منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • معرفی برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS و iOS

معرفی برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS و iOS

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS و iOS

فشرده سازی فایل نقش مهمی در فضای کاری دیجیتال دارد. فایل های ZIP با استفاده از فشرده سازی داده ها را با حجم کمتر و سرعت بالاتر انتقال می دهند. به همین دلیل است که برنامه های فشرده سازی یکی از محبوب ترین ابزارها برای مشاغل در سراسر جهان هستند. اگر با کامپیوتر مک خود کار می کنید، در ادامه این مقاله از آنارماگوس با ما همراه باشید تا بهترین برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS و iOS را به شما معرفی کنیم.

ابتدا در سال 1987، تنها چند سال پس از تولد اولین Macintosh II رنگی، توسعه دهنده Raymond Lau یک برنامه فشرده سازی فایل به نام StuffIt برای Mac نوشت که بعداً به یک برنامه تجاری تبدیل شد. حتی قبل از آن، Packit برای مک وجود داشت.

بسیاری از برنامه های فشرده سازی بعداً معرفی شدند، از جمله Compact Pro که یک برنامه سریع و سبک یا سوپردیسک که به شما امکان می دهد فقط با افزودن یک s به انتهای نام فایل، یک فایل را در Finder فشرده کنید.

ما بهترین برنامه های فشرده سازی فایل را برای macOS و iOS ارائه می دهیم

این روزها برنامه های فشرده سازی مک زیادی وجود دارد که برخی پولی و برخی رایگان هستند. در زیر بهترین آنها را معرفی می کنیم:

برنامه های فشرده سازی داخلی مک

بهترین برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS

بهترین برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS

ابزار پشتیبان گیری

Archive Utility یکی از قدیمی ترین برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS است که در مسیر زیر پنهان شده است:

/System/Library/CoreServices/Applications

اما شما اغلب نیازی به باز کردن مستقیم آن ندارید. در عوض، یک یا چند فایل یا پوشه را با هم انتخاب کنید، سپس روی آنها کلیک کنید کنترل کلیک کنید انجام دهید یا در جوینده Mac OS روی آنها کلیک راست کنید. حالا از منو باز کنید فشرده کردن انتخاب کنید.

پنجره ای در Finder باز می شود و موارد انتخاب شده در فایلی به نام قرار می گیرند Archive.zip فشرده یا زیپ شده اند. برای باز کردن زیپ آنها، کافیست در Finder روی آنها دوبار کلیک کنید. همین مراحل را به ترتیب معکوس انجام دهید. پس از فشرده سازی یا از حالت فشرده سازی فایل، به طور خودکار از ابزار پشتیبان خارج می شوید.

بهترین برنامه فشرده سازی داخلی برای مک

بهترین برنامه فشرده سازی داخلی برای مک

یک پنجره تنظیمات در Archive Utility وجود دارد که می توانید آن را باز کرده و تنظیمات پیش فرض را تنظیم کنید. می توانید موارد زیر را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید:

  • مکانی برای ذخیره فایل های فشرده
  • پس از فشرده سازی آرشیو را حذف کنید یا خیر
  • نشان دادن محل فایل های فشرده در Finder یا نه
  • از کدام فرمت آرشیو باید برای فشرده سازی فایل ها استفاده کرد
پنجره تنظیمات ابزار پشتیبان

پنجره تنظیمات ابزار پشتیبان

پس از فشرده سازی با فایل های اصلی چه کنیم؟

گزینه سوم در عین مفید بودن، گاهی آزاردهنده است. پس از هر فشرده سازی، ابزار پشتیبان گیری یک پنجره Finder جدید باز می کند. که محل فایل های پشتیبان را نشان می دهد. اگر فایل های زیادی را فشرده کنید، این می تواند آزاردهنده باشد.

نرم افزار Archive Utility به عنوان یک برنامه قدیمی در دنیای یونیکس، طیف گسترده ای از فرمت های فشرده را پشتیبانی می کند. از جمله فرمت های زیر می توان نام برد:

Zip، Bzip و bzip2، CPGZ، gzip (GNU Zip)، tar، hqx، xip، uu، pax، tx، txz، z و 7z.

ابزارهای فشرده سازی رایگان

همچنین تعدادی برنامه macOS رایگان وجود دارد که یک یا چند فرمت فایل را از حالت فشرده خارج می کنند.

پسوند StuffI

برنامه StuffIt Expander

برنامه StuffIt Expander

قدیمی ترین و معروف ترین آنها پسوند StuffI از اسمیت میکرو که رایگان است مک اپ استور وجود دارد. همچنین نسخه های رایگان Stuffit Expander برای iOS و Windows وجود دارد. نسخه iOS با ارائه دهندگان ابری برای ذخیره و بازیابی فایل ها کار می کند.

استخراج کننده

برنامه فشرده سازی Unarchiver

برنامه فشرده سازی Unarchiver

پس از Stuffit Expander، این معروف ترین برنامه Unarchiver است که در فروشگاه Mac App نیز موجود است. استخراج کننده به شما امکان می‌دهد با استفاده از پسوند نام فایل و با دوبار کلیک کردن روی نام فایل در Finder، تعیین کنید کدام فایل‌ها باز شوند و کدام‌ها باز نشوند.

کمپرسور

Decompressor یکی دیگر از برنامه های فشرده سازی فایل است که بازخوردهای خوبی دریافت کرده است.

ککا

Keka یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

Keka یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

Keka همچنین یک برنامه خوب با رابط کاربری دوست داشتنی و گزینه های مختلف موجود در Mac App Store است که می تواند فایل ها را هم فشرده و هم از حالت فشرده خارج کند. از ده ها فرمت آرشیو پشتیبانی می کند. حتی می‌تواند فایل‌های .dmg و iso. را مستقیماً در پشتیبان‌گیری ایجاد کند.

شما می توانید یک رمز عبور برای آرشیو انتخاب کنید و حتی آرشیوها را تقسیم یا ترکیب کنید. در Keka همچنین می توانید سطح فشرده سازی و سرعت و مکان را برای عملکرد بهتر تنظیم کنید. همچنین تعداد مواردی را که در حال حاضر روی آنها کار می کند در نماد خود در داک Finder نشان می دهد.

استخراج کننده

Extractor یکی دیگر از برنامه های فشرده سازی است که با کشیدن و رها کردن کار می کند.

سایر برنامه های فشرده سازی مانند استخراج کننده Rar-7Z و آقای. زیپ برنامه های مک نیز در فروشگاه وجود دارد.

یکی از ابزارهای زیپ جالب. در اپ استور مک ZipMounter Lite F. با استفاده از این ابزار می توانید فایل های .zip را به عنوان درایورهای فقط خواندنی روی دسکتاپ خود نصب کنید. انگار درایوهای محلی هستند و می توانید محتویات بایگانی های فردی را به حجم های دیگر یا دسکتاپ بکشید.

برنامه های فشرده سازی آنلاین

علاوه بر موارد فوق، لیستی از برنامه های فشرده سازی و رفع فشرده سازی آنلاین وجود دارد که بهترین آنها در زیر ذکر شده است:

unzip-online.com

funzip.net

استخراج.من

convertfiles.com و cloudconvert.com آنها همچنین می توانند فرمت آرشیو را به فرمت های دیگر تغییر دهند.

برنامه های فشرده سازی کامل

علاوه بر ابزارهای فشرده سازی و رفع فشرده سازی، برنامه های کاملی وجود دارد که فشرده سازی و استخراج را انجام می دهند. این برنامه ها دارای یک رابط کاربری کامل هستند که امکان دستکاری دقیق تر و پیچیده تر در محتویات آرشیو را فراهم می کند.مانند افزودن یا حذف موارد، کشیدن آیتم ها از بایگانی و برگشت، تنظیم تاریخ و زبان مورد و سایر گزینه ها.) فراهم کند

متاسفانه آخرین نسخه فروخته شد StuffIt Deluxe در سال 2016 متوقف شد. همچنین می‌توانید نسخه قدیمی‌تر را از صفحه به‌روزرسانی‌ها دانلود کنید. stuffit.com دانلود. البته اگر قبلاً شماره سریال نسخه قدیمی 16 را دارید.

BetterZip 5

BetterZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

BetterZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

بجای BetterZip 5 رابط کاربری ساده و روانی دارد. این برنامه دارای بسیاری از گزینه های پشتیبان گیری، کشیدن و رها کردن ابزار در پنجره است. همچنین می‌توانید موارد بایگانی‌شده را در پنجره‌های بایگانی، مانند Finder، پیش‌نمایش کنید.

در ویندوز BetterZip، می‌توانید پوشه‌ها را ایجاد و حذف کنید، فایل‌ها را جستجو، جابه‌جا کنید، حذف و سازماندهی کنید، و همه فایل‌ها را از نوار ابزار پنجره استخراج و ذخیره کنید. پنجره های آرشیو مانند پنجره های Finder دارای یک نوار کناری برای سازماندهی فایل ها هستند.

علاوه بر این، BetterZip دارای ویژگی های دیگری مانند رمزگذاری فایل، ادغام Finder با منوهای زمینه و دکمه های نوار ابزار، ادغام Share Sheet برای ارسال بایگانی مردم و برنامه ها را ارائه می دهد.

WinZip

WinZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

WinZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

WinZip همچنین یکی از بهترین برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS با ویژگی های کامل مبتنی بر سند است. مزیت اصلی WinZip سازگاری کامل بین پلتفرم آن است. می‌توانید بایگانی‌ها را به همین روش در macOS، Windows و حتی iOS باز کنید و دستکاری کنید.

در WinZip، می توانید چندین پنجره بایگانی ایجاد، ذخیره و باز کنید. می‌توانید با استفاده از نوار ابزار و منوها محتوای آن را حذف یا مرتب کنید و تغییر دهید و بکشید و رها کنید و حتی با سرویس‌های ابری به اشتراک بگذارید. به طور کلی، کار با WinZip بسیار آسان و روان است.

iZip

WinZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

WinZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

iZip یک برنامه رایگان برای ایجاد آرشیو است، اما امکان ویرایش آن وجود ندارد. رابط کاربری خوبی دارد، اما نه به سادگی BetterZip و روان. به عنوان مثال، در نسخه رایگان، نمی توانید فایل ها را مستقیماً به پنجره های آرشیو بکشید. در عوض، باید روی دکمه Add کلیک کنید و سپس آن را به پنجره دوم باز شده بکشید. پشتیبان‌گیری‌های جدید در نسخه رایگان محدود هستند، مگر اینکه به نسخه پولی ارتقا دهید.

PeaZip

PeaZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

PeaZip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

PeaZip نیز یک برنامه منبع باز مفید است، اما به نظر می رسد که با QT یا جاوا نوشته شده است و رابط کاربری آن چندان روان نیست. همچنین، نمی توانید همزمان چندین پنجره در آن ایجاد کنید. اگر یک بایگانی جدید ایجاد کنید، پنجره موجود حذف خواهد شد.

PeaZip همچنین برخی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد مانند نشانک‌ها برای سیستم‌های فایل مرتبط با Mac و سفارشی‌سازی طرح‌بندی پنجره را ارائه می‌دهد.

باندزیپ

Bandizip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

Bandizip یک برنامه فشرده سازی فایل برای macOS است

Bandizip یکی دیگر از ابزارهای با امکانات کامل پشتیبان گیری مبتنی بر ویندوز است. Bandizip از نظر امکانات تقریباً با سایر برنامه ها برابری می کند، با این تفاوت که چند مشکل جزئی دارد. به عنوان مثال، مراحل اضافه کردن به آرشیو او کمی پیچیده و طولانی است.

البته ویژگی های خوبی مانند رمزگذاری و اشتراک گذاری، ادغام Finder، مشاهده عکس، پشتیبانی از آرشیو 7Zip نیز وجود دارد. این یک برنامه خوب با رابط کاربری روان و دکمه های بزرگ برای سهولت استفاده است.

فرمانده یک

Commander One نیز یکی از برنامه های فشرده سازی فایل برای macOS است که به خوبی و حرفه ای کار می کند و دارای مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته و پشتیبانی از آرشیو ZIP است. اما رابط کاربری کمی کند و به هم ریخته است.

رابط کاربری آن نیز ویژگی های جالبی دارد: می‌توانید روی هر دستگاهی در مک خود در نوار ابزار بالای هر پنجره کلیک کنید تا محتویات آن نمایش داده شود. همچنین می توانید محتوا را از طریق منو، نماد و نمایش سریع مشاهده کنید.

در بین بهترین برنامه های فشرده سازی، BetterZip یکی از 5 انتخاب برتر، WinZip در رتبه دوم و iZip در رتبه سوم قرار دارد. سایر برنامه ها نیز در صورت نیاز خوب و مفید عمل می کنند.

برنامه های فشرده سازی

چندین برنامه پولی در macOS وجود دارد. در زیر سه برنامه با یک پنجره برای ایجاد، فشرده سازی یا از حالت فشرده خارج کردن آرشیو به سادگی و به سرعت ارائه می کنیم:

  • آرشیو 4 که عملکردی ساده و آسان دارد. پس از راه اندازی، یک پنجره برنامه باز می شود، فقط باید فایل ها را به داخل آن بکشید تا فشرده شوند. پس از انداختن فایل روی دکمه Archive کلیک کنید و فرمت آرشیو را انتخاب کنید: zip, tar, tar یا 7Zip با زدن دکمه next آرشیو ایجاد و فشرده می شود. رابط کاربری آن آسان و سرگرم کننده است. تنظیمات پیش‌فرض نیز وجود دارد و می‌توانید فایل‌ها را با پسوند فایل ذخیره کنید.
  • Remo Zip یکی دیگر از ابزارهای کشیدن و رها کردن تک پنجره ای که می توانید نام فایل و مکان، رمز عبور و سطح فشرده سازی را مشخص کنید. عملکرد نسبتا ساده و سریعی دارد. از طرف دیگر، رابط کاربری نامرتب و تار است و فقط دو شکل دارد Zip و RZip پشتیبانی می کند.
  • A-Zippr این ابزاری روان و سریع است که حتی در مک های قدیمی تر نیز می توانید فشرده سازی را در کمترین زمان انجام دهید. فرمت آرشیو، رمز عبور و فشرده سازی را وارد کنید و بلافاصله از شما خواسته می شود که یک مکان ذخیره را انتخاب کنید.

آخرین کلمه

درست است که Archive Utility به عنوان یک برنامه داخلی در macOS و iOS وجود دارد، اما استفاده از برنامه های شخص ثالث گزینه های بیشتری برای مدیریت آرشیو و گسترش و ایجاد فایل های فشرده در اختیار شما قرار می دهد. با این برنامه ها می توانید سرعت کار خود را افزایش دهید و کارهایی را با آرشیو انجام دهید که یک برنامه فشرده سازی مک نمی تواند انجام دهد.