منو سایت

عکاسی فرمان صوتی آیفون – وبلاگ Sibup

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عکاسی فرمان صوتی آیفون - وبلاگ Sibup

در این پست قصد داریم یک سری ترفندهای هیجان انگیز و جذاب از سری ترفندهای آیفون را بیاموزیم. یکی از این ترفندها عکس گرفتن با هندزفری آیفون است! دوربین را دور از خود قرار دهید و فقط با یک فرمان صوتی عکس بگیرید. برای مشاهده این ترفند و سایر ترفندهای مفید برای iOS 14 تا انتها با ما همراه باشید.

ابتدا نگاهی ویژه به دکمه بی صدا که در کنار دکمه های آیفون و ولوم قرار گرفته است می اندازیم. همانطور که می دانید با سایلنت کردن آیفون، تمامی صداها و نوتیفیکیشن های گوشی بی صدا می شوند.

اما شاید شما آیفون خود را در این حالت قرار داده اید تا صداهای مزاحم را خاموش کنید. در عین حال، می‌خواهید اعلان‌های افراد خاص همچنان برای شما به صدا درآید. برای انجام این کار، آن افراد را از لیست مخاطبین انتخاب کرده و روی ویرایش کلیک کنید.

در قسمت Melody and Text Tone در بالای لیست گزینه ای به نام Emergency Bypass وجود دارد که با فعال کردن آن می توانید مشخص کنید که اعلان های ویژه این افراد حتی در حالت بی صدا نیز به صدا درآید.

اما عکاسی فرمان صوتی آیفون

علاوه بر سیری، آیفون یک دستیار صوتی کوتاه و کاربردی به نام Voice Control دارد. می توانید از این دستیار دستورات ساده و سیستمی را حتی بدون اینترنت بخواهید. برای فعال کردن آن، به بخش Accessibility در تنظیمات بروید و سپس کنترل صوتی را فعال کنید.

در کنار دستوراتی که به صورت پیش فرض تعریف شده اند، گزینه Customize Commands را انتخاب کنید تا دستورات خود را ایجاد کنید.

سپس از بالای لیست گزینه Create New Command را انتخاب کنید.

در مرحله بعد کلمه ای را که می خواهید دستور شما اجرا شود در قسمت Phrase تایپ کنید.

در این بخش شما انتخاب می‌کنید که چه دستوری را اجرا کنید، مثلاً با گفتن کلمه پنیر. Action را انتخاب کنید.

حال از بین سه گزینه Run Custom Gesture را انتخاب کنید. در این مرحله شما انتخاب می کنید که کدام دستور لمس و حرکت روی صفحه اجرا شود. برای مثال، می‌توانید بزرگنمایی، اسکرول یا لمس قسمت خاصی از صفحه را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر می بینید، ما انتخاب می کنیم که قسمتی را که شاتر دوربین باید در آن قرار گیرد، لمس کنیم. سپس گزینه Stop را انتخاب می کنیم. پس از تعریف عملیات مورد نظر، آن را ذخیره کرده و اکنون به سراغ دوربین بروید.

حالا بعد از گفتن کلمه پنیر می بینیم که شاتر دوربین فعال شده و شروع به عکس گرفتن می کند.

آموزش تصویری عکاسی صوتی آیفون و بقیه آموزش ها را می توانید در این مقاله مشاهده کنید.

در زیر به طور خلاصه به سایر دروس این ویدیو اشاره می کنیم.

برای حذف عبارتی از متنی که نوشته اید، می توانید با تکان دادن سریع گوشی آن را حذف کنید. (لغو)

برای فعال کردن این قابلیت، گزینه Shake to Undo را از Accessibility و سپس Touch را فعال کنید.

شما آیفون را به دوستتان می دهید تا به عکس یا هر چیز دیگری نگاه کند، اما نمی خواهید او کار اضافی انجام دهد.

از Accessibility به Guided Access رفته و برای این گزینه رمز عبور انتخاب کنید.

حال با سه بار فشار دادن متوالی دکمه هوم و انتخاب Guided Access در هر اپلیکیشنی می توان این محدودیت را فعال کرد. و برای غیرفعال کردن آن کافیست دکمه هوم را سه بار فشار دهید. قفل آیفون را با وارد کردن رمز عبور تعریف شده باز کنید.

ویرایش اسکرین شات آسان تر از نوشیدن آب است!

پس از گرفتن اسکرین شات، بلافاصله آن را از گوشه صفحه انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه می توانید اشکالی مانند فلش و ابزارهایی مانند ذره بین را روی عکس اعمال کنید. همچنین می توانید گوشه عکس را زیرنویس کنید یا روی آن متن بنویسید.

اگر از لرزش های آیفون خسته شده اید، خودتان را بسازید!

برای ایجاد لرزش با ضربان دلخواه، از منوی Ringtone به Vibration رفته و Create New Vibration را انتخاب کنید. اکنون می توانید با لمس صفحه و ضربه های کوتاه یا طولانی، ریتم لرزش خود را ایجاد کنید. سپس آن را ذخیره کرده و برای مخاطبین خاص یا برای همه تنظیم کنید.

با موسیقی اطراف خود آشنا شوید!

اپل سرویس Shazam را خرید و هسته آن را در سیستم عامل iOS قرار داد. برای شناسایی موسیقی در حال پخش در موسیقی پس زمینه، فقط گزینه آن را در مرکز کنترل قرار دهید. برای در دسترس قرار دادن این گزینه، مطابق تصویر از منوی Control Center کار کنید.