منو سایت

عمر باتری Apple Watch Ultra و همیشه روشن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عمر باتری Apple Watch Ultra و همیشه روشن

اگر به تازگی یک Apple Watch Ultra خریداری کرده اید یا اگر اپل واچ دارید و آن را به WatchOS 9 به روز کرده اید، بهتر است به این مقاله مراجعه کنید. آنارماگوس با ما همراه باشید تا درباره ویژگی جدید طراحی شده برای باتری Apple Watch Ultra یا watchOS 9 بیشتر بدانید.

در چهار نسخه اول اپل واچ، ساعت معروف اپل همیشه نمی توانست روشن شود و در هر لحظه مانند یک ساعت معمولی زمان را نشان دهد. از زمان عرضه اپل واچ سری 5، این مشکل اکنون حل شده است اپل واچ اولترا همیشه زمان صحیح را نشان می دهد، حتی زمانی که خاموش باشد.

اپل واچ قبل از تمام شدن باتری

به طور معمول و به طور سنتی، اپل واچ می تواند در هر یک از سه حالت زیر باشد، زمانی که باتری هنوز شارژ است و تخلیه نشده است:

  1. معمولاً خاموش است و عملکردی را نشان نمی دهد.
  2. کاملا واضح است.
  3. در حالت نیروی پشتیبان قرار دارد و بنابراین می تواند زمان را نشان دهد.

نکته: نیروی پشتیبان حالتی بین خاموش و روشن است و برای نشان دادن زمان باید دکمه ساعت را فشار دهید. در واقع در این حالت اپل واچ کاملا خاموش است و هیچ عملکردی را نمی تواند انجام دهد اما زمان را نشان می دهد.

در ماه سپتامبر، اپل واچ اولترا، با باتری با دو برابر قدرت، وارد خط تولید اپل شد. حالت ذخیره انرژی در باتری اپل واچ اولترا معنای خود را تغییر داده است.

لازم به ذکر است که Apple Watch Ultra حالت Power Reserve را در زمان خاموش بودن ساعت ارائه نمی دهد. یکی از دلایل این امر می تواند عمر باتری 36 ساعته باشد که طبیعتاً بسیار بهتر از عمر باتری 18 ساعته اپل واچ سری و SE است.

ویژگی های باتری اپل واچ اولترا

ویژگی های باتری اپل واچ اولترا

اپل واچ اولترا قبل از تمام شدن باتری

اپل واچ اولترا می تواند در یکی از دو حالت قبل از تخلیه کامل باتری باشد:

  1. اپل واچ کاملاً روشن است.
  2. در حالت نیروی پشتیبان قرار دارد و فقط قادر به نمایش زمان است.

می توانید با مقایسه اپل واچ معمولی و اپل واچ اولترا به این موضوع پی ببرید چه در اپل واچ جدید، هرگز حالت کاملا خاموش و غیر فعال نخواهیم داشت. یعنی حالت خاموش شدن دستی حذف شده نه حالت Power Reserve!

نکته: Apple Watch Ultra را می توان به صورت دستی خاموش کرد، اما همچنان زمان فعلی را نشان می دهد. به عبارت دیگر، این حالت خاموش نیز به نوعی به Power Reserve تبدیل شده است. برای این کار، زمانی که ساعت کاملا خاموش است، می توانید کرونومتر دیجیتال را به آرامی فشار دهید و زمان دقیق را ببینید.

باتری اپل واچ اولترا به طور کامل تخلیه می شود

بنابراین، تنها راه خاموش کردن ساعت، تخلیه کامل باتری اپل واچ اولترا است که البته چندین روز طول می کشد. طراحی این گجت پوشیدنی اپل به گونه ای است که حتی زمانی که باتری کاملا خالی می شود، باز هم زمان را برای مدت کوتاهی نشان می دهد و این یکی از مزیت های بزرگ آن نسبت به سایر نسخه های اپل واچ است.

برخی گزارش ها به این موضوع اشاره دارد سیستم عامل OS 9 ساعت همین ویژگی را در سایر ساعت های اپل ایجاد می کند.

این اولین بار نیست که اپل محصولی تولید می کند که حتی در حالت خاموش هم کار می کند. این شرکت قبلاً این ویژگی را در آیفون ایجاد کرده بود. به این ترتیب آیفون در هنگام خاموش شدن با استفاده از برنامه مقداری باتری کاربر را ذخیره می کند پیدا کردن من می تواند دستگاه گم شده شما را پیدا کند.

عملکرد دکمه عمل در اپل واچ اولترا

عملکرد دکمه عمل در اپل واچ اولترا

ما هنوز اطلاعات دقیقی در مورد نحوه عملکرد این ساعت و WatchOS 9 نداریم، اما اینکه باتری اپل واچ اولترا به گونه ای طراحی شده است که حتی در زمان خالی بودن نیز زمان را به کاربر نشان دهد از مهم ترین ویژگی های آن است.

لازم به ذکر است که اپل موفق شد امکان ضبط ورزش در فضای باز با استفاده از GPS در Apple Watch Ultra، Apple Watch Series 8 و SE (نسل دوم).

برای امکانات کامل اپل واچ اولترا مقاله مرتبط را ببینید.