منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مشخصات و زمان عرضه مک بوک پرو جدید با تراشه M2

مشخصات و زمان عرضه مک بوک پرو جدید با تراشه M2

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مشخصات و زمان عرضه مک بوک پرو جدید با تراشه M2

پس از دو سال انتظار، بالاخره اپل در رویداد WWDC 2022 از جدیدترین نسل اپل سیلیکون رونمایی کرد.تراشه M2 با لیتوگرافی 5 نانومتری TSMC تولید می شود و عملکرد CPU را 18 درصد و عملکرد GPU را 35 درصد در مقایسه با M1 بهبود می بخشد. گفته میشود که اپل اولین نسخه مک بوک پرو 14 و 16 اینچی خود را با تراشه M2 در سال 2023 عرضه خواهد کرد.. در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس ما مک بوک پرو جدید را با تراشه های M2 Pro و M2 Max بررسی می کنیم. با ما بمان.

زمان عرضه MacBook Pro M2 Pro و M2 Max

مک بوک پروهای جدید در سال 2023 چه زمانی عرضه می شوند؟

زمان عرضه مک بوک پرو جدید در سال 2023

شایعات و اخبار زیادی در رابطه با زمان عرضه این مک بوک ها وجود دارد و همگی به این موضوع اشاره می کنند مک بوک پرو در سال 2023 عرضه خواهد شد.

به عنوان مثال، مارگ گورمن از بلومبرگ اعلام کرد که پس از رویداد پاییز اپل و معرفی آیفون 14 بعید است اپل رویداد دیگری را تا اواخر سال 2022 برگزار کند. در عوض، می تواند محصولات جدید را از طریق یک بیانیه مطبوعاتی معرفی کند. دلیلش این است که این مک بوک ها فقط از نظر داخلی و عملکرد ارتقا یافته اند و هیچ تغییر عمده دیگری در آن وجود ندارد.

به طور کلی، شواهد زیادی مبنی بر عرضه مک بوک پرو در سال جدید وجود دارد.

رنگ های جدید مک بوک پرو

رنگ های جدید مک بوک پرو

رنگ های جدید مک بوک پرو

قطعا اپل، مانند گذشته، از رنگ فضای خاکستری و نقره ای در مک بوک پرو استفاده خواهد شد. از آنجایی که ما شاهد عرضه یک روکش آلومینیومی جدید Midnight در ماه ژوئن بودیم، این قابل انتظار است رنگ آبی مشکی جدیدکه در مک بوک پرو 2023 معرفی خواهد شد و شاهد اولین نوت بوک رنگی خواهیم بود نیمه شب یک صفحه کلید تمام مشکی داشته باشید.

مک بوک ایر تنها دستگاهی است که تاکنون با این رنگ عرضه شده است. این رنگ جدید می تواند انتخاب خوبی برای کاربرانی باشد که منتظر مک بوک مشکی هستند.

سال گذشته، مشتریان مک‌بوک پرو شکایت داشتند که کابل USB-C MagSafe 3 فقط در رنگ‌های سفید و نقره‌ای عرضه شد. این کابل با مک بوک پرو نقره ای مناسب است، اما نه با مک بوک خاکستری فضایی. اپل اعلام کرده است که کابل هایی را در رنگ های Space Grey، Starlight و Midnight عرضه خواهد کرد برای مطابقت با هر رنگ مک بوک پرو.

معرفی تراشه M2 در مک بوک پرو جدید

در نهایت، بزرگترین تغییر در نسخه های جدید مک بوک پرو، ارتقای داخلی آن است.

همانطور که می دانید اپل پردازنده های M1 Pro و M1 Max را در مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی در اکتبر 2021 معرفی کرد. این شرکت فرآیند ارتقا سیلیکون اپل را بهار گذشته با M1 Ultra ادامه داد.

معرفی تراشه m2 در مک بوک پرو جدید

معرفی تراشه m2 در مک بوک پرو جدید

سپس در ماه ژوئن شاهد ورود تراشه M2 با مک بوک ایر بودیم. البته همه ما با انتقال از M1 به M2 که فقط در نسخه‌های Pro و Max مک‌بوک پرو جدید استفاده می‌شود، انتظار افزایش عملکرد را داریم.

هر دو تراشه M1 و M2 از یک پیکربندی CPU استفاده می کنند. با این توضیح که چهار هسته برای پردازش های سنگین در نظر گرفته شده است و چهار هسته سبک وظیفه پردازش عملیات ساده تری را بر عهده دارند. تفاوت اصلی بین تراشه های M1 و M2 در طول کارهای گرافیکی مشهود است.

مارک گورمن از بلومبرگ این موضوع را برجسته کرد هدف اصلی این تراشه جدید بهبود عملکرد گرافیکی خواهد بود.

تراشه M2 Max تحت آزمایش های دوره ای

در تست بنچمارک، عملکرد M2 Max به شرح زیر است:

تراشه M2 Max با پردازنده 12 هسته ای و فرکانس 3.54 گیگاهرتز و 96 گیگابایت رم در تست بنچمارک تک هسته ای 1853 امتیاز و در تست چند هسته ای 13855 امتیاز کسب کرد. از سوی دیگر، M1 Max که در مک بوک پرو و ​​مدل پایه مک استودیو وجود دارد، با پردازنده 10 هسته ای و فرکانس 3.2 گیگاهرتز، در تست تک هسته ای امتیاز 1746 و در تست چند هسته ای 12154 را کسب کرد. تست اصلی تست پایه

بر اساس این آزمایشات، تراشه M2 Max تنها 14 درصد سریعتر از تراشه M1 Max است. با توجه به این نتایج مشخص نیست که آیا تست مذکور در اندازه گیری موفقیت آمیز نبوده و یا اینکه تراشه M2 Max در مقایسه با M1 Max بسیار پیشرفته تر نخواهد بود که البته بعید به نظر می رسد.

آزمایش مجدد انجام شده در ماه نوامبر عملکرد تراشه M2 Max را به شرح زیر نشان می دهد:

در آزمایش مجدد بنچمارک، امتیاز تک هسته ای 2027 و امتیاز چند هسته ای 14888 بود. در مقایسه با تست قبلی که امتیاز 1853 برای تک هسته ای و 13855 برای چند هسته ای را نشان داد، تراشه M1 Max که دارای 10 هسته با فرکانس 3.2 گیگاهرتز، امتیاز 1746 در تست تک هسته ای و 12154 برای چند هسته.

با مقایسه آخرین بنچمارک تراشه های M2 Max و M1 Max، شاهد افزایش 22 درصدی عملکرد CPU هستیم. اگر آزمایش قبلی نشان داد که تراشه جدید تنها 14 درصد سریعتر خواهد بود. مشخص نیست که این نتایج تا چه اندازه درست است و اگر چنین است، چرا با هم تفاوت دارند.

ویژگی های اضافی مک بوک های جدید

ما انتظار داریم موارد زیر با مک بوک های جدید ارائه شود:

  • شارژ سریع از طریق کابل USB-C در مک بوک پرو 16 اینچی; این قابلیت در نسخه های M1 Max و Pro امکان پذیر نبود.
  • افزایش رم؛ اپل با معرفی تراشه M2 برای مک بوک ایر و پرو، محدودیت رم را حذف کرد.
  • حالت قدرت بالا که از نظر عمر باتری و عملکرد در نظر گرفته شده است. بنابراین، MacBook Pro M1 Max 16 اینچی عملکردهای گرافیکی فشرده ای را انجام می دهد. انتظار می رود این ویژگی در نسخه های جدید مک بوک پرو ارائه شود.

شایعات حاکی از آن است که در سه ماهه اول سال 2023 باید منتظر مک بوک پرو 14 و 16 اینچی باشیم. تا آن زمان، ما هر گونه خبر جدید یا بیانیه رسمی اپل را هنگام انتشار با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

اگر در دوراهی خرید مک بوک ایر و مک بوک پرو گیر کرده اید، در مقاله ای دیگر مقایسه مک بوک ایر و مک بوک پرو ما برای کمک به شما در این انتخاب هزینه پرداخت کرده ایم.