منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قابلیت Web Push و ارسال Push Notification در iOS 16.4 | انارماگ

قابلیت Web Push و ارسال Push Notification در iOS 16.4 | انارماگ

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قابلیت Web Push و ارسال Push Notification در iOS 16.4 | انارماگ

اگر به اخبار اپل یا توسعه دهندگان اپل علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم جزئیات ارسال پوش نوتیفیکیشن در iOS 16.4 را در این مقاله از آنارماگوس دنبال می کنم.

ویژگی های به روز رسانی iOS 16.4

نسخه بتا iOS 16.4 و iPad OS 16.4 منتشر شد. یکی از مهم ترین ویژگی های این نسخه ارائه پوش نوتیفیکیشن به اپلیکیشن های تحت وب برای توسعه دهندگان و کاربران است. این ویژگی قرار بود در ماه ژوئن به iOS 16 اضافه شود، اما تا کنون طول کشید.

همچنین در این نسخه جدید امکانات دیگری مانند شکلک های بیشتر و به روز رسانی صفحه کلید به زبان های مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرد.

انتشار نسخه بتای iOS 16.4 با قابلیت ارسال پوش نوتیفیکیشن

انتشار نسخه بتای iOS 16.4 با قابلیت ارسال پوش نوتیفیکیشن

لازم به ذکر است که از زمان تولید آیفون، کاربران قادر به دسترسی به برنامه های تحت وب در دستگاه های مختلف بوده اند. آنها قادر به انجام این کار با بازدید از یک وب سایت، راه اندازی منوی اشتراک گذاری، یا کلیک کردن روی گزینه افزودن به صفحه اصلی. با استفاده از این قابلیت می‌توانند میانبرهایی را از وب‌سایت مذکور به صفحه اصلی خود اضافه کنند، اما نمی‌توانند اعلان ارسال کنند یا آنها را ببینند.

قابلیت Web Push برای ارسال اعلان های هدفمند

در سال 2022، قابلیتی به نام Web Push برای برنامه های وب در iOS 16.4 در انجمن جهانی توسعه دهندگان معرفی شد. این ویژگی همانند میزبانی وب بر اساس استانداردهای W3C است که در سافاری 6.1 موجود در macOS Ventura تهیه شده بود.

در حال حاضر، اپل ویژگی Web Push را به برنامه‌های وب در صفحه اصلی اضافه کرده است تا زمانی که کاربر از پنجره بازشو سیستم استفاده می‌کند، توسعه‌دهندگان بتوانند اعلان‌های هدفمند را برای آنها ارسال کنند.

به عنوان مثال، می توانید روی گزینه subscribe برنامه تحت وب مورد نظر کلیک کنید و سپس مانند هر برنامه بومی دیگری، کاربر می تواند این موارد را در تنظیمات اعلان (مانند سایر اعلان ها).

نکته: به گفته اپل، توسعه دهندگان برای استفاده از ویژگی فشار وب، نیازی به عضویت در برنامه توسعه دهندگان اپل ندارند، بلکه فقط برای URL های .push.apple.com. برای صدور مجوز

لازم به ذکر است که برنامه های تحت وب در iOS 16.1 مانند تمامی برنامه های بومی موجود از نمادی برای نماد بومی بهره می برند. این آیکون به شکل اعداد قرمز رنگی است که در گوشه سمت راست آیکون برنامه مربوطه ظاهر می شود و نشان دهنده اعلان عدم بررسی برنامه وب است.

iOS 16.4 بتا و قابلیت Web Push

iOS 16.4 بتا و قابلیت Web Push

با این آپدیت جدید، سافاری دیگر تنها مرورگر موجود در iOS 16.4 نیست که امکان افزودن برنامه های وب به صفحه اصلی کاربران را می دهد، زیرا اپل اعلام کرده است که مرورگرهای شخص ثالث نیز از این ویژگی برخوردار خواهند شد.

نکته: قابلیت پوش نوتیفیکیشن نیز در iPadOS 16.4 در دسترس کاربران است.

اگر از ویژگی های ارائه شده در آپدیت iOS 16.2 اطلاعی ندارید، می توانید در مورد این ویژگی ها در ادامه مطلب بخوانید iOS 16.2روی لینک مربوطه کلیک کنید.