منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شایعات، طراحی و مشخصات آیفون SE 4 در سال 2023

شایعات، طراحی و مشخصات آیفون SE 4 در سال 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شایعات، طراحی و مشخصات آیفون SE 4 در سال 2023

اپل آیفون SE 4 را در سال 2023 معرفی خواهد کرد و شایعات به آن اشاره می کنند طراحی کاملاً جدیدی با الهام از آیفون XR خواهد داشت. Jon Prosser همچنین در گزارشی اعلام کرد که آیفون SE 4 با طراحی مشابه آیفون XR و در رنگ های مشکی، ستاره ای و قرمز عرضه خواهد شد. همچنین چند رندر جدید برای به نمایش گذاشتن طراحی وجود دارد.

در حال حاضر آیفون SE این گوشی همان طراحی آیفون 8 را دارد که شامل صفحه نمایش 4.7 اینچی، دکمه هوم و حاشیه های عریض در بالا و پایین است. قیمت مقرون به صرفه آن نیز راه خوبی برای ورود افراد به اکوسیستم اپل است. از طرفی دیگر طرح قدیمی آن در بین خریداران محبوبیتی ندارد.

به گفته Jon Prosser، آیفون SE 4 دارای فرم فاکتور آیفون XR خواهد بود. اپل اولین بار در سال 2018 آیفون XR را به عنوان گزینه ای مقرون به صرفه تر در کنار آیفون XS معرفی کرد. آیفون XS مکس معرفی کرد.

طراحی آیفون XR شامل صفحه نمایش LCD 6.1 اینچی بدون دکمه هوم، حاشیه های باریک و Face ID است. با این حال، مشخص نیست که آیا آیفون SE 4 دارای Face ID خواهد بود یا خیر. اپل می تواند Face ID را با Touch ID روی دکمه کناری آیفون جایگزین کند تا کمی در دسترس تر باشد. اگر اپل از استراتژی معمول خود پیروی کند، باید شاهد یک پردازنده مدرن سری A در آیفون SE باشیم.

این مقالات را نیز بخوانید:

علاوه بر این، Prosser رندرهایی از iPhone SE 4 طراحی شده توسط Ian Zelbo را به اشتراک گذاشت. همانطور که می بینید این رندرها شباهت زیادی به آیفون XR دارند و قابل تشخیص نیستند.

رندرهای آیفون SE 4
رندرهای آیفون SE 4

نتیجه

در سال های اخیر، آیفون SE به سختی در بازار فروخته می شد. در حالی که زمانی یک گزینه مقرون به صرفه و عالی برای طرفداران دکمه هوم آیفون و کسانی بود که برای اولین بار قصد خرید آیفون را داشتند. اما استراتژی اپل برای نگه داشتن آیفون های قدیمی در خط تولید این است که آن دستگاه های قدیمی را در قیمت پایین تری نگه دارد و قیمت آیفون SE 4 را اندکی افزایش دهد.