منو سایت

معرفی تغییرات جدید iMessage در آپدیت iOS 16

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی تغییرات جدید iMessage در آپدیت iOS 16

اپل به طور رسمی iOS 16 را برای عموم منتشر کرد. این به روز رسانی بسیار مهم است زیرا بسیاری از ویژگی های جدید از جمله تنظیمات صفحه قفل، اعلان های جدید، فعالیت های زنده، قابلیت فوکوس بهبود یافته، ناوبری نقشه چند مرحله ای و تغییرات عمده در برنامه iMessage را به همراه دارد. یکی از مهم ترین ویژگی ها در کنار تنظیمات قفل صفحه آیفون، تغییرات برنامه است iMessage و در ادامه این مقاله توسط آنارماگوس به تغییرات iMessage در آپدیت iOS 16 خواهیم پرداخت.

ابتدا توجه داشته باشید که آیا آیفون شما می تواند iOS 16 را اجرا کند یا خیر. اگر آیفون 8 یا بالاتر از طریق آن می توانید به راحتی آیفون خود را به آخرین نسخه سیستم عامل iOS آپدیت کنید.

امکان ویرایش پیام ها در آپدیت iOS 16

امکان ویرایش پیام ها در ios 16
امکان ویرایش پیام ها در ios 16

بزرگترین ویژگی جدید iMessage امکان ویرایش پیام ها است. حتما بعد از ارسال پیام برای شما هم پیش آمده که متوجه خطایی در متن شده اید یا جزئیاتی را از دست داده اید. در iOS 16 امکان ویرایش متن پیام وجود دارد. با این حال، محدودیت هایی وجود دارد که باید در نظر داشت.

در درجه اول فقط 15 دقیقه زمان باید تغییراتی در پیام ارسال شده ایجاد کنید. یعنی اگر 15 دقیقه گذشته باشد امکان ویرایش پیام وجود ندارد. نکته مهم دیگر این است که اپل ویرایش ها را به 5 مورد در یک پیام محدود کرده است. پس از انجام 5 ویرایش، دیگر نمی توانید تغییری ایجاد کنید.

در اواخر چرخه بتا، اپل امکان گزارش ویرایش ها همچنین اضافه شد این گزارش تمام ویرایش های انجام شده را نشان می دهد و در صورت تمایل گیرنده می تواند آن را مشاهده کند. در ابتدا، این ویژگی فقط نشان می داد که یک ویرایش در پیام انجام شده است، اما هیچ راهی برای مشاهده تغییرات وجود نداشت. در مواردی که توهینی در پیام وجود دارد، می توان از این ویژگی در دادگاه علیه شخص استفاده کرد. به طور کلی، این ویژگی مفید به نظر می رسد.

با این حال، هنگامی که برای شخصی در iOS 15 یا نسخه‌های قبلی پیام ارسال می‌کنید، با هر ویرایش قبلی، پیام جدیدی برای او ارسال می‌شود. ویرایش شده به ایناهاش. بنابراین اگر پنج ویرایش انجام دهید، پنج پیام دریافت می کند.

این مقالات را نیز بخوانید:

امکان لغو ارسال پیام در آپدیت iOS 16

علاوه بر ویرایش، می توانید پیام ارسال شده را لغو کنید، اما مانند ویرایش، این ویژگی نیز محدودیت هایی دارد. در ابتدا، شما 15 دقیقه برای لغو ارسال پیام فرصت داشتید، اما در نسخه های بتا بعدی، این زمان به دو دقیقه کاهش یافت. پس شما فقط دو دقیقه فرصت دارید تا ارسال پیام را لغو کنیدپس بهتر است سریع فکر کنید و تصمیم بگیرید. بعد از دو دقیقه فقط می توانید پیام را ویرایش کنید که محدودیت 15 دقیقه ای دارد.

وقتی پیامی ارسال نمی‌شود، یک انیمیشن کوچک عجیب در چت به مردم اجازه می‌دهد متوجه شوند که پیام ارسال نشده است. با این حال، اگر گیرنده دارای iOS 15 یا نسخه قبلی باشد، همچنان پیام را می بیند. همه برای اجرای این ویژگی باید به‌روزرسانی جدید را داشته باشند تا همه چیز همانطور که باید کار کند.

علامت گذاری یک پیام به عنوان خوانده نشده در آپدیت iOS 16

علامت گذاری پیام خوانده نشده در iOS 16
علامت گذاری پیام خوانده نشده در iOS 16

آیا تا به حال پیامی دریافت کرده اید اما فرصت خواندن آن را نداشته اید؟ سپس آن پیام را فراموش کنید و بی پاسخ بمانید؟ خوشبختانه، این مشکل در iOS 16 وجود ندارد. اکنون می توانید برای انتخاب یک مکالمه به سمت راست بکشید. علامت گذاری به عنوان خوانده نشده/خوانده شده برای ظاهر شدن با این کار یک علامت خوانده نشده در مکالمه ظاهر می شود تا در زمان مناسب آن را بخوانید و پاسخ دهید. همچنین می توانید کل مکالمه را به عنوان خوانده نشده علامت بزنید تا در یک مکالمه طولانی چیزی را از دست ندهید.

این سه ویژگی قطعاً تغییرات بزرگی در iMessage هستند. پیش از این، بسیاری از کاربران درخواست می‌کردند پیام را به‌عنوان خوانده‌نشده علامت‌گذاری کنند تا در نهایت در این به‌روزرسانی پیاده‌سازی شود. در واقع تغییر اصلی امکان ویرایش و عدم ارسال پیام است. این ویژگی ها ممکن است کمی بحث برانگیز باشند، اما برای افرادی که سریع تایپ می کنند و پیام هایی با غلط املایی ارسال می کنند بسیار مفید است.

مواردی که گفتیم تنها بخشی از تغییرات آپدیت iOS 16 است، اگر بخواهید، حتماً تغییرات iOS 16 و ویژگی های جدید با یکدیگر آشنا شوید، مقاله مربوطه را بخوانید.