منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ترکی به شما معرفی می کنیم

ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ترکی به شما معرفی می کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ترکی به شما معرفی می کنیم

300x250 - inPost

برای زندگی در ترکیه باید زبان رسمی آن کشور را بدانید. اپلیکیشن آموزش زبان ترکی روشی مفید برای این کار است. استفاده از این برنامه به خصوص برای افرادی که قادر به شرکت در کلاس نیستند بسیار مفید خواهد بود. آموزش زبان رسمی این کشور از طریق استفاده از این اپلیکیشن ها می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت زندگی در ترکیه داشته باشد. زیرا اولین و مهمترین عامل برای مهاجران در هر کشوری از جمله ترکیه، ارتباط با ساکنین آن است.

این امر مستلزم آموزش و یادگیری زبان رسمی آن کشور نیز می باشد. در واقع، زندگی بدون تسلط کافی به زبان رسمی ترکی بسیار دشوار خواهد بود. اگر شما نیز علاقه مند به مهاجرت به ترکیه هستید و زمان کافی برای شرکت در دوره های آموزشی را ندارید با ما همراه باشید. در زیر بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی در استانبول را به شما معرفی می کنیم.

ما بهترین برنامه را برای یادگیری ترکی به شما معرفی می کنیم

یادگیری زبان می تواند یکی از مفیدترین و کاربردی ترین تجربیات هر فردی در زندگی اش باشد. یادگیری زبان یک راه موثر برای برقراری ارتباط با مردم کشورهای دیگر است. در عین حال می توانید با فرهنگ، آداب و رسوم، هنر، تاریخ و تمدن این کشور آشنا شوید. در بین زبان های مختلف برای تحصیل، آموزش زبان ترکی در استانبول برای علاقه مندان به فرهنگ و تاریخ این کشور مهم تلقی می شود. دانستن واژگان و نکات گرامری این زبان می تواند در برقراری ارتباط با ساکنان این کشور بسیار مفید باشد. به خصوص برای افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، یادگیری زبان ترکی اولین قدم برای مهاجرت آنها خواهد بود.

کسب تجربه بهتر از زندگی در ترکیه یا حتی گردشگری و سفر در این کشور مستلزم یادگیری زبان ترکی است. این را می توان از راه های مختلف به دست آورد. یکی از روش های مفید در این زمینه، یادگیری از طریق اپلیکیشن های معرفی شده برای یادگیری این زبان است. برای افرادی که به دلیل مشغله کاری وقت کافی برای حضور در کلاس های مدرسه ندارند، این روش بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. در زیر به معرفی برخی از این اپلیکیشن ها و نکات کاربردی آن ها می پردازیم.

برنامه Busuu

این اپلیکیشن را می توان به عنوان یک برنامه آموزشی ویژه برای گردشگران معرفی کرد. دوره های آموزشی ارائه شده در این برنامه به طور خاص برای سفر به ترکیه طراحی شده است. تمامی اصطلاحات و کلمات مورد نیاز گردشگران برای برقراری ارتباط با دیگران در این اپلیکیشن ارائه شده است. شرایطی مانند درخواست آدرس، گرفتن تاکسی، سفارش غذا از رستوران، رزرو هتل و بسیاری موارد دیگر در این اپلیکیشن آموزش زبان ترکی گنجانده شده است.

اپلیکیشن Mondly

ویژگی اصلی این اپلیکیشن تقویت چهار مهارت اساسی در آموزش زبان است. علاوه بر این با استفاده از این اپلیکیشن آموزش زبان ترکی می توانید پیشرفت تحصیلی خود را ارزیابی کنید. به این معنا که هر کاربر با توجه به پیشرفت یادگیری و امتیازات کسب شده می تواند برای خود جایگاهی در جدول رتبه بندی کسب کند. در اپلیکیشن مندلی می توانید مهارت های اولیه زبان ترکی استانبولی را در مدت 10 روز بیاموزید. اگرچه استفاده از این اپلیکیشن رایگان است، اما می توانید با پرداخت هزینه اشتراک ماهانه از دوره ها و امکانات بیشتر این اپلیکیشن استفاده کنید.

آموزش برنامه ترکی

این اپلیکیشن علاوه بر زبان ترکی، زبان های رایج دیگری را نیز در محتوای آموزشی خود گنجانده است. یکی از نکات مهم استفاده از این اپلیکیشن عدم استفاده از زبان فارسی در برنامه آموزشی آن است. در واقع این اپلیکیشن می تواند گزینه مفیدی برای افراد آشنا به زبان انگلیسی باشد. زیرا باید زبان ترکی را به زبان انگلیسی یاد بگیرید.

برنامه Babbel

این اپلیکیشن با استفاده از روش های مختلف امکان یادگیری زبان ترکی استانبولی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. گرامر ترکی استانبولی، نحوه صحبت و نحوه صحیح تلفظ کلمات از جمله مواردی است که در این اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی گنجانده شده است. تشخیص صدا و بررسی تلفظ صحیح کلمات از دیگر نقاط قوت این اپلیکیشن است. بنابراین در قالب این اپلیکیشن می توانید به راحتی و بدون حضور فرد دیگری مهارت خود را در این زبان ارتقا دهید.

اپلیکیشن Memrise

این اپلیکیشن زبان ترکی استانبولی را در قالب پازل و بازی های مختلف آموزش می دهد. این ویژگی باعث افزایش انگیزه شده و از خسته شدن کاربر در حین آموزش جلوگیری می کند. اپلیکیشن Mamraiz برای یادگیری قواعد دستور زبان ترکی، گسترش دایره لغات و تلفظ صحیح کلمات مفید خواهد بود. در این نرم افزار تاکید اصلی بر افزایش دایره لغات کاربران است. در مرحله بعد قواعد گرامر را آموزش می دهد. می توانید از دوره های آموزشی با این نرم افزار به صورت آفلاین استفاده کنید. استفاده از این برنامه رایگان است، اما برای استفاده بیشتر از امکانات و امکانات این برنامه باید هزینه اشتراک ماهانه پرداخت کنید.

اپلیکیشن Duolingo

Duolingo یکی از برنامه های جامع و به روز آموزش زبان ترکی در استانبول است. در این اپلیکیشن ضمن یادگیری زبان ترکی می توانید چندین زبان دیگر را نیز یاد بگیرید. اساس طراحی این برنامه یادگیری از طریق تکرار و محتوای تصویری است. به عنوان مثال برای یادگیری یک کلمه خاص، آن کلمه در قالب تصاویر و جملات زیادی به شما آموزش داده می شود. علاوه بر این، در طی چندین جلسه، آن کلمه خاص از طریق بازی برای کاربر بررسی می شود. تکرار و تمرین کلمات جلسه قبل در محتوای آموزشی این برنامه گنجانده شده است.

این نرم افزار اصطلاحات و جملات مفیدی را برای موقعیت های مختلف سفر مانند رزرو هتل، احوالپرسی، آدرس پرسیدن و هزاران مورد کاربردی دیگر به شما آموزش می دهد. بنابراین، برای افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، Duolingo می تواند گزینه مفیدی برای بهبود مهارت های زبانی باشد. این اپلیکیشن جایگزین مناسبی برای اپلیکیشن Mamreez است. مزیت Duolingo نسبت به Mamreez آموزش حرفه ای تر دستور زبان ترکی است.

کاربرد زمین ترکیه

Turkish Land اپلیکیشنی با ترجمه فارسی برای یادگیری زبان ترکی zabat است. این برنامه یادگیری زبان ترکی به عنوان یک مطالعه خودآموز برای یادگیری سریع و تقویت گرامر شما کار می کند. آموزش گام به گام و آسان گرامر ترکی، تنوع زیاد مکالمه با فایل های صوتی و ترجمه، افزایش دایره لغات و جملات تمرینی و سهولت استفاده در هر زمان و مکان از ویژگی های قابل توجه این اپلیکیشن است.

اپلیکیشن Italki

Italki یک برنامه منحصر به فرد برای جستجوی معلمان زبان در سراسر جهان است. آموزش هر زبانی همچنین زمینه ای را که برای آموزش آن نیاز دارید در نظر می گیرد. به این معنی که با توجه به نیاز کاربر به آموزش در یک زمینه خاص مانند گرامر یا مکالمه، لیستی از اساتید آموزش زبان ارائه می شود. به این ترتیب کاربر می تواند دوره مورد نظر را مطالعه کند. ایتالکی یک اپلیکیشن رایگان است اما معلمانی که در آن ثبت نام کرده اند مبلغی را به عنوان هزینه ارائه خدمات آموزشی دریافت می کنند.

برنامه Turkishclass 101

در این اپلیکیشن با استفاده از فایل های صوتی و تصویری اصطلاحات و لغات ترکی به کاربر آموزش داده می شود. مدت زمان این فایل ها از 3 تا 15 دقیقه می باشد. پس از آموزش تمرینات در قالب این فایل ها ارائه می شود. کاربران می توانند با توجه به آموزش انجام شده در هر فایل به این تمرین ها پاسخ دهند. نسخه موبایل این اپلیکیشن رایگان نیست و با پرداخت اشتراک ماهانه می توان به آن دسترسی داشت.

استفاده از قطره

Drops یک اپلیکیشن ویژه برای یادگیری لغات ترکی است. با کمک این اپلیکیشن می توانید دایره لغات خود را افزایش دهید تا در مکالمه با دیگران مشکلی نداشته باشید. نحوه صحیح نوشتن کلمات و تلفظ صحیح آنها نیز در این اپلیکیشن گنجانده شده است. با صرف 5 دقیقه در هر روز کلمات جدید به شما آموزش داده می شود. آموزش این کلمات به صورت کارت تصویری می باشد و بدین ترتیب درک بهتری از کلمات برای شما ایجاد می شود. Draps یک برنامه رایگان آموزش زبان ترکی و استانبولی است، اما استفاده از ویژگی های مختلف آن مستلزم پرداخت هزینه اشتراک ماهانه است.

برنامه بلارما

Bellarma مانند Draps اپلیکیشنی است که به یادگیری لغات و واژگان اختصاص دارد. در این نرم افزار می توانید با صرف 5 دقیقه در روز دایره لغات ترکی خود را افزایش دهید. املای هر کلمه و تلفظ صحیح آن در قالب پازل، بازی و کارت تصویری به شما آموزش داده می شود. Bellarma یک برنامه آموزش زبان ترکی در استانبول است که به شما کمک می کند ترکی را به روشی آسان و عملی یاد بگیرید. استفاده از این اپلیکیشن رایگان نیست و با پرداخت هزینه اشتراک قابل استفاده است.

نتیجه

با یادگیری زبان ترکی می توانید تجربه خوشایند مهاجرت به ترکیه و یا سفر تفریحی به این کشور را داشته باشید. ارائه این آموزش ها از طریق اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی می تواند بخش مهمی از دغدغه ها و نگرانی های شما را از این مشکل برطرف کند. به این ترتیب می توانید برنامه های روزانه مختلف خود را در حین دریافت آموزش های مورد نیاز خود مدیریت کنید. اگر قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید، می توانید با استفاده از اپلیکیشن های ارائه شده در این مقاله، مهارت های زبانی خود را به بهترین شکل ممکن ارتقا دهید.