منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • راهنمای کامل رفع زنگ نخوردن ساعت اپل – بلاگ SibApp

راهنمای کامل رفع زنگ نخوردن ساعت اپل – بلاگ SibApp

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای کامل رفع زنگ نخوردن ساعت اپل - بلاگ SibApp

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که هنگام تماس با اپل واچ شما زنگ نخورد؟ میدونی چرا؟ آیا راه حلی برای مشکل زنگ نزدن اپل واچ می شناسید؟ در این مقاله به دلایل این مشکل می پردازیم. سپس پس از ارائه دلایل به ذکر راه حل های این مشکل می پردازیم. در صورت تمایل می توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل زنگ نزدن اپل واچ

یکی از مشکلات رایج کاربرانی که از اپل واچ استفاده می کنند، مشکل زنگ نزدن اپل واچ است. دلایل زیادی برای این وجود دارد. یکی از مهم ترین دلایل مشکل زنگ نخوردن اپل واچ، عدم هماهنگی بین ساعت و موبایل است. علاوه بر این عدم سازگاری تاریخ و ساعت گوشی با اپل واچ نیز به عنوان یکی از دلایل زنگ نخوردن اپل واچ شناخته می شود.

در ادامه مقاله دلایل زنگ نخوردن اپل واچ را ارائه می کنیم و به توضیح آنها می پردازیم. بنابراین، اگر شما نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، به شما توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با وب سایت اپل اپ همراه باشید. دلایل زنگ نزدن اپل واچ عبارتند از:

ساعت ساکت است

یکی از ساده ترین دلایل زنگ نخوردن اپل واچ بی صدا بودن این ساعت هوشمند است. بنابراین، هنگام مواجهه با این مشکل، ابتدا مطمئن شوید که اپل واچ شما در حالت بی صدا نیست. بدیهی است که ساعت در حالت بی صدا، با زنگ زدن به شما اطلاع نمی دهد. اگر این مشکل دلیل زنگ نزدن اپل واچ شما نیست، می‌توانید دلایل دیگر را بررسی و ارزیابی کنید.

حالت فعال (مزاحم نشوید) یکی از دلایلی است که اپل واچ زنگ نمی‌زند

اگر اپل واچ شما زنگ نمی‌خورد، می‌توانید به تنظیمات ساعت بروید و تب (مزاحم نشوید) را مشاهده کنید. اگر این حالت فعال باشد، ساعت شما در طول تماس های دریافتی زنگ نمی زند یا مزاحم شما نمی شود. بنابراین اگر دلیل زنگ نخوردن اپل واچ تنظیمات (مزاحم نشوید) است، می توانید به راحتی به تب (تنظیمات) رفته و این حالت را غیرفعال کنید.

حالت بیکار (اطلاعات خصوصی) یکی از دلایلی است که اپل واچ زنگ نمی زند

فعال کردن قابلیت (Notification Privacy) یکی از دلایل دیگر زنگ نخوردن اپل واچ است. وقتی این حالت در اپل واچ فعال باشد، از تماس های دریافتی مطلع نخواهید شد. برای غیرفعال کردن این حالت، باید اپلیکیشن (Watch) را باز کرده و گزینه (My Watch) را انتخاب کنید. سپس با کمی اسکرول بر روی گزینه (Notification) کلیک کرده و (Notification Privacy) را غیرفعال کنید. سپس تمام این مراحل ذکر شده را در تنظیمات اپل واچ دنبال کنید.

توجه داشته باشید که باید تنظیمات اعلان تلفن همراه خود را با تنظیمات اعلان ساعت هوشمند مطابقت دهید. همچنین لازم به ذکر است که برای دریافت هشدارها و اعلان ها باید تلفن همراه خود را به اینترنت متصل کنید.

نقص فنی دارد

گاهی اوقات دلیل زنگ نزدن اپل واچ می تواند نقص فنی در ساعت یا گوشی باشد. در چنین مواقع و شرایطی باید ساعت هوشمند و تلفن همراه خود را ریستارت کنید. برای انجام این کار، دکمه کنار اپل واچ خود را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که نوار لغزنده ظاهر شد، آن را بکشید تا اپل واچ شما خاموش شود. چند ثانیه صبر کنید و دوباره ساعت هوشمند خود را روشن کنید.

لازم به ذکر است که راه اندازی مجدد اپل واچ به سری مدل های آن بستگی دارد. پس از راه اندازی مجدد و راه اندازی مجدد، تلفن همراه و ساعت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل زنگ نزدن اپل واچ حل شده است.

فعال کردن رمز عبور ساعت هوشمند یکی از دلایل زنگ نخوردن اپل واچ است

اگر ساعت شما دارای رمز عبور است، به همین دلیل اپل واچ شما زنگ نمی‌خورد. برای حل این مشکل، بهتر است رمز عبور اپل واچ خود را به طور موقت غیرفعال کنید. سپس نتیجه را بررسی کنید. برای غیرفعال کردن رمز عبور ساعت ابتدا وارد تنظیمات ساعت هوشمند شده و گزینه (Password) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه (Turn off password) کلیک کنید.

حالت آماده به کار (صفحه بیدار)

یکی دیگر از دلایل زنگ نخوردن اپل واچ این است که ویژگی Wake Screen خاموش است. هنگام دریافت تماس، صفحه نمایش اپل واچ به طور خودکار روشن نمی شود. بنابراین این کار از زنگ زدن ساعت اپل در هنگام دریافت تماس جلوگیری می کند. با فعال کردن قابلیت Wake Screen می توانید مشکل زنگ نزدن اپل واچ را حل کنید. پس از فعال کردن این ویژگی، هنگام دست دادن، صفحه ساعت روشن می شود.

برای تغییر تنظیمات ساعت هوشمند و فعال کردن قابلیت (Wake Screen)، اپلیکیشن Watch را در آیفون خود باز کنید و به تب (My Watch) بروید. از آنجا، (General) و سپس (Wake screen) را انتخاب کنید. می توانید این ویژگی را از تب (بالا بردن مچ دست) فعال کنید.

آپدیت ناموفق ساعت یکی از دلایل زنگ نخوردن اپل واچ است

اگر ساعت هوشمند خود را به آخرین نسخه به روز نکرده اید، ممکن است با مشکل زنگ نزدن اپل واچ مواجه شوید. در چنین شرایطی برای آپدیت اپل واچ خود باید وارد تنظیمات آیفون خود شده و گزینه (General) را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه (Software Update) کلیک کنید تا از وضعیت به روز رسانی ساعت هوشمند خود مطلع شوید. اگر ساعت شما نیاز به آپدیت داشته باشد، در این قسمت به شما اطلاع داده می شود.

تلفن و ساعت هماهنگ نیستند

ممکن است ساعت هوشمند و تلفن با یکدیگر همگام نباشند. برای اطمینان از سازگاری تلفن و ساعت هوشمند خود، قسمت تنظیمات را بررسی کنید. در واقع، مهمترین قدم برای اینکه بتوانید مکالمات آیفون خود را با اپل واچ مدیریت کنید، اتصال آیفون و اپل واچ به یکدیگر است.

عدم فعالیت (تشخیص مچ دست) یکی از دلایل زنگ نخوردن اپل واچ است

در برخی موارد، دلیل زنگ نزدن اپل واچ این است که ساعت نمی تواند مچ افراد را تشخیص دهد. این مورد شامل دلایل مختلفی مانند وجود خالکوبی روی پوست است. راه حل این مشکل فعال کردن حالت (Wrist Detection) است. برای فعال کردن این قابلیت به تنظیمات ساعت مراجعه کرده و گزینه (My watch) را پیدا کنید. سپس بر روی گزینه (General) و سپس بر روی گزینه (Wrist detection) کلیک کنید. در نهایت این قابلیت را فعال کنید. همچنین مطمئن شوید که ساعت به خوبی روی مچ شما قرار می گیرد.

نتیجه

  • ساعت های هوشمند آیفون به عنوان بهترین ساعت های موجود شناخته می شوند. در شرایط عادی هم مشکلی ندارند که تماس نگیرند.
  • گاهی ممکن است به دلیل تغییر در برخی عملکردهای گوشی یا ساعت، با مشکل زنگ نخوردن اپل واچ مواجه شوید که در مقاله به راهکارهای آن اشاره شده است.
  • اصولا این مشکل معمولا دلایل ساده ای دارد و می توانید با رعایت نکاتی مشکل زنگ نزدن اپل واچ را حل کنید. اگر راه حل های ذکر شده در این مقاله مشکل زنگ نخوردن ساعت هوشمند شما را حل نکرد، با یک متخصص مشورت کنید.