منو سایت

مراقب تغییرات OS 10 و طراحی UI باشید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مراقب تغییرات OS 10 و طراحی UI باشید

در خبرنامه Power On بلومبرگ مارک گورمن، تغییرات قابل توجه در به روز رسانی Watch OS 10 ذکر شده است. برای بررسی این تغییرات با ما در آدرس آنارماگوس همراه باشید

اپل در حال آماده سازی تغییرات بزرگ در Apple Watch 2023 و watchOS 10 است.به گزارش بلومبرگ، رابط کاربری واچ او اس 10 به خصوص قسمت ویجت با تغییرات عملی همراه خواهد بود.

این تغییرات به این شکل است که به روز رسانی واچ OS 10 از ویجت ها به عنوان بخش مرکزی رابط کاربری اپل واچ پشتیبانی می کند.

نظرات گورمن در مورد watchOS 10

گورمن بیان می کند که این طراحی جدید یادآور یک ساعت است سیری این بسیار شبیه به ویژگی های فعلی آیفون و آیپد است پشته های ابزارک شبیه است.

ویژگی جدید ابزارک ها در به روز رسانی Watch OS 10 به کاربران امکان می دهد در میان مجموعه ای از ویجت ها حرکت کنند. این ویجت ها شامل ویجت آب و هوا، سهام، تقویم و غیره است که کاربر می تواند بدون راه اندازی آن ها را مشاهده کند.

گزارش بلومبرگ نشان می دهد که ویژگی جدید ویجت در تمام صفحه های ساعت در دسترس خواهد بود.

هدف از این قابلیت سهولت دسترسی کاربران به اطلاعات هر اپلیکیشن است تا بتوانند بدون باز کردن و راه اندازی هر کدام از محتویات آن اپلیکیشن آگاه شوند.

تغییرات Digital Crown در Apple Watch 2023

تغییراتی در تاج دیجیتال در اپل واچ 2023

تغییراتی در تاج دیجیتال در اپل واچ 2023

گورمن ادعا می کند که اپل قصد دارد عملکرد دکمه Digital Crown اپل واچ را در watchOS 10 تغییر دهد. در حال حاضر، کاربران با فشار دادن Digital Crown به صفحه اصلی اپل واچ می روند، اما در آپدیت واچ OS 10، با فشار دادن آن دکمه، صفحه نمایش باز می شود. رابط ویجت جدید با این حال، او می گوید که اپل همچنان در حال آزمایش این ویژگی است.

این ویژگی بسیار شبیه به ویژگی Glances در اپل واچ اصلی است. در نسخه های اولیه اپل واچ، ویژگی Glances زمانی ظاهر می شد که از پایین صفحه اپل واچ به سمت بالا می کشیدیم، اما در نسخه های بعدی، اپل آن را حذف کرد.

لازم به ذکر است ویژگی Glances به کاربران کمک می کند تا به اعلان های برنامه های اپل و همچنین برنامه های جانبی دسترسی سریع داشته باشند.

اگر قصد دارید تغییرات رابط کاربری در WatchOS 10 برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک مربوطه کلیک کنید، اما بدیهی است که برای دریافت ویژگی ها و قابلیت های دقیق این سیستم عامل جدید اپل واچ باید تا رویداد WWDC 2023 صبر کنیم.