منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شارژ بی سیم معکوس چیست و چه زمانی در دسترس است؟

شارژ بی سیم معکوس چیست و چه زمانی در دسترس است؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شارژ بی سیم معکوس چیست و چه زمانی در دسترس است؟

اگرچه اپل نتوانست شارژ بی سیم معکوس را با آیفون 14 ارائه کند و از آن زمان زمان زیادی می گذرد، اما همچنان در تلاش است تا این شارژر را در آیفون توسعه دهد. اگر می خواهید با عملکرد و ویژگی های شارژ بی سیم معکوس در این مقاله آشنا شوید آنارماگوس با ما بمان.

اکنون مهندسان اپل در تلاشند تا علاوه بر ارائه شارژ بی سیم دو طرفه، نرم افزار خود را بهبود و ارتقا دهند.

شارژ آیفون دو طرفه

شارژ آیفون دو طرفه

شارژ بی سیم معکوس چیست؟

شارژ بی سیم دو طرفه که به عنوان شارژ بی سیم معکوس نیز شناخته می شود. این نوعی فناوری است که به کاربران آیفون اجازه می‌دهد تا گوشی هوشمند خود را با آن شارژ کنند و لوازم جانبی متصل را با استفاده از گوشی خود شارژ کنند.

جالب اینجاست که از زمان عرضه آیفون 12، برخی از سخت افزارهای مورد نیاز برای ایجاد شارژ بی سیم معکوس در آیفون تعبیه شده است. یعنی خانواده آیفون ۱۲ سخت افزار لازم برای شارژ بی سیم را داشتند اما این قابلیت برای آن ها تعریف نشده بود. لازم به ذکر است که با تلاش مهندسان اپل باید این عملکرد در آیفون ارائه شود.

اگر اکنون به مشخصات آیفون 12 نگاهی بیندازیم، می‌توانیم متوجه شویم که حتی بسته باتری آن نیز وجود دارد MagSafe اولین گام های اپل برای استفاده از شارژ بی سیم معکوس با این آیفون معرفی شد.

نحوه عملکرد شارژ دوطرفه

در آن زمان گفته می شد که اگر کابل لایتنینگ را به آیفون خود وصل کنید، می توانید برق را از آیفون به شارژر MagSafe برگردانید. از آنجایی که در آن زمان شارژ دو طرفه در دسترس نبود، اپل به طور مستقیم به شارژ بی سیم دو طرفه اشاره نکرد.

شارژ بی سیم معکوس چگونه کار می کند؟

شارژ بی سیم معکوس چگونه کار می کند؟

شارژ بی سیم دو طرفه داخلی به شارژ هر وسیله جانبی مجهز به Qi از طریق منبع تغذیه آیفون کمک می کند. به عنوان مثال، اگر AirPods شما شارژ نمی شود، می توانید آنها را به پشت آیفون خود متصل کرده و آنها را شارژ کنید.

در ماه ژانویه، مستقیماً اعلام شد که اپل و کنسرسیوم Wireless Power قصد دارند برای توسعه نسل بعدی استاندارد شارژ بی سیم Qi با یکدیگر همکاری کنند. شارژ مذکور بر اساس فناوری Mag Safe کار می کند. با تشکیل این مشارکت، اپل به توسعه و گسترش MagSafe و Qi ادامه خواهد داد که همچنین به ارائه فناوری شارژ بی سیم دو طرفه کمک می کند.

توسعه شارژ دو طرفه در آیفون ادامه دارد

در حالی که به نظر می رسد اپل به هدف خود رسیده است و به زودی شارژ بی سیم معکوس خود را به همان سبک آیفون ارائه خواهد کرد، تحقیقات نشان می دهد که این شرکت همیشه به دنبال اهداف بزرگتر است. اپل قصد دارد این شارژ دو طرفه را در آیفون از هر نظر توسعه و بهبود بخشد. به همین دلیل، او همچنان روی فناوری پیشرفته و عملکرد این شارژ بی سیم دو طرفه کار می کند.

بر اساس منابع موجود می توان دریافت که اپل قصد داشت فناوری شارژ معکوس را در آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس ارائه کند که این اتفاق نیفتاد. مهندسان اپل در حال حاضر روی این ویژگی کار می کنند تا شارژ بی سیم دو طرفه پیشرفته را به آیفون 2023 بیاورند.

اپل در حال کار بر روی سخت افزار ویژه ای است که برای ایجاد قابلیت شارژ دو طرفه نامیده می شود برق بی سیم که یکی از اساسی ترین موارد بارگذاری کیس محسوب می شود. این بدان معناست که کار بر روی این عنصر یکی از گام های اصلی برای دستیابی به شارژ بی سیم دو طرفه است.

مهمترین نکته ای که در این نوع شارژ باید در نظر گرفت، مدیریت سرعت شارژ (مانند اتلاف گرما و راندمان شارژ) بین آیفون و لوازم جانبی مورد نظر است.

رابط کاربری شارژ بی‌سیم معکوس آیفون

اپل علاوه بر توسعه فناوری شارژ دوطرفه فوق، در حال کار بر روی یک رابط کاربری مناسب برای این ویژگی است. درست همانطور که با شارژرها و لوازم جانبی MagSafe انجام داد، اکنون به دنبال ساخت است رابط کاربری انیمه و جلوه های صوتی برای استفاده از شارژر بی سیم معکوس مناسب هستند.

به نظر می‌رسد انیمیشن پیش‌بینی‌شده آموزش‌های لازم را در مورد نحوه استفاده از بوت جدید به کاربران ارائه می‌دهد و جلوه‌های صوتی نیز در مورد زمان استفاده از این ویژگی ارتباط برقرار می‌کند.

در حالی که ممکن است اپل بار دیگر معرفی شارژ بی سیم معکوس را به تعویق بیاندازد یا آن را به طور کلی لغو کند، باید تا زمان رونمایی از محصولات خود صبر کنیم تا واقعیت را ببینیم. یکی از دلایلی که ارائه این قابلیت را دشوار می کند، عدم توانایی در کنترل گرما و سرعت شارژ ثابت است.

اگر برنامه ریزی می کنید اینترنت Wi-Fi 6E در آیفون 15 یا شایعات آیفون 2023 درباره اپل بیشتر بدانید، مطالب مرتبط را ببینید.