منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشخصات دوربین آیفون 14 هر آنچه در مورد دوربین آیفون 2022 اپل می دانیم

مشخصات دوربین آیفون 14 هر آنچه در مورد دوربین آیفون 2022 اپل می دانیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشخصات دوربین آیفون 14 هر آنچه در مورد دوربین آیفون 2022 اپل می دانیم

مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل، می گوید اپل از یک لنز 48 مگاپیکسلی استفاده می کند. آیفون 14 استفاده می کند. وی در مورد آیفون 15 نیز گفت که این گوشی زوم اپتیکال بهتر و لنز پریسکوپ قوی تری خواهد داشت. در زیر هر آنچه در مورد دوربین آیفون 14 می دانیم با شما به اشتراک می گذاریم.

دوربین آیفون یکی از دلایل مهم فروش بالای آن است، اما چند سالی است که اپل تنها روی مشخصات عکاسی دیجیتال و بهبود عکاسی در نور کم کار کرده است و خبری از افزایش وضوح لنز آیفون نیست. اگر ادعاهای مینگ چی کو درست باشد، به نظر می رسد که اپل ممکن است گام بزرگی در جهت افزایش وضوح دوربین مدل جدید آیفون خود، آیفون 14 بردارد.

طبق یادداشت های TF Securities صادر شده توسط اپل اینسایدر AppleInsider مینگ چی کو اعلام کرد که کشف شد آیفون 14 دوربین 48 مگاپیکسلی خواهد داشت. کو پیش بینی می کند که این تغییر سود نسبتا خوبی را برای شرکت تایوانی Largan Precision که مسئولیت تولید قطعات دوربین را بر عهده دارد، به همراه خواهد داشت.

این اولین پیش بینی کو در مورد لنز 48 مگاپیکسلی نیست. در اوایل ماه آوریل، گفته شد که تغییر مشابهی در سال 2022 دیده می شود. سنسور بزرگ 1.3 اینچی که برای تصاویر واید طراحی شده است، به طور خودکار به یک لنز دوگانه تبدیل می شود. لنز جدید می تواند ویدیوهای 8K ضبط کند.

البته این بدان معنا نیست که تمام عکس های گرفته شده با آیفون 48 مگاپیکسلی هستند. انتظار می‌رود دوربین آیفون 14 با استفاده از چهار سری پیکسل‌سازی مختلف که هر کدام مختص یک نوع عکس در نور کم است، بتواند دقت رنگ و کیفیت عکاسی در نور کم را با افزایش و کاهش پیکسل‌ها افزایش دهد.

این مقالات را نیز بخوانید:

نتیجه نهایی، اگر واقعی باشد، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی در نور کم تا عکس‌های ۴۸ مگاپیکسلی در نور معمولی است.

در حال حاضر سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا از این تکنیک استفاده می کند.

دوربین پریسکوپ برای آیفون 15

درست است که رزولوشن عامل مهمی در بهبود کیفیت دوربین است، اما ممکن است عامل دیگری نیز به قدرت زوم دوربین کمک کند. کو پیش بینی می کند که آیفون 2023 می تواند یک لنز پریسکوپی یا تاشو در واحد دوربین داشته باشد.

لنزهای تاشو دارای ترکیب ویژه ای از زاویه ها و آینه ها برای ایجاد یک مسیر نوری طولانی و دریافت آن از یک دیافراگم کوچک هستند که باعث می شود قدرت زوم اپتیکال دوربین نسبت به قدرت زوم قبلی بسیار افزایش یابد. اپل پتنت های زیادی در این زمینه به شرکت های مبتکر داده است، بنابراین می توان با اطمینان کامل گفت که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می کند.

علاوه بر این، کو قبلاً چنین چیزی را اعلام کرده بود. او ابتدا در مارس و ژوئیه 2020 و بار دیگر در مارس 2021 درباره ایده های جدید دوربین اپل صحبت کرد.