منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • راهنمای فعال کردن حالت آماده به کار در آیفون

راهنمای فعال کردن حالت آماده به کار در آیفون

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای فعال کردن حالت آماده به کار در آیفون

سرانجام پس از ماه ها انتظار، اپل در رویداد WWDC23 از آپدیت iOS 17 رونمایی کرد. یکی از ویژگی های این آپدیت حالت استندبای است که آیفون را به یک نمایشگر هوشمند یا میز کنار تخت تبدیل می کند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی ذکر شده و نحوه استفاده از حالت StandBy، این مقاله از آنارماگوس دنبال کنید

معرفی حالت خواب در iOS 17

آماده دم در iOS 17 این ویژگی جدیدی است که آیفون را به یک نمایشگر هوشمند همیشه روشن تبدیل می کند و تمام اطلاعات یا ابزارک های لازم (ساعت، تقویم، آب و هوا، عکس، آهنگ و…) را به کاربران نشان می دهد.

حالت آماده به کار چیست؟

حالت آماده به کار چیست؟

حالت آماده به کار می تواند در موارد دیگر مانند کنترل دستگاه های حاوی HomeKitدریافت به روز رسانی های مربوط به برنامه های اصلی با فعالیت های زنده یا حتی از آن بخواهید سیری استفاده شده.

لازم به ذکر است که حالت StandBy به صورت پیش فرض در iOS 17 وجود دارد و زمانی فعال می شود که آیفون خود را در حالت شارژ و با زاویه نسبتا شیب دار (افقی) قرار دهید. اگر به طور تصادفی و ناخواسته آن را خاموش کردید و اکنون می خواهید آن را فعال و استفاده کنید، لطفا ما را دنبال کنید.

نحوه فعال کردن و استفاده از حالت آماده به کار در iOS 17

 1. تنظیمات روی آیفون خود و روشن اجرا کنید آماده دست زدن به
 2. دکمه آماده آن را روشن کنید. همچنین در این صفحه می توانید حالت شب برای تغییر رنگ متن به قرمز در نیمه های شب و در نور کم فعال کنید و فشار روی چشمان خود را کاهش دهید. (نکته: برای فعال کردن حالت شب در آیفون 14 پرو، باید به این آدرس بروید حالت شب دکمه مربوطه را لمس کرده و سپس روشن کنید.)
حالت آماده به کار را فعال کنید

حالت آماده به کار را فعال کنید

 1. آیفون خود را با استفاده از یک کابل Mag Safe یا Lightning به برق وصل کنید.
 2. اکنون دستگاه خود را روی یک سطح صاف به صورت افقی قرار دهید.

تنظیمات رابط کاربری آماده به کار آیفون

هنگامی که آیفون شما در حالت آماده به کار است، می توانید انگشت خود را به صورت افقی روی صفحه بکشید تا ویجت ها، گالری و موارد دیگر را بچرخانید. همچنین می توانید رابط کاربری آیفون خود را در ویجت ها، ساعت ها و موارد دیگر سفارشی کنید.

در زیر نحوه انجام این کار را خواهید آموخت، اما اول از همه مطمئن شوید که صفحه قفل آیفون شما قفل نیست.

 1. برای افزودن یک ویجت جدید به صفحه ویجت ها یا تنظیم مجدد آن پشته های هوشمند شما باید روی یک ویجت کلیک کنید و دست خود را بگیرید.
 • برای حذف ویجت نماد روی گوشه آن کلیک کنید.
 • برای افزودن یک ویجت جدید، روی نماد + در گوشه سمت چپ صفحه ضربه بزنید.
 • در نهایت برای تایید نهایی عمل شما انجام شده کلیک.
حالت آماده به کار را سفارشی کنید

حالت آماده به کار را سفارشی کنید

 1. برای رفتن به گالری، صفحه را به سمت چپ بکشید. سپس روی هر نقطه از صفحه کلیک کنید و دست خود را نگه دارید تا منوی مورد نظر باز شود. یکی از تصاویر موجود را انتخاب کنید. این تصویر اکنون در حالت آماده به کار برای شما نمایش داده می شود.
 • برای افزودن یک عکس به نماد + اگر تصمیم به حذف آن از صفحه ویجت ها دارید، روی نماد کلیک کنید دست زدن به
تنظیمات مربوط به تصاویر آماده به کار

تنظیمات مربوط به تصاویر آماده به کار

 1. برای چرخش در میان سبک های نمایش ساعت، روی هر نقطه از صفحه ساعت کلیک کنید و نگه دارید تا منوی مورد نظر باز شود.

ویژگی های آماده به کار اضافی برای iPhone 14 Pro و نسخه های جدیدتر

لازم به ذکر است که آیفون 14 پرو و ​​دستگاه های جدیدتر علاوه بر تمامی قابلیت هایی که در حالت استندبای می توان به آنها دسترسی داشت، از دو ویژگی اضافی نیز پشتیبانی می کند. این دو ویژگی عبارتند از: همیشه روشن و حرکت برای بیدار شدن.

 • برای فعال کردن Always On، باید به تنظیمات آیفون خود بروید. پس از کلیک بر روی آمادهدکمه کناری آماده و همیشه روشن آن را روشن کنید.
ویژگی های آماده به کار آیفون 14 پرو

ویژگی های Standby برای iPhone 14 Pro

 • برای فعال کردن Motion To Wakeپس از رفتن به تنظیمات آیفون و کلیک بر روی آماده به حالت شب برو و دکمه ها حالت شب و حرکت برای بیدار شدن عبارتند از (نکته: فعال کردن این ویژگی‌ها باعث می‌شود که صفحه آیفون روشن شود و به محض کوچک‌ترین حرکتی در آیفون، ویژگی‌های ذکر شده ظاهر شوند.)

لازم به ذکر است که برای استفاده از پخش کننده موسیقی در حالت آماده به کار، ابتدا باید موسیقی را در پس زمینه پخش کنید و سپس روی آیکون آن کلیک کنید. در بالا و مرکز موج در صفحه فایل های اجرایی Music، روی ضربه بزنید.