را انجام دهد، اما کار ویرایش فیلم و ویدیو بسیار سنگین است و بعید به نظر می رسد که هدفون جدید در این مرحله بتواند این کار را انجام دهد.

به هر حال برای اطلاع از عملکرد Final Cut Pro و Apple Vision Pro باید منتظر عرضه این هدست ها در بازار جهانی باشیم.

برای شناخت ویژگی ها هدفون اپل ویژن پرو یا روش مقدمه ای بر سیستم عامل ویژن مطالب مرتبط را ببینید.