منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون تا سال 2025 به تعویق افتاده است

فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون تا سال 2025 به تعویق افتاده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فیس آیدی زیر نمایشگر آیفون تا سال 2025 به تعویق افتاده است

به تازگی راس یانگ این تحلیلگر سرشناس فناوری در پی شایعات قبلی درباره Face ID زیر صفحه نمایش آیفون، این موضوع را اعلام کرد این فناوری جدید به دلیل مشکلات فنی در آیفون 15 موجود نخواهد بود و باید منتظر عرضه آن همراه با آیفون 17 باشیم.

از آنجایی که اپل همیشه محافظه کارانه عمل می کند و فناوری های نوظهور در گوشی های اندرویدی را پس از چند سال و پس از تحقیقات و آزمایش های فراوان به آیفون منتقل می کند، دور از انتظار نیست که با کمی تاخیر شاهد این انتقال باشیم. شناسه چهره بیایید زیر صفحه نمایش آیفون را نگاه کنیم و این خبر جدید منطقی و واقعی به نظر می رسد.

از زمانی که اپل ناچ Face ID را با آیفون X معرفی کرد، شایعاتی مبنی بر اینکه اپل می خواهد فناوری بیومتریک را زیر نمایشگر آیفون پنهان کند، منتشر شد. اخیرا نیز این شایعات در مورد آیفون 15 پرو وجود داشت، اما بیشتر انتظار داشتند که این ویژگی با آیفون 16 پرو ارائه شود.

راه اندازی Face ID زیر نمایشگر آیفون 17

فیس آیدی زیر صفحه نمایش آیفون 17

فیس آیدی زیر صفحه نمایش آیفون 17

در توییتی که اخیرا توسط راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش اپل منتشر شد، او این ادعا را مطرح کرد ما باید خیلی خوش شانس باشیم که قبل از معرفی آیفون 17، فناوری Face ID را زیر نمایشگر ببینیم. با توجه به سابقه راس یانگ در انتشار اطلاعات در مورد محصولات آینده، به احتمال زیاد این خبر درست است و ما حداقل دو سال با این فناوری فاصله داریم.

از این رو، آیفون 17 پرو اولین آیفونی است که Face ID در زیر نمایشگر پنهان شده است. البته همچنان شاهد حفره ای برای دوربین سلفی در نمایشگر خواهیم بود. از آنجایی که دوربین های زیر نمایشگر از کیفیت ایده آلی برخوردار نیستند، مشخص نیست اپل چه زمانی به این فناوری روی خواهد آورد. با توجه به رویکرد محافظه کارانه اپل به فناوری جدید، فناوری دوربین زیر نمایشگر ممکن است تا 4 یا 5 سال دیگر راه خود را به آیفون باز نکند.

در حال حاضر انتظار می رود انتقال Face ID زیر نمایشگر آیفون به دلیل آن باشد مشکلات ساخت سنسور باید حداقل تا سال 2025 و حتی یک سال بعد از آن به تعویق بیفتد.

تغییرات در آیفون 15

سال آینده در سریال آیفون 15 او با ناچ خداحافظی می کند و آنها میزبان هستند جزیره ای پویا برای مطالعه خبر در این زمینه می توانید بر روی مطلب مرتبط کلیک کنید. هنوز مشخص نیست که Dynamic Island با انتقال Face ID به پایین صفحه آیفون حذف خواهد شد یا به وجود خود ادامه خواهد داد.

سایر تغییرات این سری باید به لایتنینگ تغییر یابد پورت USB-C وی خاطرنشان کرد: البته این تغییر به دلیل فشارها و قوانین جدید اتحادیه اروپا اجرایی شد. شایعاتی مبنی بر عرضه مدل اولترا نیز به گوش می رسد، اما مشخص نیست که شاهد عرضه این مدل در کنار سری آیفون 15 یا آیفون 16 باشیم.