منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • راهنمای جامع کنترل هدست ویژن پرو با حرکات بدن و چشم

راهنمای جامع کنترل هدست ویژن پرو با حرکات بدن و چشم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای جامع کنترل هدست ویژن پرو با حرکات بدن و چشم

اپل در رویداد توسعه 2023 خود از هدست واقعیت افزوده فراخوان داد اپل ویژن پرو تیم کوک این هدست را به عنوان یک کامپیوتر فضایی می بیند که کاربران را به تعامل، کار و استراحت در دنیای مجازی دعوت می کند. در این مقاله توسط آنارماگوس ما نگاهی به نحوه عملکرد و کنترل هدست ویژن پرو خواهیم داشت. در آینده با ما همراه باشید.

تمایز هدفون اپل ویژن

اپل برای تمایز این هدست از سایر هدست های موجود در بازار، امکانات فوق العاده ای را برای آن در نظر گرفته است. یکی از مهمترین جنبه های تمایز هدست ویژن پرو از رقبای خود، نحوه عملکرد آن است. این بدان معناست که اپل اتصال سخت افزاری برای کنترل هدست ویژن پرو را به طور کامل کنار گذاشته و به حرکات دست و چشم کاربر متکی است.

در این مقاله تمام حرکات داخلی چشم و دست موثر در کنترل هدست ویژن پرو را بررسی می کنیم.

استفاده از حرکات دست برای کنترل هدست ویژن پرو

لازم به ذکر است برای کار با هدفون مذکور می توانید از 6 حرکت دست استفاده شده.

حرکات دست برای کنترل هدست ویژن پرو

حرکات دست برای کنترل هدست ویژن پرو

 1. دست زدن به: ضربه زدن روی دو انگشت شست و اشاره با هم در حالت پینچ امکان کلیک کردن روی یک گزینه مجازی در صفحه هدست را می دهد. این معادل ضربه زدن روی یک گزینه در آیفون است.
 2. دو تا ضربه ی آهسته بزن: دوبار ضربه زدن نیز همان کار را انجام می دهد که دوبار کلیک کنید، یعنی دو بار ضربه زدن روی دو انگشت اشاره و شست روی هم.
 3. فشار دهید و نگه دارید: این عمل مانند کلیک و نگه داشتن یک گزینه در آیفون انجام می شود. به عنوان مثال، هایلایت متون در آیفون نیز به همین ترتیب انجام می شود.
 4. فشار دهید و بکشید: با کلیک و کشیدن گزینه ها در فضای مجازی به راحتی می توانید بین صفحات عمودی و افقی حرکت کنید. هرچه سریعتر دست خود را حرکت دهید، زمان کمتری برای ورق زدن ورق می‌گیرد.
 5. پوسته پوسته شدن: برای بزرگنمایی باید از هر دو دست استفاده کنید. بنابراین، زوم کردن با بزرگنمایی و بزرگنمایی بیشتر به حالت فشار انجام می شود. لازم به ذکر است که می توانید از این روش برای تغییر اندازه پنجره های باز روی صفحه نیز استفاده کنید.
 6. چرخش: برای اینکه بتوانید چیزی را در نمایشگر مجازی هدست بچرخانید، باید دستان خود را به هم نزدیک کرده و سپس در جهت دلخواه حرکت کنید. بنابراین، جسم مورد نظر شروع به چرخش در آن جهت می کند.

حرکات مهم را در Vision Pro کنترل کنید

حال که با 6 حرکت مناسب برای کنترل هدست ویژن پرو آشنا شدید، بهتر است جزئیات بیشتری در مورد این هدست بدانید.

حرکات چشم

تمام حرکات دست شما با حرکات چشم شما کار می کند و این کار با کمک دوربین های قدرتمند تعبیه شده در هدست انجام می شود.

حرکات چشم در اپل ویژن پرو

حرکات چشم در اپل ویژن پرو

 • اپل این را بیان می کند 12 دوربین و 5 سنسور برای تشخیص حرکت چشم و دست و همچنین نقشه برداری سه بعدی بلادرنگ در هدست ویژن پرو استفاده می شود.
 • برای پشتیبانی از نمایشگری با بیش از یک میلیارد پیکسل در ثانیه و نمایش دنیای مجازی شفاف، از 2 دوربین پیشرفته در هدفون استفاده می شود. در همین حال، لنزهای دیگری برای ردیابی سر و دست و همچنین نقشه برداری سه بعدی استفاده می شود.
 • اولین قدم برای انتخاب گزینه در هدفون اپل ویژن، خیره شدن به این گزینه است. حرکات چشم شما هدف را مشخص می کند و سپس با حرکات دست می توانید اقدام بعدی را انجام دهید.

موقعیت دست ها

برای کار با هدست ویژن پرو با دستانتان نیازی نیست همیشه دستان خود را در هوا نگه دارید. بلکه می توانید برای رفع خستگی دست های خود را روی پاهای خود بگذارید و استراحت کنید.

اپل با طراحی زیبای خود به کاربران انگیزه می دهد. یعنی برای جلوگیری از فشار بر عضلات دست کاربران از دوربین و سنسور قدرتمندی در هدست ویژن پرو استفاده می کند که با دقت بالای خود سبک ترین حرکات را نیز تشخیص می دهد.

موقعیت دست ها هنگام استفاده از هدفون اپل

موقعیت دست ها هنگام استفاده از هدفون اپل

برای کنترل هدست ویژن پرو با حرکات دست، می توانید از حرکات بزرگ مانند دراز کردن دست ها یا نگه داشتن گزینه ای روی صفحه مجازی با انگشتان خود بهره ببرید. به عنوان مثال، برای حرکت در پنجره سافاریمی توانید دست دراز کنید و شروع به پیمایش کنید.

ممکن است نوشتن هدست ویژن پرو همچنین وجود دارد، به این معنی که می توانید با تکان دادن دستان خود در هوا هر چیزی را که می خواهید تایپ کنید. همچنین برای کشیدن نقاشی ابتدا باید به نقطه شروع نقاشی نگاه کرد و پس از انتخاب ابزار مورد نظر با انگشتان دست شروع به حرکت دادن و ایجاد نماهای مختلف با حرکات چشم کرد.

خلاقیت در ویژن پرو

نکته بسیار جالب و کاربردی در مورد کنترل هدست ویژن پرو این است که علاوه بر 6 حرکت فوق، توسعه دهندگان می توانند حرکات را با توجه به کاربرد خود طراحی و تعریف کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشند که حرکات سفارشی آنها با 6 حرکت اساسی تداخلی نداشته باشد و جدای از متفاوت بودن با آنها فشار زیادی به دست کاربران وارد نکند.

لازم به ذکر است که Apple Vision Pro از صفحه کلید بلوتوث، ترک پد، ماوس و کنترلرهای بازی پشتیبانی می کند. علاوه بر این، کاربران می توانند ابزارهای دیکته صوتی را در این هدست جستجو و استفاده کنند.

هدفون و توسعه دهندگان ویژن پرو

هدفون و توسعه دهندگان ویژن پرو

تمامی افرادی که موفق به استفاده از هدفون ویژن پرو شده اند این محصول اپل را تایید کرده اند. اپل در این هدست کنترلرهای لمسی را با انگشتان ترکیب می کند. هدفون Apple Vision Pro به اندازه سایر محصولات اپل هوشمند و شهودی است، اما با امتیاز اعتبار یکپارچه شده است.

برای خرید این محصول باید منتظر عرضه آن در سال آینده باشیم.