منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ریاضی برای شما آورده ایم

ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ریاضی برای شما آورده ایم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ما بهترین برنامه ها را برای یادگیری ریاضی برای شما آورده ایم

300x250 - inPost

کاربرد یادگیری ریاضی برای علاقه مندان به این شاخه از علم بسیار جذاب است. این روزها اپلیکیشن های مختلفی برای آموزش ریاضی ساخته شده است. یادگیری ریاضیات و فرمول های بی شمار آن برای بسیاری از افراد دشوار و وقت گیر است. از طرفی یادگیری دروس ریاضی نیاز به تمرین و تکرار زیاد دارد و ثبات در حل تمرین ها لازمه تدریس این درس است. اما این بخشی است که ریاضی را خسته کننده و طاقت فرسا می کند.

در اینجا برخی از برنامه های یادگیری ریاضی وجود دارد

استفاده از برنامه یادگیری ریاضی می تواند به شما کمک کند و آن را به یک سرگرمی و سرگرمی تبدیل کند. به خصوص اگر این فرآیند با بازی و ریاضیات ترکیب شود. در زیر تعدادی از بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری ریاضی را معرفی خواهیم کرد.

1- Prodigy: ریاضی را با بازی یاد بگیرید

اپلیکیشن آموزش ریاضی Prodigy برای آیفون

برنامه Prodigy یک برنامه یادگیری ریاضی است که مبتنی بر رویکرد بازی محور است. این بازی برای به چالش کشیدن دانش و یادگیری ریاضیات طراحی شده است. این برنامه با نظارت بر عملکرد کاربر در مراحل مختلف و فرآیند اجرا، سطح اطلاعات کاربر را شخصی سازی می کند. به این ترتیب، هر کاربر شروع به پیشرفت در مراحل خود به روشی منحصر به فرد می کند. اپلیکیشن آموزش ریاضی Prodigy برای کاربران اندروید و iOS به صورت رایگان در دسترس است.

این برنامه در بین معلمان و اساتید ریاضی نیز بسیار محبوب شده است. با استفاده از آن، دانش آموزان ریاضی را به شیوه ای سرگرم کننده و جذاب یاد می گیرند. به خصوص که امکان تعریف پروژه های دوره و فعالیت های پروژه نیز وجود دارد. گزارش عملکرد و پیشرفت کاربر نیز در این برنامه قابل دریافت است. به این ترتیب معلمان می توانند پیشرفت ها، نقاط قوت و ضعف دانش آموزان خود را تشخیص دهند.

2- Photomath: یادگیری با تصاویر

برنامه یادگیری ریاضی Photomath برای آیفون

این برنامه یادگیری ریاضی یکی از بهترین ابزارها برای تمرین و یادگیری در خانه است. بسیاری از معلمان به دانش آموزان خود اجازه استفاده از این برنامه را در کلاس درس نمی دهند. زیرا این اپلیکیشن بدون نیاز به نوشتن و وارد نمودن عبارت مشکل، فرآیند یادگیری را دنبال می کند. رویکرد او مبتنی بر معرفی تصویری از مشکل در برنامه است. برنامه Photomath با تشخیص دست خط و استفاده از ماشین حساب پاسخ نهایی را همراه با راه حل گام به گام در اختیار کاربر قرار می دهد. این برنامه مسائل اساسی حساب دیفرانسیل و انتگرال، کسرها، معادلات خطی و درجه دوم، نابرابری ها، سیستم های مختصات، مثلثات و بسیاری دیگر از موضوعات مهم ریاضی را پوشش می دهد.

3- ماشین حساب نموداری Desmos: با استفاده از ابزارهای نموداری

برنامه آموزش ریاضی Desmos برای آیفون

این برنامه یک اپلیکیشن یادگیری ریاضی است که از ابزارهای یادگیری گرافیکی استفاده می کند. این ابزارها برای آموزش موضوعات پیچیده مانند دیفرانسیل و انتگرال بسیار مفید هستند. اما محاسبات انجام شده در آن نیازمند محاسبات سنگین و نیازمند استفاده از گوشی های قدرتمند است. استفاده از ماشین حساب نموداری Desmos رایگان است و نیازی به اتصال به اینترنت ندارد. روند کار با آن نیز بسیار ساده است. کافی است قاعده هر تابعی را در آن وارد کنیم تا مختصات دکارتی و قطبی آن استخراج شود.

4- Mathway: یادگیری گام به گام ریاضی

در یادگیری و محاسبات ریاضی تنها پاسخ آخر مهم نیست. بلکه روند رسیدن به پاسخ و مراحل آن به نوعی اهمیت بیشتری دارد. یادگیری ریاضی بدون دانستن نحوه حل مسائل عملاً بی فایده است. این برنامه یک ابزار قدرتمند یادگیری ریاضی است که پاسخ معادلات و نحوه رسیدن به آن را مرحله به مرحله برای کاربر توضیح می دهد. رابط کاربری آن نیز بسیار ساده است.

کافیست مشکل را وارد برنامه کنید تا پاسخ نهایی به همراه راه حل دقیق آن را دریافت کنید. این برنامه آموزش ریاضی در موضوعات و زمینه های مختلف استفاده می شود. از ریاضیات پایه تا جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال، آمار و احتمال و بسیاری مسائل دیگر در این برنامه ارائه شده است. با این حال، هنگام یادگیری با آن باید بسیار مراقب باشید و سعی کنید تمام مراحل آن را یاد بگیرید.

5- ماشین حساب: بازی و ریاضی

برنامه یادگیری ریاضی Calculords برای آیفون

این یک بازی یادگیری ریاضی جالب، هیجان انگیز و بسیار سرگرم کننده است. سناریوی جذاب آن روند متفاوتی را برای یادگیری ریاضیات ایجاد کرد. این بازی با استفاده از اهداف مختلف مباحث ریاضی مقدماتی و پیشرفته تر را آموزش می دهد. شاید اگر از این تکنیک برای تدریس در مدرسه استفاده شود، روند یادگیری ریاضیات نیز رویکرد جذاب تری پیدا کند. Calculords ترکیبی جالب از اصول دفاعی، ساخت عرشه و تجهیزات تهاجمی دشمن است.

در این برنامه باید از مهارت های محاسباتی برای عملیات های مختلف ریاضی استفاده کنید تا ترکیبی بهینه از کارت ها برای از بین بردن دشمن داشته باشید. هر بار که برنده می‌شوید، چند کارت جدید دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن‌ها برای سفارشی کردن عرشه و پایگاه کشتی خود استفاده کنید. با استفاده از این تکنیک ها، روند تمرین و یادگیری ریاضیات جذاب تر می شود. به این ترتیب می توانید سرعت پیشرفت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

6- ماشین حساب MyScript: تکنیک قلم و کاغذ

برنامه یادگیری ریاضی MyScript Calculator برای آیفون

بسیاری از ما عادت داریم یا ترجیح می دهیم معادلات ریاضی را با قلم و کاغذ حل کنیم. استفاده از صفحه نمایش و صفحه کلید به نوعی خسته کننده به نظر می رسد. به همین دلیل، اپلیکیشن آموزش ریاضی MyScript Calculator رویکردی با قلم و کاغذ اتخاذ کرده است. این برنامه نیز مانند Photomath قابلیت تشخیص دست خط را دارد.

به این ترتیب او می تواند با شناخت آن، روند حل آن را دنبال کند. محاسبات پایه، درصد، توابع مثلثاتی، جذر اعداد، محاسبات لگاریتمی، اعداد ثابت و بسیاری مفاهیم دیگر از جمله مباحث این نرم افزار می باشد. با استفاده از این برنامه، می توانید به سرعت بسیاری از مفاهیم اساسی را یاد بگیرید.

7- Geometry Pad: آموزش سرگرم کننده هندسه

اپلیکیشن آموزشی Geometry Pad برای آیفون

این برنامه به صورت رایگان برای کاربران اندروید و iOS در دسترس است. این برنامه با استقبال خوب معلمان و دانش آموزان مواجه شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. درک مفاهیم هندسه در نرم افزار Geometry Pad بسیار ساده است و دانشجویان می توانند رویکردی آسان را در آن دنبال کنند. این برنامه یک آموزش کامل برای آموزش هندسه به دانش آموزان می باشد. به خصوص که معلمان نیز می توانند از آن برای تعیین تکلیف به دانش آموزان خود استفاده کنند. همچنین دانش آموزان با روش های مختلف اندازه گیری، استفاده از نقاله ها، اشکال هندسی، ایجاد طرح ها و اشکال پیچیده و بسیاری از مفاهیم دیگر آشنا می شوند.

8- شبیه سازی PhET: ابزاری مفید برای کلاس ها

برنامه آموزش ریاضی PhET Simulations برای آیفون

برنامه آموزش ریاضی PhET Simulations یک کمک کننده عالی برای کلاس های حضوری است. این برنامه توسط دانشگاه کلرادو ساخته شده است و جایگاه ویژه ای در بین معلمان ریاضیات پیدا کرده است. تصاویر متحرک موجود در آن قابلیت های زیادی را برای کلاس های درس ایجاد می کند. کاربرد آن در حل وظایف مختلف فراوان است. با استفاده از آن، دانش آموزان می توانند درک بهتری از مفاهیم مختلف ریاضی کسب کنند. این برنامه برای کاربران iOS و اندروید طراحی شده است. می توان با پرداخت کمتر از یک دلار از امکانات مختلف آن استفاده کرد. با این حال، بسیاری از ویژگی های آن نیز به صورت رایگان در دسترس هستند.

9- Flashcards Brainscape: فلش کارت برای یادگیری ریاضی

برنامه یادگیری ریاضی Brainscape برای آیفون

برنامه آموزش ریاضی Brainscape Flashcards یک برنامه منحصر به فرد برای دانش آموزان است. این برنامه برای کاربران iOS و اندروید طراحی شده است. در این برنامه اطلاعات لازم از هر دانش آموز به دست می آید و پس از پردازش برای هر یک برنامه کاربردی خاص ارائه می شود. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این نرم افزار استفاده از فلش کارت برای آموزش فرمول به دانش آموزان دبیرستانی است. تکرار و مرور فرمول ها با تکنیک G5 کمک زیادی به ماندگاری فرمول ها در ذهن دانش آموز می کند. هر یک از دانش آموزان دستورالعمل های ریاضی را به طور موثر طبق برنامه دنبال می کنند.

10- Moose Math: ریاضی برای بچه ها

برنامه آموزش ریاضی Moose برای آیفون

این برنامه به بچه ها کمک می کند تا شمارش را یاد بگیرند. همچنین آنها را با مفاهیم ساده و ابتدایی ریاضی آشنا می کند. محیط این برنامه به شکلی جذاب و رنگارنگ طراحی شده است. شخصیت اصلی آن نیز یک گوزن شمالی است که برای کودکان بسیار جذاب است. این برنامه آموزش ریاضی با استفاده از بازی های مختلف یک رویکرد سرگرم کننده برای بچه ها فراهم می کند. هر یک از بازی ها برای آموزش یک مفهوم ریاضی خاص تنظیم شده اند. این بازی ها با به چالش کشیدن کودک، قسمت منطقی و محاسبه گر ذهن او را تقویت می کند. این اپلیکیشن برای سیستم عامل های iOS و اندروید طراحی و ساخته شده است.

نتیجه

یادگیری ریاضی یک ضرورت است. ریاضیات سال‌هاست که با انسان‌ها همراه بوده است و بیشتر دنیای امروز ما بر اساس آن است. چه بخواهیم عمیق‌تر در این زمینه کاوش کنیم یا آن را به عنوان یک سرگرمی ببینیم، ریاضی همیشه مفید خواهد بود. برای این منظور روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام نقاط قوت خود را دارند. استفاده از اپلیکیشن های آموزش ریاضی می تواند بسیار مفید باشد. برنامه های زیادی در این زمینه وجود دارد که در این مطلب از سیب اپ آن ها را ارائه کرده ایم. شما می توانید هر یک از آنها را با توجه به نیاز خود نصب کنید و از مزایای آنها بهره مند شوید.