منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لولای تاشو آیفون و پتنت جدید اپل در طراحی پیچیده آن

لولای تاشو آیفون و پتنت جدید اپل در طراحی پیچیده آن

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لولای تاشو آیفون و پتنت جدید اپل در طراحی پیچیده آن

پتنت جدید اپل که به تازگی فاش شده است، تکمیل طراحی لولای تاشو آیفون و پیچیدگی لولاهای ثبت شده مورد استفاده در آن دستگاه و iPad و MacBook Pro را نشان می دهد. آنارماگوس این مقاله به بررسی این درخواست ثبت اختراع می پردازد.

وقتی به آیفون، آی‌پد یا حتی مک‌بوک پرو تاشو نگاه می‌کنیم، لولای آن بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما در واقع اجزای داخلی به کار رفته در آن پیچیده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم. اپل همچنین از یک شبکه به هم پیوسته چرخ دنده در آیفون تاشو آینده استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش‌ها، در طراحی‌های قبلی اپل برای لولای آیفون تاشو، حداکثر سه تا چهار دنده کوچک حول یک دنده بزرگ‌تر می‌چرخیدند. اکنون اپل با پتنت جدید خود با عنوان “لولاهای مورد استفاده در نمایشگرهای تاشو” تصمیم گرفته است از 4 جفت چرخ دنده کوچک استفاده کند که با 6 قطعه ثابت همراه شده اند.

یک توری قفل کننده از چرخ دنده ها در لولای آیفون تاشو

یک توری قفل کننده از چرخ دنده ها در لولای آیفون تاشو

اظهارات اپل در مورد لولای تاشو آیفون

اپل می گوید:

اگرچه یک صفحه نمایش تاشو از قطعاتی تشکیل شده است که توسط یک لولا به هم متصل شده اند، همان لولا را می توان از یک سری اتصالات نیز ایجاد کرد. این پیوندها همچنین می توانند توسط مجموعه ای از عناصر به هم پیوسته تشکیل شوند.

علاوه بر این، اپل از پین هایی استفاده کرده است که به چرخش دستگاه در جهات مختلف همراه با چرخ دنده هایی که باعث حرکت لولا می شوند کمک می کند.

روش کار این پتنت به این صورت است که لینک هایی که لولای تاشو آیفون را تشکیل می دهند دارای هلالی هستند که پین ​​ها را احاطه کرده اند. با تا کردن دستگاه، پین ها در امتداد هلال های طراحی شده حرکت می کنند و در نتیجه چرخش نرمی ایجاد می شود نمایشگر آیفون خواهد بود.

طراحی دیگری از اپل برای لولای انحصاری آیفون تاشو

طراحی دیگری از اپل برای لولای انحصاری آیفون تاشو

طرح دیگری از این اختراع اپل 4 دنده متوالی را نشان می دهد که به طور مستقیم درگیر می شوند. نمایی از این پلان را در بالا مشاهده می کنید.

اپل می گوید:

پیوندهای چرخ دنده همچنین می توانند از عناصر کوچکتری تشکیل شوند که در مجاورت یکدیگر می چرخند. در واقع هماهنگی چرخش لولای مشترک با چرخاندن مجموعه ای از چرخ دنده های کوچکتر که بین دنده اول و آخر ردیف قرار دارند انجام می شود.

حق ثبت اختراع اپل در لولای خودش

با توجه به مطالب گفته شده کاملا مشخص است که اپل از استفاده از یک یا دو لولا بزرگ فاصله گرفت و به سراغ عناصر و اجزای کوچکتر رفت تا آیفون تاشو خود را بسازد. این پتنت تازه فاش شده بسیار دشوارتر و پیچیده تر از پتنت قبلی است و باید منتظر ماند و دید اپل چه می کند.

لازم به ذکر است طراحی اصلی لولا تاشو برای آیفون و آیپد بود، اما این طراحی جدید از همه دستگاه‌ها از بزرگ تا کوچک پشتیبانی می‌کند.

اپل می گوید:

پتنت جدید می تواند در تلفن های همراه، تبلت ها، رایانه های شخصی تبلت، رایانه های رومیزی، نمایشگرها، پوشیدنی ها، ساعت های مچی و موارد دیگر استفاده شود و محدود به ارائه دستگاه های بزرگ و کوچک نخواهد بود.

بدیهی است که پتنت ها همیشه برای پشتیبانی از دستگاه های مختلف ارائه می شوند. طراحی جدید اپل در قسمت لولای تاشو آیفون به نوعی توسعه طراحی اصلی و گذشته اپل است و به همین دلیل اپل در حال انجام تحقیقات بیشتر روی این فناوری است.

پتنت جدید اپل برای لولای تاشو آیفون

پتنت جدید اپل برای لولای تاشو آیفون

درخواست ثبت اختراع جدید اپل به 10 مخترع مرتبط است. یکی از این افراد بردلی جی است. همل که زمانی لولاهای اصطکاکی را اختراع کرد. همچنین نام کوین ام رابینسون که دستی در مکانیزم لولای مک پرو دارد نیز در بین این 10 نفر دیده می شود.

شایعاتی در مورد آی پد تاشو و مک بوک پرو

شایعات زیادی در مورد آیفون تاشو اپل شنیده می شد و تا مدت ها گفته می شد که اپل روی این محصول تمرکز کرده است، اما اخیرا شایعاتی منتشر شده که اپل قصد دارد روی آی پد تاشو و مک بوک پرو نیز کار کند.

لولای آیفون تاشو به یک موضوع بحث برانگیز برای اپل تبدیل شده است و این واقعیت است که اپل لولای خود را در دستگاه ها توسعه داده است. آی پد و مک بوک پرو ادامه می دهد و نشان می دهد که اپل بالاخره به محصولی جذاب خواهد رسید.

در صورت تمایل جزئیات آیفون تاشو اپل برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مرتبط مراجعه کنید.